Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] drgania ukladu wydechowego


tomekeg

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z ukladem wydechowym na wolnych obrotach ma straszne drgania jak go delikatnie przycisne z tylu za koncowy tlumik wszystko cichnie polecono mi wymienic zlacze elastyczne na wydechu czy to moze byc jedyna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem jeszcze dziwny dzwiek na koncowce wydechu,po wymianie plecionki przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wolnych obrotach drga, ale jak dodam gazu na jakiś 1000 obr/min przestaje czy to też bedze plecionka do wymiany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że cokolwiek drga to nie oznacza,że od razu jest plecionka do wymiany. Wjechać na kanał,sprawdzić,czy nic się nie poluzowało,w jakim stanie są zaczepy,tłumiki,kat.,czy nic w środku nie brzęczy. Objawy zużycia plecionki są na forum. Wystarczy poszukać,sam o tym pisałem,bo wymieniałem.Chyba,że ktoś wcześniej wymieniał plecionkę i zrobił to w nieumiejętny sposób,wtedy mimo wszystko,że jest nowa brzęczenie może występować przy określonej prędkości obrotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He miałem to samo co kolega tomekeg diagnozy były różne, wymieniono poduszki pod skrzynką i problem nie znikł. Jak sie okazało pekła łapa trzymająca skrzynkę, taki duzy element aluminiowy w kształcie trójkąta.

Ale znikły wszystkie drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jestem z E-ga możemy się ugadać na PW na krótkie spotkanko, powiem ci co i jak z tym układem i co trzeba by podziałać - przerabiałem temat to już wiem co i jak Ci gdzie się z tym wybrac i ile sobie za taką usługe życzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.U mnie też drgało a przy tym jak dodawałem gazu to słychać było takie buczenie a w pewnych przedziałach obrotów był taki głośny dźwięk jakby pusty tłumik.Łącznim elastyczny wydechu wyglądał super i był ori lecz to on był przyczyną wszelkich drgań i męczących ucho odgłosów.Ja też nie wiedziałem co jest przyczyną.Wymieniłem gumowe zawieszki tłumika, zmieniałem jego położenie trzy razy jeździłem do mechanika na kontrolę poduszek- i nic.Aż jeden sprytny koleś przyspawał mi na próbę kawałek płaskownika wzdłuż plecionki żeby ją usztywnić i nagle połowa drażniących dźwięków ustała a i drgania mniejsze.Przypomnę że plecionka wyglądała naprawdę super- a jednak!!Także wymieniaj plecionkę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta plecionka jest spawana czy przykręcana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...