Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Co sądzicie na temat tej wyceny (wymiana dynamiczna oleju w skrzyni tiptronic + update softu sterownika...itd) ? :mysli:

Materiały i części

Nazwa Ilość C. Brutto JM w. Brutto

FILTR OLEJU 1 175,79 szt 175,79

USZCZELKA MISKI 1 80,65 szt 80,65

OLEJ SKRZYNI BIEGÓW 7 227,90 l 1 595,30

ŚRODEK CZYSZCZĄCY 1 62,42 szt 62,42

ŚRODEK USZLACHETNIAJĄCY 1 86,10 szt 86,10

Robocizna

Nazwa / PKWiU Ilość JM cena brutto Wart. brutto

WYMIANA OLEJU W SKRZYNI BIEGÓW 3 rbh 98,40 295,20

ADAPTACJA SKRZYNI BIEGÓW 1 rbh 98,40 98,40

AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA STEROWNIKA 1 rbh 250,00 250,00

Razem robocizna: 643,60 zł

Razem materiały: 2 000,26 zł

Razem wartość oferty: 2 643,86 zł

Wymiana byłaby dokonana w Sserwis Jan Sopa ( http://www.sserwis.pl/start_pl.php ) - podobno ekipa w temacie..... Dobra oferta za taką usługę? :mysli::mysli::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie podali jaki olej będą wlewać... (z tego co wiem to tylko orginalnego ZFa zalewają)... a robocizna to wiadomo... jadą ostro... :mysli:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 16:19_________________________________________________Bartek a kojarzysz/słyszałeś o ekipie.... ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to zobacze w poniedziałek tą oliwe (to jest wyrób Shella :wink4:), LF6 czy LF8 tam zaleją

o majstrach nie mam zielonego pojęcia :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to olej dla ZF robi faktycznie shell problem w tym, że producent zalewał kilkoma różnymi olejami ten sam model skrzyni ładowany do tych samych modeli aut... w tym samym roczniku produkcji. Co by było ciekawej to oleje te się nie mieszają więc można dobrze sp***dolić wlewając nie tego... Olej ma też swoją cenę bo sprzedaje go tylko ASO/ZF i nie można go dostać na rynku w takiej postaci jak ma być (są niby jakieś zamienniki, odpowiedniki, co niby spełniają normy ale ja bym nie ryzykował...).

Nom i wymiana..... dynamicznie to ja tego nie wymienię w garażu swoim (brak sprzętu do dynamicznej wymiany) a spuszczając z miski i wlewając nowego to gówno nie wymiana... :mysli:

[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 16:28_________________________________________________Zalewają to z tego co wiem (doczytałem) ZF Getriebe GmbH, LifeGuardFluid 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba podać chociaż kolor :przebiegly:

a tak w ogóle na dynamika powinno się 9l zużyć :gwizdanie:

z dostępem akurat nie ma prawie żadnego problemu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwróciłem uwagę, że przy dynamicznej policzyli sobie tylko 7l....hmm...policzyli sobie jeszcze ŚRODEK CZYSZCZĄCY/ŚRODEK USZLACHETNIAJĄCY i może dlatego potrzebują mniej oleju do przepompowania... :mysli:

Ja niestety nie mam sprzętu do dynamicznej wymiany.... piszesz, że w Łodzi by to znalazł... pytanie co z resztą..... (całą wymianą). Proces nie jest jakiś straszny i skomplikowany ale jak się to robi pierwszy raz (lub ma się małe doświadczenie) to można sp***dolić zabawkę... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te środki to są płyny do czyszczenia i mycia ( zawsze mendy to liczą niezależnie co wykonują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: co tu tak cicho :shocked:

Ja bym w demokratycznym głosowaniu wybrał Miśka do tego zadania :decayed:

Misiek plus jeszcze paru chłopa i pokazać gościowi kto tu rządzi :baseball:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmie od Adasia pistolet na kulki i da radę :decayed:

Pistolet na kulki to mam swój :decayed: damy radę :baseball: :baseball: :baseball:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 21:54_________________________________________________ właśnie jesteśmy u znajomych,

kimi, kasia prosi zebyś przyjechał rano o 8 , bo musi jechać do biedronki po kwiaty :kox: :kox: :kox::polew: :polew: :polew::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmie od Adasia pistolet na kulki i da radę :decayed:

Pistolet na kulki to mam swój :decayed: damy radę :baseball: :baseball: :baseball:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 21:54_________________________________________________ właśnie jesteśmy u znajomych,

kimi, kasia prosi zebyś przyjechał rano o 8 , bo musi jechać do biedronki po kwiaty :kox: :kox: :kox::polew: :polew: :polew::wink4:

Uhm, a o 10 przywieźć świeże bułeczki, co? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

:polew: :polew: :polew:

[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 22:00_________________________________________________

To coś na dobranoc:

Eva Mendes :kox: :kox: :kox:

0e1646998fda8361831a.jpg

Eva.Mendes.1282.jpg

:naughty:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 22:50_________________________________________________

:hi: z wieczora

:papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już na dobranoc? :naughty:

Ostatnią nockę zarwałem :wink4: :wink4: :wink4:

Muszę odespać :gwizdanie:

Więc zaraz się zbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze troszkę popracuję i też się zwijam ;)

No to dobrej nocki i kolorowych snów :naughty: :naughty: :naughty:

Dobranoc Państwu

:papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...