Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wyjące (po wymianie) łożysko przednie


przemol19811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. mam problem z łożyskiem przedniego prawego koła w moim aucie .Wymieniłem 2 tygodnie temu łożysko- zrobiłem na nim 400 km i na odcinku ostatnich 10 km zaczeło chuczeć .Teraznie wiem czy łożysko może być wadliwe i je reklamować czy mam coś jescze skopanego (jakas piasta albo zwrotnica). Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem sam na prasie z małym naciskiem , robiłem to nie jeden raz.Jak by się kantowało łożysko to bym dźwigni od prasy nie ruszył-ona tak ma . Dzisiaj wyprasowałem piaste i widać na ślizgach łożyska(tam gdzie chodzą kulki) że są rowki. Moim zdaniem jak by chu.......wy materiał łożyska . co o tym myślicie. Łożysko zaczęło mi buczeć na krótkim odcinku trasy- praktycznie od razu.........HEEEELP :wink4:

[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 18:45_________________________________________________SIKOS. jeśli chodzi o łoiżysko sprzęgła to napewno to nie to- jak dobze zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys jak pierwszy raz zrobiłem to podczas samego wprasowywania piasty nie podłozyłem małego wałka który opierałby sie o dolna prowadnice łozyska tylko podłozyłem duzy kawałek rury i łozysko mnie sie cofnełowyszło z uszczelniacza.Później je dobiłem delikatnie i wskoczyło.Po paru 100 było ok ale zaniedługi czas zaczeło znów wyc:)Jednym słowem zepsułem.:)Wiec o tym samym problemie pomyslałem co u ciebie.Moze to faktycznie złe łozysko jakies felerne.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w zeszłym roku przerabiałem to samo

na nowym łożysku zrobiłem może z 500km

a nie wiem czy to ma znaczenie ale po fakcie dowiedziałem się ze są dwa rodzaje łożysk

różnią się pierścieniem wewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy-po szybkiej interwencji mojego znajomego sprzedawcy z którym reklamowałem łożysko-zwrócono mi kase za łożysko i udokumentowane koszty montażu :>.Oczywiście robiłem sam :tongue4: okazała się wada materiału, nie utwardzone czy coś ,nawet tego nie czytałem.Więc wątek uznaje za zamknięty i wszystkim dziękuję za pomoc i wypowiedzi :hi::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...