Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z gwintem


konus

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Panowie kupiłem w tamtym roku gwint używkę firmy H&R i jeździłem na obniożonym może miesiąc po czym podniosłem na zimę... Tak się bujałem przez kilka miesięcy i parę dni temu wstępnie obniżyłem... Dziś chciałem zglebić konkret furkę lecz pojawił się problem.. :disgust:. Tył siadł za mało według mnie i niżej już nie siądzie bo amortyzator sparł się na chyba na odbojach :wallbash: Wie ktoś jakie odboje powinny być w gwincie H&R lob czy ewentualnie można gdzieś dokupić jakieś inne troszkę niższe? :mysli:

Tyle siadł tył i więcej nie da rady:

DSCN1055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wrzuci 50kg do bagaznika i bedzie lowrider :>

powaznie to wiecej na zdrowy rozsądek się nie da i na moje oko jest idealnie względem przodu.

Tylko przy naszych drogach polecam metalową osłone silnika bo zaraz cos urwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej tył nie siądzie... Góra 1 cm przy pełnym baku i komplecie ludzi bo odboje nie puszczą niżej :no:

Nawet nie tyle chce niżej co krótsze odboje żeby była amortyzacja jakakolwiek bo póki co to tak jakby z tyłu była tregla zamiast amortyzatora :disgust:

PS. Było sporo niżej jak miałem profil 45 na 16 calach :decayed: Grunt to slalomik i znajomość każdej dziury :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz helpery możesz je wywalić, odrazy usiądzie o 2 cm, a co do odboi, mozna zawsze je stuningowac nożem :>

Tyle ze jak chcesz położyć jeszcze tył to przód też w dół daj, bo motorówa już się zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do sklepu motoryzacyjnego i kup inne krótsze odboje i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o to czy dokupię same odboje :good: Tylko właśnie czy do gwintu nie powinny być jakieś twardsze? Czy można zakładać wszystko jak leci? :mysli:

Jak masz helpery możesz je wywalić, odrazy usiądzie o 2 cm, a co do odboi, mozna zawsze je stuningowac nożem :>

Tyle ze jak chcesz położyć jeszcze tył to przód też w dół daj, bo motorówa już się zrobiła.

A co to są te helpery?

Na wysokość tył jednak zostaje tak jak jest tylko chcę choć trochę amoryzacji :) A przodu się nie da w dół bo za duże ET felgi i jak skręce kołami na prostej nawierzchni to od opony do nadkola jest niecały centymetr więc lypa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obetnij odboje...

o kogo ja tu widzę, witam panie Mapet :hi:

sory za ot

a wracając do tematu możesz zakupić ori odboje w ASO ze sportowego zawieszenia albo tak jak Mapet napisał po prostu obciąć te co masz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: W sumie to chyba obetnę bo nie będę musiał wyciągać i rozkręcać całego gwintu tylko jakoś wytnę po kawałku :)

Najwyżej jak będę robił na zimę renowacje to może założę ori :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komu by się chciało wyjmowac zawias żeby odboje zmienic, odbój jakikolwiek żeby tylko był miniumu z 2cm, żeby amora nie dobijało do końca bo to nie zdrowo.

Helpery to takie krótkie sprężyny "wspomagające" jak masz spuszczony gwint w dół to helper się rozciąga i wtedy sprężyna nie lata luzem i tyle. Ale on działa tak naprawdę tylko wtedy jak podnosisz auto na podnośniku, bo skakac furą nie będziesz :> Ale nie w każdym gwińcie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ja właśnie nie mam helperów :gwizdanie: w sumie dwa tygodnie miałem wszystko na wierzchu bo belkę całą wyciągałem tylko nie myślałem że będę musiał odboje zmieniać :wink4: Jak będę miał czas to nożyk i jazda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...