Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wymiany tarczy wybija się bierznie łożysk i tu do twojej decyzji pozostawiam czy chcesz je przy okazji roboty zminić czy nie. Wymianę robiłem sam mam pełne foto-story jak masz wątpliwości to pytaj.

To ja poproszę o fotosy, i co z pierścieniem ABSu, jak się do niego dobrać żeby poźniej nie było problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki musze przygotować. Co do pierścienia bez problemu go zdemontujesz jest wciśnienty lekko na zatoczoną powierzchnię tarczy. Dalej to poprostu druciana szczotka i papier ścierny i trzeba wyczyścić. Czujniki ABSu przy okazji też wysunąć i przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam maly problem ....mialem ostatnio naprawiane tylne hample... toczenie tarcz, nowe klocki reican + naprawa zapieczonych cylinderkow. Tarcze po przejechaniu 1000km ciagle wygladaja tak : 45294723wg5.jpg

W obydwu tarczach jest identyczna sytuacja ...Czekac az sie dotra klocki czy jechac spowrotem do mechanika z reklamacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze po przejechaniu 1000km ciagle wygladaja tak :

A do kogo ty masz pretensje? Zgodziłes sie na taką naprawę to sie teraz martw... zoszczędziełes na tarczach??? Radzę ci się zoriętować ile ma mieć grubośc nowa tarcza a ile dopuszcza się min. grubość ... sam zobaczysz że specjalnie nie ma z czego zebrać jak masz tarcze zjechane czy wyrowkowane.

Co do sytuacji ... jeździć jak hamulce w pełni sprawne, klocek jeszcze przyzwoicie przylega i powinny hamulce dawać radę. następną wymienę zrobić w kpl. tarcze + klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze po przejechaniu 1000km ciagle wygladaja tak :

A do kogo ty masz pretensje? Zgodziłes sie na taką naprawę to sie teraz martw... zoszczędziełes na tarczach??? Radzę ci się zoriętować ile ma mieć grubośc nowa tarcza a ile dopuszcza się min. grubość ... sam zobaczysz że specjalnie nie ma z czego zebrać jak masz tarcze zjechane czy wyrowkowane.

Co do sytuacji ... jeździć jak hamulce w pełni sprawne, klocek jeszcze przyzwoicie przylega i powinny hamulce dawać radę. następną wymienę zrobić w kpl. tarcze + klocki

Kolego ja oddalem samochod i poszedlem do pracy a oni meli mi zrobic tylne hamulce i oddac. Widocznie byly dosc grube dlatego przetoczyli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że są tylko liźnięte (albo tylko ogradowane z krawędzi) - zależy jak głęboko toczyli. Generalnie i tak twierdze że tarcze się skończyły pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych przetoczeń tarcz hamulcowych! To strata pieniędzy i czasu na robotę, więcej zachodu niż to warte. Ja teraz płaciłem za BREMBO 127 zł. sztuka, nie warto złudnie oszczędzać, chytry dwa razy traci. HAMULCE TO PODSTAWA. Pozdrawiam.

* nie odswierzamy starych wątków, zwlaszcza gdy nie wiaze sie z tym podobny problem [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...