Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] nie działające wskaźniki na tablicy roździelczej


pawełsur

Rekomendowane odpowiedzi

:a4fan: Cześć :

Mam audi a4 1,9 TDI AVANT. Mój problem polega na tym że nie działają wskaźniki na liczniku (wody, paliwa, ciśnienia oleju silnika, obrotomierz, predkościomierz, ani nie pokazuje stanu kilometrów) bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie są dobre. Próbowałem wszystkiego i nie wiem o co chodzi. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc niestety nic mi to niepomoglo bo niemam morzliwosci podpioc pod waga .autko jest za granica a ja niemoge sie tam dogadac i prubuje sam to naprawic szukalem w przekaznikach ale niewiem co moglo to spowodowac ze nie dziala nic tablica jest ok bo sprawdzalem nie dochodzi zaden sygnal elektryczny a w silniku tak jak czujnik oleju i ine czujniki tak jak wody paliwa niemaja zadnego napiecia elektrycznego jednym slowem :wallbash:

:wallbash:

:wallbash: :wallbash:jakby ktos mugl troche mnie nakierowac to bym byl wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada na jakas powazniejsza usterke, bez vaga raczej nic nie zdzialasz a domowym sposobem to jest troche sporo roboty, skoro wszystko nie dziala, moze jest jakies zwarcie. moze poprostu nie ma masy! popytaj moze ktos ma vaga ( gdzie za granica) Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze to problem jakiegos zimnego lutu w zestawie wskaznikow. tego typu awarie sa opisane w praktyce warsztatowej serwisow.

tak wiec warto wymontowac zegary, otworzyc i dobrze obejrzec plytke drukowana, zwracajac szczegolna uwage na polaczenia elementow lutowanych do masy oraz +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze to problem jakiegos zimnego lutu w zestawie wskaznikow. tego typu awarie sa opisane w praktyce warsztatowej serwisow.

tak wiec warto wymontowac zegary, otworzyc i dobrze obejrzec plytke drukowana, zwracajac szczegolna uwage na polaczenia elementow lutowanych do masy oraz +.

to moze byc zimny lut, jednak w liczniky sa setki takich polaczen i nie sadze aby sie udalo, a na pierwszy rzut oka trudno znalesc zimne luty, zazwyczaj trzeba poprawic lutownica wszystki lutowane laczenia, moje zegary wygladaja tak: f46e3be0a19c6225.jpg

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny lut albo jeśli masz zegary z FIS-em padnięty jeden z dwóch procesorów. Spróbuj w I kolejności zrobić zimne luty,bo to niewielki koszt,a jak to nie pomoże to pewnie wymiana procesora.

FIS to jest takie urządzenie (komputer) pokazujące na centralnym wyświetlaczu w liczniku różnie wartości np. spalanie,średnią prędkość,orientacyjną ilość kilometrów do końca paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...