Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] JĘZYK nie chce sie zmienic z NIEMIECKIEGO na ANGIELSKI - HELP !!!


kramer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kto mi powie jak za pomocą kodów i softu VAG-com zapakować zamiast NIEMIECKIEGO Angielski na środkowy wyświetlacz mojego komputera?

Głównie ... chodzi o początkowy TEKST który pokazuje sie jak włączam stacyjkę ... i nie chodzi mi o język LICZNIKA po prawej ... a jedynie ŚRODKOWEGO wyświetlacza.

to wygląda u mnie tak:

DSCN0033-a.jpg

- olejcie ze prawy czujnik nie jest podświetlony ... 2 dni temu padła mi dioda - zrobie se - loozik :dance:

za "cokolwiek" co mi pomoże ... Bóg zapłać :)

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł (STG) 17

funktion 10

-> Kanal 04 (wybor jezyka) (zapisz sobie dotychczasowa wartosc), wprowadzasz new value ( wg wartosci ponizej), > test > save>done-go back i gotowe

00001 - niemiecki

00002 - angielski

00003 - francuzki

00004 - włoski

00005 - chiszpanski

00006 - portugalski

00008 - chinski

procedura jest identyczna dla B5 i dla B6! niestety w B5 nie ma opcji jezyka chinskiego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety Panowie ... to co podał SPANKY nie jest do TEGO modułu. A to co powyżej ---> chyba zadziała. Lece zaraz z VAG'iem do auta i sprawdze ... napisze jeszcze dzisiaj czy zadziałało...

Poza tym ta instr. od SPANKY'ego ... prawda że jest do B5 ... ale nie jest od ŚRODKA a od LICZNIKÓW :)

Kr@Mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak, ta instrukcja od musashiego będzie pasować

To co podał spanky jest do "srodka" jak ty to nazywasz... Spankly użył ogólnie nazyw licznik dla FISa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ... i teraz nie mogę dostać się do 17-Instruments aby to zakodować :(

problem w tym ... że komunikacje miałem, jeszcze wczoraj ... nagle - ZONK - do 17-ki nie mogę wejść - kontroler nie odpowiada (używam COM-1 a nie USB - narazie!).

jakiś tip ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź we wtorek na spota warszawskiego i zapoznaj się z ludźmi - może jak poprosisz to ktoś Tobie to zrobi i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI :) ale nie mogę tym razem ... w POZ siedzę do końca tygodnia a potem ... uuuu ... nie ma mnie w W-wie do marca :(

poza tym ... postaram sie zam to zmontować :) narazie ... szukam zwalonej wkładki w zamku w klapie tylnej w Sedanie A4 ABC :( i na Allegro nic ... jakiś TIP ? gdzie moge dorwać sam "zameczek-wkładkę" do klapy ?

dzięki z góry za pomoc :)

Kr@Mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie ... chodzi o początkowy TEKST który pokazuje sie jak włączam stacyjkę ...

Jeśli chodzi o komunikat 'BREMS-LICHT' to chiba nijak nie idzie go na inna mowę przeinaczyc :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie ... chodzi o początkowy TEKST który pokazuje sie jak włączam stacyjkę ...

Jeśli chodzi o komunikat 'BREMS-LICHT' to chiba nijak nie idzie go na inna mowę przeinaczyc :no:

jesteś pewien ? mam nie kombinować z VAG-iem czy Ty też miałeś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komunikat 'BREMS-LICHT' to chiba nijak nie idzie go na inna mowę przeinaczyc :no:

Przecież to jest światło stopu z tego co pamiętam.

Jak sobie zmieniłem język na FISie na angielski to mam wszystko po angielsku.

Nie wiem w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak idziesz na wersji vag com 3.*** to nie zmienisz języka - musisz mieć wyższą wersję 4.*** bo inaczej są krzaki

A 4-ki nie idą z CAN'em ?

