Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Usterka podnoszenia/opuszczania szyby.


Melankolic

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Dziasiaj będąc na myjni zauważyłem że troche wody przedostało się do wnętrza od strony pasażera. Myśląc, że szyba niedomknięta dałem guzik w góre i usłyszałem tylko "piaskowy" dzwięk to samo robiąc w dół. Szyba ani drgnie musiałem ręcznie wypchnąc ją do góry kilka milimetrów aby się domknęła. Wygląda to tak:

Chciałem rozprówać dzwi i sprawdzić jednak wczesniej zapytam się tutaj o możliwą przyczyne usterki i drugie jak zdemontować bok drzwi aby dostać się do mechanizmu. Mam nadzieje, że szyba nie opadnie sama podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat o sciaganiu tapicerki :arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23854.0 Wydaje mi sie ze linka ci spadla albo poszedl ktorys plastik :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dokładnie taki dźwięk z poprzedniego samochodu, spadła mi wtedy linka z tego bębna przy silniku i to trzeszczenie to jest właśnie jej "mielenie" - nie wiem jak to nazwać, u mnie po wyjęciu linka była pozałamywana i pognieciona tragicznie przez to kręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie tylko i wyłącznie wymienić mechanizm podnoszenia szyby miałem to samo :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie tylko i wyłącznie wymienić mechanizm podnoszenia szyby miałem to samo :kox: :gwizdanie:

potwierdzam, miałem tak samo - jedynie wymiana mechanizmu.

będzie wytarte koło, po którym linka się przemieszcza i prowadnice linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyjąc mechanizm od podnoszenia szyby który wyjdzie z ramka co jest wokół szyby. Niestety troche rozbierania i rozkręcania jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem cały mechanizm podnoszenia szyby, tyle że od strony kierowcy. Szczerze pisząc nie orientowałem się nigdzie

jak to zrobić, intuicja zrobiła cuda :) niestety nie dokumentowałem tego w postaci zdjęć ale puki co pamiętam na bieżąca co i w której kolejności odkręcać i wyciągać. Robota na 1,5h dla laika + pomoc do wyciągnięcia ramy z szybą i mechanizmem i do włożenia go do drzwi :) Koszta jakie poniosłem za używany oryginalny mechanizm to 160zł no i 6-cio pak piwka :>. Do "operacji" potrzebne będą imbusu i śrubokręt krzyżakowy. Na początek zdjęcie boczka drzwi (na zdjęciu kolor zielony)=> centralnie na dole wkręt, cztery wkręty za listwą ozdobną na drzwiach (na zatrzaskach) i dwa wkręty pod uchwytem drzwi. Ja odciągałem boczek od dołu (dwa lub trzy zatrzaski na całości boczka). Wyłania nam się gąbka wyciszająca która w całości oderwałem. Odpinamy wszystkie kostki, następnie odkręcamy silniczek (kolor żółty)podnoszenia szyby, który mocowany jest na trzech wkrętach. Pod nim kryje się mechanizm z rolką nawijającą linkę którą wyczepiamy z blachy. Odkręcamy następnie wkręty mocujące szyny prowadnic szyby (kolor pomarańczowy). Dalej przystępujemy do odkręcania ramy drzwi, chyba pięć śrub imbusowych (kolor czerwony). Uważając na szybę, linki od szyby i kostki z przewodami wyciągamy do góry ramę szyby wraz z prowadnicami i szybą oczywiście. Wymieniamy mechanizm na nowy => wyjęcie szyby + cztery wkręty, niestety nie ma zdjęcia :( i przystępujemy do czynności odwrotnych. Nie napotkałem żadnych trudności, wszystko spasowało się tak jak fabryka to zrobiła. Mam nadzieje że choć trochę pomogę i z góry przepraszam za niefachowy język :) Jakby co to ślijcie zdjęcia z problemami, postaram się pomóc. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno to samo. Kupiłem mechanizm kompletny z linkami za 80zł ale trochę się naszukałem. Niebawem wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Odkręciłem wszystkie czerwone i pomarańczowe śrubki pokazane na tym rysunku u góry

...ale wychodzi mi przód okna z prowadnicami i ramkami od strony lusterka,

a od strony klamki do drzwi nawet nie drgnie. O czymś zapomniałem?
Nawet odkręciłem te 2 śrubki z boku na środku drzwi przy zamku od drzwi - ale nic to nie dało.

Może ktoś mi pomóc, może trzeba zdjąć tą cała gumę wokoło drzwi , albo te wycieraczki na dole okna.

Może są tam gdzieś jeszcze jakieś spinki/zaczepy.

Sam już nie wiem dla czego ten tył nie chce wyjść.

Mowa oczywiście o A4 B6 z 2003 , Sedan. Elektryczne szyby i lusterka na przodzie.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...