Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Koło dwumasowe + sprzęgło - warto??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

koledzy mieliście do czynienia z kołem dwumasowym i sprzęgłem firmy Valeo...jest do kupienia na allegro komplet za 1450 zł, tylko pytanie czy nie lepiej zaplacic 1610 zl za czesci firmy Sachs.

Opublikowano

ja właśnie wymieniałem komplecik w swoim aucie, również widziałem podobne aukcje ale nie zdecydowałem się na to... i pytanie czy przy takiej sumie za części te 150zł to jakaś oszczędność?chyba tylko pozorna :hi:

Opublikowano
  • Autor

tez tak w sumie mysle:) Jakie miales objawy ??

U mnie co prawde w B5 AFN, ale objawia sie to nastepujaco:

- bicie w pedał sprzegla

- problem z ruszeniem przy jedzie w korku (strasznie szarpie, nie mozna ruszyc)

- drgania budy przy predkowsi 80-90 120-130

- drgania budy na biegu jalowym...

- drgania galki zmiany biegow przy 80-90 , 120-130

W opisow na forum, domnieniam, ze to wlasnie kolo....

Opublikowano

tez tak w sumie mysle:) Jakie miales objawy ??

U mnie co prawde w B5 AFN, ale objawia sie to nastepujaco:

- bicie w pedał sprzegla

- problem z ruszeniem przy jedzie w korku (strasznie szarpie, nie mozna ruszyc)

- drgania budy przy predkowsi 80-90 120-130

- drgania budy na biegu jalowym...

- drgania galki zmiany biegow przy 80-90 , 120-130

W opisow na forum, domnieniam, ze to wlasnie kolo....

Jak planujesz wymieniać komplet sprzęgła to zastanów się nad zestawem LUK-a który szedł na pierwszy montaż. Wymieniałem u siebie taki zestaw i od momentu wymiany spisuje się bardzo dobrze.

Opublikowano
Jakie miales objawy ??

u mnie był inny motyw... objawów dwumasu nie miałem praktycznie żadnych ale za to sprzęgło się ślizgało...na zimnym silniku jeszcze nie, ale jak chwile pochodził to smrodek było czuć :gwizdanie: po rozebraniu okazało się, iż pękł plastyk osłaniający łożysko oporowe i dostał się pod sprężyne talerzową tarczy dociskowej...tarcz nie dociskała z odpowiednią siłą tarczy sprzęgłowej i stąd ślizganie :gwizdanie:

i zdecydowałem że wymienie całość bo jak mam wymienić samo sprzęgło a za 3miechy robić czasem ponownie dwumas to więcej strace na mechanika :tongue4:

więc moj dwumas moge oddać za małe pieniądze jakby ktoś potrzebował a nie miał pieniążków na nowe :)

Wymieniałem u siebie taki zestaw i od momentu wymiany spisuje się bardzo dobrze.

a ile km już przejechałeś od momentu wymiany?

Opublikowano

to taniej i rozsadniej bedzie kupic jednomas z 1z + tarcza i docisk. wyjdzie ok 600zł

jak sie to bedzie mialo do spasowania do tarczy ori 240mm i skrzyni 6-ki?

Opublikowano

to taniej i rozsadniej bedzie kupic jednomas z 1z + tarcza i docisk. wyjdzie ok 600zł

przecież w linku powyżej to jest aukcja sztywnego koła zamachowego, tarczy, docisku i łożyska... a cena 1200 :tongue4:

opinie nt. zamiany dwumasu na sztywne koło zamachowe masz tutaj, zdecyduje sam :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142895.0;highlight=dwumas+na+jednomas

Opublikowano

Ja bym brał Luka lub sachs :good:

odezwij się na priv to mogę Ci coś załatwić :hi:

Opublikowano

Jakby co mam koło zamachowe z zestawu ze sztywnym kołem zamachowym VALEO cena 250zł + koszty przesyłki ok 30zł

Sprzedaję bo kupiłem nie takie.

Stan oceniam na bdb+

Opublikowano
  • Autor

Witam,

dzięki za opinie...kupilem zestaw LUK (kolo + kopletne sprzeglo) jutro wymiana....

Opublikowano

Witam,

dzięki za opinie...kupilem zestaw LUK (kolo + kopletne sprzeglo) jutro wymiana....

i dobrze zrobiłeś. Jeśli wymiana to nie daj się zwieść, że koło czy sprzęgło jest w dobrym stanie. Zdecydowanie najlepiej wymienić komplet. Raz płacisz choćby za usługę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.