Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :evil:

Panton co do tipa to słyszalem że ktoś w aso placil za zmiane oleju 3000zl xD

i to pewnie metodą statyczną bo ASO nie ma sprzętu i wiedzy do wyamiany dynamicznej a ja chcę dynamicznie więc cena idzie jeszcze w górę :thumbup: ...... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

To jest za***iste, sprzedawać auta których autoryzowany serwis nie umie naprawiać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju w TIPie producent zaleca upgrade softu skrzyni i tutaj obdzwoniłem wszystkie możliwe ASO w Polsce w celu uzyskania informacji jaki jest koszt takiej imprezy..... TYLKO DWA autoryzowane serwisy powiedziały, że taką usługę mogą wykonać i podały koszt (oczywiście również informacje i ceny bardzo rozbieżne) a cała reszta mówiła, że pierwszy raz słyszy by przy wymianie oleju wykonywać aktualizację softu. Część nawet twierdziła, że oleju się nie wymienia i jeżeli jest wszystko OK to po co Pan chce wymienić? LOL

Z informacji jakie uzyskałem czytając anglojęzyczne fora wynika, że 1. Producent czyli firma ZF zaleca wymianę oleju pierwszą przy przebiegu 80-120kkm. 2. Zaleca się przy wymianie zalać nowym rodzajem oleju (stary został wycofany) firmy ZF. 3. Należy wykonać aktualizację softu z trzech przyczyn:

a). wgranie nowego softu spowoduje, że zostanie wyzerowana adaptacja skrzyni co spowoduje wymuszenie ponownej adaptacji, która jest niezbędną czynnością przy wymianie oleju a o tym wielu speców zapomina ;

B). w modelach przejściowych (2005-2006) nie było możliwości wyzerowania niezbędnej do ponownej adaptacji a upgrade softu resetuje adaptację i dodaje taką możliwość w nowszej wersji oprogramowania TIPa;

c). nowy soft jest poprawiony pod względem błędów i lepiej napisany pod "nowy" olej jakim jest zalewany TIP (według zaleceń ZF)

Oczywiście robiłem wywiad po serwisach, które bawią się tylko ASBi tak w renomowanym serwisie SSerwis Pana Sopy dostałem ofertę na wymianę dynamiczną, gdzie będzie użyte 7 litrów oleju..... gdzie skrzynia do pełnego zalania wymaga 9 litrów (dokumentacja ZF)... rozmawiałem ze Szwabem, któremu wymieniali metodą dynamiczną olej w takim samym modelu skrzyni i zostało użyte prawie 12 litrów oleju..... jak Sopa zamierzał wymienić cały olej 7 litrami nie mam pojęcia. Oczywiście ceny z d*py wysrane (oleju i części) bo za czyjaś fachową i rzetelną pracę jestem w stanie zapłacić duże pieniądze.

Podsumowując topic to olej zamierzam w wakacje (mam nadzieję, że w lipcu znajdzie się czas) wymienić sam i z tego co liczyłem zamknę się w 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton no co Ci mogę powiedzieć? Pozostaje Ci zrobić to samemu albo aso w Niemczech, chyba najrozsądniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy :)[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 13:05_________________________________________________na ziemniaczki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ po łodzi jedna z takimi lampami i bez rewelacji jak na mój gust :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton - dobrze prawisz - wymieniaj sam i wiesz, co masz;] Olej+filtr+uszczelka styknie;) Softa jakbyśmy skołowali (trzeba pogrzebać na forach, albo udać się do kogoś, kto pracuje w ASO), to wgramy jakimś fejsem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ po łodzi jedna z takimi lampami i bez rewelacji jak na mój gust :gwizdanie:

kolo mnie mieszak ten typ jak mowimy o tym samym ma nalepke z tylu f*ck LPG :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ - nom ja tak będę robił.... sterownik skrzyni też bym zflashował tylko nie mam .bin-a więc pewnie odwiedzę to ASO w którym powiedzieli, że zrobią.... :mysli: w ASO niestety nie mam kolegów :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niuńka zrobiona :)

normalnie umyta nawet.[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 14:44_________________________________________________ale przejść miałem. zderzak dtm nie jest produkowany od 01/2009 i nie występuje jako nowy. nie ma też zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że na spocie się spotykamy, co?;D Panton - trochę czasu jeszcze jest, a sam bym chętnie porozwijał swoje umiejętności;D Tak się zastanawiam, czy ktoś kumaty w temacie nie mógłby za jakąś odpłatnością zgrać swojego nowego softu, albo trzeba by zagadać z kimś z ASO, żeby pliczek "załatwił" :cool1: Wtedy tylko laptop i sprzęt jest potrzebny, żeby to wgrać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ co dwie głowy to nie jedna... :wink4: więc możemy razem podejść do tematu (planowałem to robić w domu ponieważ tam ma klucze, kanał... generalnie zaplecze techniczne) jak się zrobi cieplej. Nom i mając .bin-a nie zrobimy aktualizacji VCDSem tylko jakiś VAS by się przydał.... z mojej wiedzy wynika, że nie ma możliwości zgrania całego softu to postaci, która później umożliwiłaby wgranie do innego sterownika.

rem1k czyli jesteś na spocie..... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...