Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w motocyklu


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do zorientowanych w temacie forumowiczów:

Co ile wymieniać w moto olej i czy rzeczywiście po zimie trzeba robić to koniecznie?

W poprzednim sezonie kupiłem od kumpla moto (Honda CBR 954RR Fireblade), to pierwszy "poważny" sprzęt, który jest moją własnością bo do tej pory miałem o wiele słabsze albo ujeżdżałem najczęściej motocykle pożyczane od kumpli, więc kwestie związane z obsługą to nadal "czarna magia" dla mnie. Ale do rzeczy - oliwka wymieniona przy 27kkm, teraz sprzęt ma 29kkm (sprawdzone, ori). Często słyszę opinie, w tym od mechaników, że jeśli moto stało zimą w nieogrzewanym garażu (jak np. u mnie) to przed sezonem olej trzeba wymienić. Jest sens wymiany oliwki jeśli zrobiono na niej ok. 3kkm?

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 6000 tyś a jeśli przez sezon tyle nie zrobiłeś to przed sezonem należy zalać nową oliwę - moto Ci sie odwdzięczy za ten niewielki nakład finansowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lepiej wymienic olej po kilkumiesiecznym postoju nie zaszkodzi mu to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 6000 tyś a jeśli przez sezon tyle nie zrobiłeś to przed sezonem należy zalać nową oliwę - moto Ci sie odwdzięczy za ten niewielki nakład finansowy :wink4:

Dokladnie :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie katujesz sprzętu, masz wlany dobry jakościowo olej, nie przepalałeś moto w zimie, to możesz nie zmieniać.

Ale producent zaleca zmianę co 6tyś km.

Najlepiej jeśli przed zimą olej jest zmieniony i motocykl stoi nie przepalany całą zimę w ogrzewanym garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...