Nie wiem czy mi chwyci wyżej niż 311.2 ... macie z tym jakieś doświadczenia? Mój ABC nie ma CAN - to jest jasne - ale która wersja VAG'a jest najbardziej AKTUALNA dla A4 ABC 1996 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komunikat 'BREMS-LICHT' to chiba nijak nie idzie go na inna mowę przeinaczyc :no:

Przecież to jest światło stopu z tego co pamiętam.

Jak sobie zmieniłem język na FISie na angielski to mam wszystko po angielsku.

Nie wiem w czym jest problem.

He,he ja problemu nie mam żadnego :th:

B6 to jednak nie B5, i zmiana języka nic tu nie da - a chodzi o to nieszczęsne BREMS-LICHT (przynajmniej koledze kramer o to chodzi).

Tzn. można zmienic BREMS-LICHT na BRAKE-LIGHT ale przy okazji licznik będziemy miec w milach.

Poniżej kilka kombinacji:

0e7cebde6793365fm.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. można zmienic BREMS-LICHT na BRAKE-LIGHT ale przy okazji licznik będziemy miec w milach.

Ja mam w B6 BRAKE-LIGHT i mam licznik w km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. można zmienic BREMS-LICHT na BRAKE-LIGHT ale przy okazji licznik będziemy miec w milach.

Ja mam w B6 BRAKE-LIGHT i mam licznik w km :)

No bo By6 to już "wyższa germańska technika" :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. można zmienic BREMS-LICHT na BRAKE-LIGHT ale przy okazji licznik będziemy miec w milach.

Ja mam w B6 BRAKE-LIGHT i mam licznik w km :)

fajnie ... ale ja nie mam B6 z 2004

dziś kombinowałem z 4.09 1 ... i na wersji "shareware" kiszka a w 17 - instruments - dalej mi nie chce wejść nawet na tej wersji ...

w poprzedniej 3-ce ... też od kilku dni nie chce mi wejść na 17-kę ... :mysli:

wiecie Panowie może co sie stało ? tydzień temu na 17-kę "3.11 2" wchodziłem bez prob. - teraz lipa :thumbdown:

macie jakiś pomysł ? ;(

poza tym ważniejsza sprawa to stale jest taka, dlaczego WSZYSKIE parametry mam OK na FIS'ie ... poza tymi tekstami po niemiecku jak przekręcę kluczyk w stacyjcje czy to nie jest "częściowa" lokalizacja całości na "niemiecki" ? ja tylko TO chce zmienić ... reszta jest w 100% OK - mam km i spalanie też normalnie.

będę wdzięczny za radę jeśli wiecie jak to ugryść ... bo mi już sił brakuje na spędzianie na mrozie w aucie godziny z lapem na kolanach i ZERO efektu :dance:

BTW. wszystko to dlatego, że wpadłem na ten pomyśł po "resetach" inspekcji po zmianie oleju i filtra ostatnio

pozdro,. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz w Warszawie kramer ???

Podłączę się swoim 704.1 i zobaczymy co da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz w Warszawie kramer ???

Podłączę się swoim 704.1 i zobaczymy co da się zrobić.

Dzięki Łukasz ... myślę żę się dogadamy. Co do terminu ... dawaj na PW.

Kr@Mi[br]Dopisany: 06 Styczeń 2008, 20:47 _________________________________________________PANOWIE - STOP TOPIC'a :) Temat się rozwiązał. tzn,.

- problem z 17-ką - załatwiony - po odłączeniu na 2 min. AKKU - komputer wstał i wpuścił mnie na 17-kę a potem kanał 04 i 2-ka zamiast 1-ki - gotowe.

Czyli jaki wniosek ?

Jak Ci się zatnie FIS - AKKU trza pozbawić MINUSA na jakieś 2-3 min. i zapiąć ponownie - potem podłączyć się w B5 tak jak ja - 3.11-2 - i nie ma problemów - ani ani :dance:

Pozdro i Dzięki wszystkim za rady !!! CO ja bym bez Was ...

Kr@Mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...