Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Giełda Utrecht ktoś sie wybiera na przyszły tydzień ?


P_R_Z_E_M_O

Rekomendowane odpowiedzi

trochę kiepskie miejsce na zakup auta dla siebie

..no i trzeba by się wbijac przez płot wcześniej niż otwierają giełdę :decayed:

No chyba , że coś się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas już tam nie byłem, ale raczej nic się nie zmieniło. Kolego PPRZEMO, jak nie masz kogoś zaufanego i obytego to nie wybieraj się tam, bo to tylko strata czasu, pieniędzy i kupa nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od jakiegoś czasu Mercedesa ML 270 i wiadomo jak najtaniej, jesli sie orientujesz to poradź gdzie szukać. Chce auto dla siebie . Chciałbym się zmieścic w 40 tys. ale interesuje mnie rocznik powyżej 2001 . Jestem na bierząco ,przeglądam ogłoszenia i nosze się własnie z zamiarem wyjazdu tam,tak mi znajomy polecił. . Nie jestem przekonany równiez do tej giełdy ale może się cos trafi akurat.[br]Dopisany: 29 Marzec 2011, 21:58_________________________________________________Chłopaki pomóżcie, macie może jakieś swoje komisy czy znajomych za granicą ,może kogos mi polecicie może miałby akurat coś dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wogóle byłeś kolego na giełdzie w Utrechcie widziałeś jak się tam robi zakupy.Kto pierwszy ten lepszy mało cię nie zabiją i raczej tam nie kupisz ML-A.A jak pojedziesz z kiepską ekipą i będziesz nieostrożny to jeszcze i bez kasy można wrócić .Jeżdziłem tam po samochody to wiem coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wogóle byłeś kolego na giełdzie w Utrechcie widziałeś jak się tam robi zakupy.Kto pierwszy ten lepszy mało cię nie zabiją i raczej tam nie kupisz ML-A.A jak pojedziesz z kiepską ekipą i będziesz nieostrożny to jeszcze i bez kasy można wrócić .Jeżdziłem tam po samochody to wiem coś na ten temat.

dokładnie tak to tam wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeździło się na Maastricht do cyanów na garaże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z tymi giełdami za zachodnią granicą? Konkretnie szukam A3 2001-2003 silnik ASZ (1.9tdi 130km) i na bieżąco przeglądam ogłoszenia wlkp od 3 tygodni i jest masakra :thumbdown:

Raz, że mało dwa strasznie wydygane (przebiegi 3x mniej jak na portalach zagranicznych a stan środka wskazuje na 4x mniejszy przebieg). Póki co nie mam presji bo jeżdżę jeszcze B5 ale za miesiąc dwa ostro ruszam z kopyta i teraz pytanie czy na valeta jak pojadę w stronę Berlina coś znajdę?

Tzn. bez języka niemieckiego, angielski ciężko ale dogadam się chyba, kasy w kieszeni z 20k. Czy temat jest do ogarnięcia samumu kto prędzej nigdy tam nie był? Przez allegro przewijają się ogłoszenia w pomocy kupienia auta (laweta + odwózka po pod Berlińskich komisach i pomoc przy papierach)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od jakiegoś czasu Mercedesa ML 270 i wiadomo jak najtaniej, jesli sie orientujesz to poradź gdzie szukać. Chce auto dla siebie . Chciałbym się zmieścic w 40 tys. ale interesuje mnie rocznik powyżej 2001 . Jestem na bierząco ,przeglądam ogłoszenia i nosze się własnie z zamiarem wyjazdu tam,tak mi znajomy polecił. . Nie jestem przekonany równiez do tej giełdy ale może się cos trafi akurat.[br]Dopisany: 29 Marzec 2011, 21:58_________________________________________________

jeżeli chodzi o adresy giełd to znajdziesz je tutaj

http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/adresy-gied-w-niemczech.html

