Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rejestracja auta, a opłata skarbowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jakiś czas temu kupiłem auto. Opłaty skarbowej póki co jeszcze nie uiściłem.

Podczas rejestracji samochodu w urzędzie nie chcieli potwierdzenia wniesienia takiej opłaty, i obecnie jeżdżę na tymczasowym dowodzie rejestracyjnym.

Jutro mam zamiar odebrać już sztywny dowód rejestracyjny.

Moje pytania:

1. Czy upiecze mi się i nie będę musiał płacić opłaty skarbowej, czy też jutro nie dostanę dowodu rejestracyjnego bez potwierdzenia z urzędu skarbowego?

2. Jeśli by mi się upiekło, czy Urząd Skarbowy może ukarać mnie za nie wniesienie opłaty?

Opublikowano

może dowalić karę od 100-5000 zł jeżeli dobrze pamiętam :thumbdown:

dziwne że nie musiałeś mieć świstka w momencie rejestracji :mysli:

nie ryzykuj, zapłać tą skarbówkę :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Kojarzy mi się, że jak rejestrowałem pierwszy samochód to rachunek był obowiązkowy.

Teraz jednak nawet na tablicy obowiązkowych dokumentów nie widniało potwierdzenie opłaty skarbowej jako obowiązkowe.

Może prawo nam się zmieniło i opłata jest "dla chętnych" ? :)

Opublikowano

no, a losowanie kto ma dostać karę odbywa się w środy i soboty na tv Trwam o 21:30 :kox::polew:

Opublikowano

Fajnie by było :naughty:, ale lepiej się dowiedzieć.

Opublikowano

Chłopaki a jak kupie juz auto na PL blachach to co trzeba zapłacic oprócz zmiany blach 260zł jeśli sie nie myle, do skarbówki jakies wzbogacenie tez trzeba zapłącić??

Opublikowano

Nie. Tylko koszty przerejestrowania samochodu czyli 260 zł :hi:.

Opublikowano

Chłopaki a jak kupie juz auto na PL blachach to co trzeba zapłacic oprócz zmiany blach 260zł jeśli sie nie myle, do skarbówki jakies wzbogacenie tez trzeba zapłącić??

+ 2% do skarbowego!

Opublikowano
  • Autor

Nie. Tylko koszty przerejestrowania samochodu czyli 260 zł :hi:.

Jeśli kupisz auto w kraju to opłata skarbowa jest nieobowiązkowa??

No ja właśnie kupiłem krajowy, nawet blach nie zmieniałem bo z okolic..

I co, skarbówce wogóle nic nie muszę płacić?

O, widzę że jednak ktoś poprawił na 2% :)

Opublikowano

MUSISZ!

a co lepsze masz na to 2 tygodnie!

jeżeli cena jest zaniżona, to oni lecą według katalogu carfaxu i od tej sumy obliczają 2%

Opublikowano
  • Autor

Jeśli ewidentnie zaniżona.

Ale podstawą jest cena na umowie?

Opublikowano

tak, podstawą jest cena na umowie :thumbdown:

Opublikowano

czyli jak na umowię wpisze ze auto kupiłem za 50 tys to zapłacę 1000zł podatku, a idzie zaniżyć cenę czy czepiaja się?? albo maja jakies książki i sprawdzaja ze takie i takie auto z danego rocznika jest warte przykładowo 80000 tys i od tego trzeba zapłacic 2% podatku??

Opublikowano

ah ta wspaniała POlska :naughty::decayed:

Opublikowano

No dobra a jak jest jeżeli kupiliśmy auto w PL ( zarejestrowane) i nie przerejestrowujemy go ? Podobno przepisy się zmieniły i wystarczy że się zrobił właśnie opłatę skarbową i nie trzeba przerejestrowywać :hi: Ostatnio mnie policjant z drogówki zatrzymał to jak podawałem mu polisę to powiedział że mu nie potrzebna do niczego :polew: Dla mnie bomba :D I nawet nie wspomniał że auto nie przerejestrowane a było ich 2.

Opublikowano

pierwsze słysze :mysli:

wiem, że rejestracje możesz zostawić taką z jaką kupiłeś :)

ale to co piszesz jest dla mnie obce :no:

Opublikowano

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Opublikowano

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Opublikowano

ja w umowie wpisałem cenę o 5tyś niższa i poszło bez problemu :polew: :polew:

Opublikowano
  • Autor

Nic Wam nie da zanizanie wartosci, zawsze patrza do katalogu i wg tego jest placony podatek. zawsze 2% od wartosci RYNKOWEJ!

Byłem wczoraj jednak tą opłatę wnieść.

Żadne katalogi, wpisałem cenę (nieco zaniżoną ) 10000 zł i od tego poszło 200 zł podatku, po żadnych katalogach nikt tam nic nie szukał.

Czyli tak kupujemy auto od kogoś z PL które jest zarejestrowane w PL i nie musimy przerejestrowywać na siebie?Wystarczy zapłacić podatek? Mieć ważne oc i badania techniczne które możemy zrobić na tym samym dowiedzie? :blink: Dziwne to :P A jak rozliczają z fotoradarów hehe poprzedni właściciel musi się fatygować i iść na policję i pokazać umowę ? :P

Podobno właśnie przerejestrowywać nie trzeba. Robią tak jeśli kupują auto na parę miesięcy i chcą potem sprzedać.

Zamiast Audi miałbym teraz Toledo :), gdyby nie fakt, że w dowodzie tego Seata było inne nazwisko niż na umowie. To odstrasza ludzi bo boją się przekrętów, odstraszyło i mnie. Ale postępowanie takiego właściciela pojazdu nie jest niezgodne z prawem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.