Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zerwana świeca podczas wymiany.Jak ją wykręcić?


zywczykz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis podczas wymiany świec stała sie straszna rzecz jedna ze świec zerwałą się ;( tzn ta część ktorą sie wkłąda do klucza ta sześciokątna raszta została w środku dodam ze ten wtyk na swiecy jest cały i da sie na niego załozyć kapturek ale świecy juz wykrtecic sie nie da ;( i co teraz mam z tym zrobić ;( pomóżcie prosze

temat poprawiony

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

sciąganie głowicy Ci pozostaje.... :confused4:

i dodatkowo planowanie i wymiana uszczelki...

Nie kombinuj z wykręcaniem, zebyś nie uszkodził głowicy.

Wymiana świec żarowych wcale nie jest wbrew pozorom prosta, prawdopodobnie świeca została krzywo wkręcona i dlatego taka nieprzyjemna sytuacja zaistniała.

pozdrawiam

dzidz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie nic nie robić do czasu następnego demontażu głowicy.

Mój 1Z jeździ z tak ukręconą świecą od roku , o dziwo świeca nadal działa :decayed:

Obiło mi się o uszy , że są warsztaty, które potrafią rozwiercić świecę i jednocześnie odsysać opiłki, tak aby nie trafiły do cylindra, ale nie jest tp informacja przeze mnie zweryfikowana, także musisz popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taką samą sytuację jedną świecę mam "ukręconą" ale też działa i jak na razie jeszcze grzeje :> więc się jej nie tykam :P. W poprzednim aucie 1.9 D (seat) też miałem taka sytuacje i wykręcił mi to gościu w fabryce ISKRY(wcale nie mechanik) w magiczny sposób :th: zagrzał święcę elektrodą postukał młotkiem skrzywił górę i wykręcił :) potem bez problemu wkręciłem drugą i latałem tak 2 latka bez szwanku pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest metoda. glowica swiecy z gwintem jest ze stali, natomiast glowica silnika a wiec gniazdo swiecy ze stopu aluminium, rozgrzewajac sama swiece wykorzystuje sie roznice w rozszerzalnoscie termicznej - aluminium zwieksza swoje wymiary bardziej niz stal wiec i gwint - zmnijesza sie przez to sila z jaka jest swieca dokrecona w gniezdzie. jest jedno ale... jezeli swieca bylaby krzywowkrecona to i tak pojawia sie opilki zerwanego gwintu po odkreceniu, wiec nalezaloby to wykonac w warsztacie w ktorym w razie takiej sytuacji bedzie mozna zdjac glowice aby wyczyscic wnetrze komory spalania. jednak nawet w takiej sytuacji jest plus ze nie trzeba rozwiercac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn z tego co zrozumieałem to najlepiej ściagnać głowice i prubować wykrecić świece od środka?? z jaki kosztem musze się liczyć przy tym?? ;( a jeśli świeca była wkrecona krzywo to co w tedy?? ;( nowa głowica?? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę ... teraz dopiero doczytałem , że zerwał ci się sześciokąt na świecy ? Czyli po prostu użyłes niewłaściwego klucza ? Jesli tak - metoda z podgrzaniem spawarką przyniesie efekt. Wcale nie jest powiedziane czy świeca była krzywo wkręcona. Po pierwszym obrocie prz wykręcaniu będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby byl zerwany gwint sa zestawy naprawcze. rozwiercany jest otwor i wstawiana tuleja z gwintem. tyle ze to juz wyzwanie dla warsztatu zeby nie bylo rozwiazaniem jednorazowym. sa tez spirale naprawcze ale nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcac uniknac takiego zdarzenia - jest jakis "specjalny" sposob wykrecania swiec przy wymianie (wczesniej WD40, nagrzewanie,..inne?). Nie mam pojecia jak zostaly wczesniej wkrecone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest metoda.

Należy świece montować przy użyciu pasty smarującej, zapobiega ona zapiekaniu się świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała swieca został w głowicy tylko obraca sie ta czesc ktora sie wkłada do klucza, klucz był własciwy, na samej gorze świecy jest ten banan na ktory nakłada sie fajke, moge go odkrecic i sciagnac ta czesc z szesciokatem i zaraz ponizej tego szesciokatu sie urwała swieca i jak z tymi kosztami wyciagał ktos juz taka swiece ?? ile to moze kossztowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włożyc nakretke wieksza i zaspawac aż do czerwonosci konkretnie opukac z każdej strony i pusci bank jestem mechanikiem i już tak robiłem

dokładnie doheftuj coś do tej świecy i próbuj wykręcić. A jak nieda rady to zostaw i daj sobie sposób ze zrzucaniem głowicy z powodu jednej świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała swieca został w głowicy tylko obraca sie ta czesc ktora sie wkłada do klucza, klucz był własciwy, na samej gorze świecy jest ten banan na ktory nakłada sie fajke, moge go odkrecic i sciagnac ta czesc z szesciokatem i zaraz ponizej tego szesciokatu sie urwała swieca i jak z tymi kosztami wyciagał ktos juz taka swiece ?? ile to moze kossztowac??

Doapawaj coś do świecy i wykręć, tak jak koledzy radzą.

Nie zdejmuj głowicy z powodu jednej świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ukręciłem świecę, urwij tą część która się ukręciła (trzyma sie na druciku) i naspawaj glucika i do tego nakręteczke naspawaj, będzie git, ja tak zrobiłem, tylko do czerwoności nie wal bo możesz coś przegrzać

A dla tych co chcą odkręcić świece ale są fest dokręcone polecam metode odkrecać-zkręcać, leciutko tylko się ruszy- dokręcamy i tak w kólko zwiększając obrót i czymś psiknąć do smarowania. W poprzednim audi po ukręceniu pierwszej świecy zastosowałem tą metode (a były strasznie zapieczone) i wykręciłem trzy pozostałe. Troche jest z tym zabawy ale da rade to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów problem rozwiazany :) pojechałem do mechanika niedaleko mojego domu i gość mi wykrecił tą świece :dance: sprawdził też specjalny bezpiecznik od świec i też był spalony :> ale wymienił mi wszystkie świce i teraz jest git:D bo okazało się że wszystkie świece miałem niesprawne pozdrawiam temat uważam za wyczerpany :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...