jednak przy założeniu że ma być to dobre auto to laweta nie wiele pozwala zaoszczędzić na kosztach (czasami nic) i nie wiem czy jest potrzebna ,dużo też zależy czy kupisz auto w pkt .A,B czy C i ile zrobisz km. jak np. wyjdzie że trzeba trochę polatać po D to bez lawety zrobisz to znacznie szybciej i może się okazać że w tym samym dniu przelecisz od groma km i kupisz auto odwiedzając ileś tam pkt. kupujesz i pakujesz do domu bez np.hotelu śpiąc po drodze aucie i w takim przypadku jesteś już do przodu z kasą ,jeżeli jednak szukasz auta które wygląda i jeździ jakoś tam to jedziesz z chłopakami do Berlina kupujesz co jest ,nie wiem tylko czy będziesz zadowolony z zakupów, choć możesz też trafić coś dobrego ,tego nie wykluczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez allegro przewijają się ogłoszenia w pomocy kupienia auta (laweta + odwózka po pod Berlińskich komisach i pomoc przy papierach)...

i obwożą Cię po znajomych garażach gdzie kupisz auto, a panowie od "pomocy" zerżną z Ciebie " górkę" :decayed:

To działa w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez allegro przewijają się ogłoszenia w pomocy kupienia auta (laweta + odwózka po pod Berlińskich komisach i pomoc przy papierach)...

i obwożą Cię po znajomych garażach gdzie kupisz auto, a panowie od "pomocy" zerżną z Ciebie " górkę" :decayed:

To działa w ten sposób :)

jest jeszcze druga strona medalu, takie ogłoszenie zamieszcza koleś albo ludzie którzy sami tam jeżdżą po auta. Przyjeżdżacie na miejsce i po otwarciu oni najpierw muszą się zająć swoim interesem, bo tam jest naprawdę mało czasu i do tego ciemno, a potem jak już mają pełną lawetę to szukają czegoś dla ciebie. Tak to wygląda.

I jeszcze jedno, nieciekawy jest widok, gdy w drodze powrotnej widzisz na autobanie dymiące auto na poboczu i z łatwością możesz rozpoznać że to auto z Utrechtu. No ale oni oferują powrót w kolumnie i ewentualną "pomoc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem telefonicznie z gościem na którego podał namiar @benton i sprawa wygląda tak. Jedziemy osobówką na giełdę do utrechtu, wejście z nim, szukamy auta. Odrazu powiedziałem, że interesuje mnie TYLKO silnik ASZ w poliftowej A3 i co on na to bo za dużo tego nie ma...

Oferuje pomoc przy oględzinach, miernik lakieru, ble ble ble, wiadomo co dwie głowy to nie jedna a w silniku i tak nie wiadomo co siedzi chodź w sumie mógłbym się w końcu dowiedzieć jak "sprawdzać" pompowtryski bo kompa i fejsa mam i nawet obsługiwać to potrafię :cool1: tylko trzeba by doczytać o co chodzi z tymi bipami. Może jakiś link swoją drogą bo już trochę naczytałe na forum i nic konkretnego nie wiem?

Ale wracając do tematu i tezy, że po znajomych garażach... na takiej giełdzie gdzie koleś mówi jest 1600-2000 aut znać "swoich" na w sumie... wszystko możliwe bo mówi, że od 4 lat tam jeździ niemal tydzień w tydzień.

Oczywiście gada w ichnym języku (ja nic po niemiecku i holendersku), targuje się, wypisuje papiery i potem tylko koszt 138 euro za blachy ważne 2 tygodnie. Cała zabawa 5 stów.

I jak zaczęliśmy gadać, że poluje tylko na ASZ i jak wygląda statystyki zadowoleń jego klientów mówi, że bardzo wysoko i jeżeli nie znajdziemy nic co spełni moje oczekiwania wracamy i drugi wyjazd free. Przez telefon, człowiek wygadany, elokwentny, dzielący się informacją - tyle o ile można wyciągnąć z rozmowy telefonicznej.

Co Wy na to? Kasa nie wydaje się aż taka wygórowana... bo widywałem o wile większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się wypowiedziało pare osób więc opinie znasz ,decyzja jednak leży po twojej stronie , a co zrobisz jak pojedziesz i nie będzie żadnej A3 ? wiem ,pojedziesz kolejny raz itd. Czy koleś ci mówił lub ty wiesz ile za takie auto musisz tam dać ? tak +- ? [br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 21:36_________________________________________________znasz to ?

http://automarktutrecht.eu/pl/home/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...