Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki czujnik temp. chłodziwa w A4 z 98 roku zielony, niebieski, czarny?


krzysztof_waldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obczytałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie poniewaz zdania są strasznie podzielone.

Mianowicie od pewnego czasu wskaznik zaczoł wariowac i raz mam 60, 70 potem znowu 60 i czasem 90

Mam nowy termostat, płyn G12.

Kanał 51 na klimie pokazuje po nagrzaniu non stop 90 stopni.

Kanał 49 na klimie pokazuje to samo co wskaznik na desce czyli lata tak jak mu sie podoba.

Niestety nie mam jeszcze VAGA.

Mam ADR z 03-98r. z zmienną fazą rozrządu. Jest tam zamontowany niebieski czujnik temperatury chłodziawa silnika (na wskaznik i ECU)

Wtyczka od przewodów jest tez koloru niebieskiego.

Teraz moje pytanie.

Jaki zamontowac nowy czujnik :mysli: :mysli: :mysli:

Jedni w innych postach piszą ze zielony inni, ze czarny a moze taki sam czyli niebieski?

Jezeli ktos wie lub ma mozliwosc to sprawdzic proszę o odpowiedz bo nie wiem co mam zamontowac.

Z góry dzieki i Wesołych Swiąt

Krzysztof_waldi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie silnika masz takie same jak ja ADR 1,8 125km, nie chcę cię wprowadzić w błąd ale ja nie dawno wymieniałem czujnik temperatury płynu chłodzącego i był to czujnik czarny 4-pinowy G62 kupiony w ASO, diagnostykę też robiłem w ASO i chcieli mi go wymienić ale ślicznie im podziękowałem jak usłyszałem cenę za wymianę i wymieniłem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem termostat ori i silnik nadal nie osiąga temperatury.Kupiłem czujnik ori zielony 4 pinowy i podczas próby wymiany okazało się, że zamontowany jest 2 pinowy.Proszę o podpowiedż, czy taki powinien być w tym samochodzie, czy może ktoś nieświadomie taki zamontował (2000r AJM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobny problem.

W Aso też nie wiedzieli jak powinien być-zapytali jak mam włożony i żeby na taki sam wymienić.Problem w tym że poprzedni właściciel wymieniał ten czujnik i nie wiem jaki miałem oryginalnie.Kupiłem w ciemno 2 pinowy płaski czarny i póki co jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...