Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skóra-jak o nią zadbać?


betoniaraxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzi czas gdzie niedługo bede musiał wypucować samochodzik bo trochę sie już zabrudził i nie bardzo wiem jak się zabrać za skórę dlatego że jest to pierwsze moje autko ze skórzana tapicerką. Mam taki specialny balsam do tego rodzaju wnętrza ale to wszystko co wiem na ten temat. Czy może ktoś doradzić mi jak pielęgnowac skóre w aucie? Co powinno sie robić i jak czyścic a czego nie wolno ??? Z góry dzięki. :a4fan:

Temat poprawiony

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem, ze Nivea jest swietna do skory, ale to tylko zaslyszana opinia od dobrego znajomego i raczej niekonwencjonalna metoda... Tez mam pierwsze auto ze skora i musze w koncu sie wziac za porzadki... Z tego co pamietam Meguiars ma jakies specyfiki do takiej tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też tak słyszałem lecz troszke do innego zastosowania, bo mi poradził znajomy który handluje butami skórzanymi że najlepsze co może być do pielęgnacji skórzanych butów to tylko krem nivea, i to naprawde jest prawda bo sam tak robie i to jest 100% sposób na cisnące nowe buty np. do garnituru jak cisną to z zewnątrz i od środka całe buty wysmarować trzeba kremem ale tak naprawde dużo na maxa i odrazu w nich śmigać i tak kilka razy i buty sie do nogi dopasuja, ale niestety nie chciałbym testować tego na fotelach samochodowych.

Także, nadal poczekam na jakieś pewne rady co do tego tematu. Ale mimo wszystko dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja ze swojego doswiadczenia to moge powiedziec, ze u siebie stosuje wode, normalnie gabeczka przemywam calosc , potem wycieram do sucha i tyle :) Co jakis czas mam taki balsam/krem do skory ktory konserwuje skore zeby nie pekala itp.

i to wszystko co robie i skora wedlug mnie swietnie wyglada mimo ze ma juz 9 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam coś podobnego do tego preparatu i chyba nic innego nie wymysle. Balsam i sciereczka, a potem polerka suchą szmatka co nie ? czy już nie polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem polerka suchą szmatka co nie ? czy już nie polerować?

nie trzeba polerować, tu bardziej chodzi o wyczyszczenie i zakonserwowanie skóry by ci słóżyła długi czas :>

do kierownicy też to będzie się nadawać ?

do kierownicy nigdy nie stosowałem ale raczej bym sobie odpuścił bo może się pożniej slizgać w dłoniach :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony java car design ( http://www.javacardesign.com ): (mysle ze wielu tutaj sie to przyda)

CZYSZCZENIE SKÓRY

Zwykłe zabrudzenie:

- Czyścić zabrudzone powierzchnie skóry lekko zwilżoną szmatką bawełnianą lub wełnianą.

Usuwanie silnych zabrudzeń:

- Silnie zabrudzone miejsca czyścić szmatką i łagodnym roztworem mydła (dwie łyżki neutralnego mydła na jeden litr wody).

-Zwrócić uwagę, aby skóra w żadnym miejscu nie została zamoczona i aby woda nie dostała się do otworów w szwach.

- Wytrzeć skórę miękką, suchą szmatką.

Pielęgnacja skóry:

- Konserwować skórę co 3 miesiące środkami pielęgnacyjnymi.

- Środek ochronny nakładać szczególnie oszczędnie.

- Następnie wytrzeć miękką szmatką

Cząstki kurzu i brudu w porach, zagięciach i szwach mogą ocierać i uszkodzić powierzchnię skóry. Przy dłuższych okresach postoju w miejscu nasłonecznionym należy chronić skórę przed bezpośrednimi promieniami słońca, aby uniknąć jej wyblaknięcia. Niewielkie zmiany koloru powstałe w wyniku eksploatacji dobrych gatunków naturalnej skóry są rzeczą normalną.

Ostrożnie !!!

- Skóry nie można traktować rozpuszczalnikami, pastą do podłogi, pastą do obuwia, odplamiaczami lub innymi preparatami.

- Usunięcie zaschniętych plam zlecić specjalistycznej firmie, aby uniknąć uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki koledzy myśle że dam rade teraz zadbać o wnętrze mojej :a4fan: tak by słuzyło mi jak najdłużej i by było ładne. Próba sił już niedługo, pomogliście mi dużo wielkie dzięki, a dam znac jak mi pójdzie i obym nie zniszczył czegoś :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrą rzeczą do czyszczenia tapicerki skórzanej, od dłuższego czasu tak robię :) , są chusteczki dla niemowląt oczywiście wcześniej najlepiej zpsikać skórę jakimś preparatem do pielęgnacji/konserwacji nie musi być jakiś specjalnie wyszukany. Kiedyś dawałem do czyszczenia, ale poza portfelem lżejszym o 100 zł różnicy nie było widać a sposobem jak wyżej tapicerkę można naprawdę rewelacyjnie wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o tych chusteczkach myslałem, ale moja skóra nie jest brudna, jedynie chce jej nadac świeżości, blasku i ogólnie zakonserwować ( zadbac by była długo ładna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konserwacji skory dobrych srodkow jest wiele... Nalezy przy tym wszystkim pamietac by troche czesciej konserwowac te fotele na ktorych o dziwo rzadziej siadamy, w przeciwnym razie jest narazona na nieporzadane skutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś nowego tego jeszcze nie wiedziałem, dzięki za taką ciekawostke. Jak sie tylko troszke bardziej ociepli to sie zabieram do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra w aucie jest specjalnie garbowana i barwiona. Żeby utrzymała swoje parametry wytrzymałościowe i wygląd(półmat) trzeba dbać o nią środkami do niej przeznaczonymi. Jak macie jakieś pytania albo nie macie skąd wziąć profesjonalnych preparatów do czyszczenia albo samodzielnej naprawy dajcie znać. pomogę Wam pozdrawiam Trybix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...