Jump to content
0
predki74

Zamiana radia symphony II na concert III

Recommended Posts

AF ma wejście FM1 (szyba boczna) i FM2 (pewnie szyba tylna albo druga boczna), P (i pewnie B, trzeba porównać wyjścia) ma FM1 (szyba boczna), FM2 i FM3 (szyba tylna i druga boczna), więc po zamianie na AF któraś antena nie będzie podłączona. Nie wiem czy wtyczki pasują, ewentualnie coś trzeba będzie przyciąć.

Hej,

Chciałem na krótko podłączyć radio Concert CD III 2din żeby sprawdzić czy działa. Obecnie mam radio Pioneer a wcześniej było oryginalnie 1din.

Co jest potrzebne z przesiadki z 1din na 2din? Nie do RNS-E ale póki co do Concerta 2din.

Rozumiem, że oryginalnie jest wtyczka czarna i brązowa z pierwszego zdjęcia + antena. Nic więcej?

Obecnie mam taki bałagan :facepalm::

69882399204883061975.jpg

76918655768401667742.jpg

39432907420811291981.jpg

A radio ma takie złącze:

34749946130111391213.jpg

Moje skromne A6 C6 ALLROAD:

potrzebujesz przejściówkę antenową taką

Adapter antenowy FM RNS-E RNSE Audi przejściówka (4383813881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

przejściówkę na iso2

Przejściówka ISO1 na ISO2 ISO2 Audi RNS-E Quadlock (4383817987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

do tego jak nie wiesz to kosz 2 din , tunel 2din (możesz dociąć swój) i klimatronik to samo jak z tunelem

Dzięki!

Kur... wiedziałem, że bezproblemowo nie pójdzie :facepalm:

Są też oryginalne kable do tych zamienników? Może po numerze kabla jakaś używka tania się trafi na szybko do sprawdzenia.

Pozdrawiam.

W instalacji w aucie brakuje Ci jeszcze czerwonej wtyczki (ewentualna zmieniarka, CANy, wyjście na wzmacniacz). Oryginalnej przejściówki nie, bo w oryginale są po prostu inne wtyczki w aucie :)

Szeryf możesz zasugerować w takim razie jeszcze jakąś przejściówkę która będzie potrzebna?

Chciałbym, aby radio współpracowało z FISem. Dodatkowo mam oryginalny sub w bagażniku.

Przejściówka taka jak podał kolega wyżej, tylko musisz w aucie znaleźć jeszcze pomarańczową kostkę :)

Witam, jak w temacie zmieniłem radio na Concert 3, kupiłem tą przejściówkę kostki, radio działa jak należy lecz nie działa mi podświetlanie , jak to obejść bez kupowania emulatora CAN?

Edited by sunset

Audi 80 B4 2.0 ABT :) Audi 80 B4 2.0 ABK :) Audi A6 C4 2.5 Tdi AEL :grin: Audi A8 D2 4.2 Quattro ABZ :decayed:
Audi A8 D2 F.L 4.2 Quattro AQF :naughty: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN :kox: Audi A4 B5 FL 2.4 Quattro APS :hi:
Audi A6 C5 FL 3.0 Quattro ASN :facepalm::facepalm: Audi A4 B6 1.9 TDI AWX :facepalm: Audi A4 B5 FL 1.8 Turbo Quattro ANB ^_^
Audi A8 F.L 4.2 Quattro AUW :naughty:JEST: Audi A4 B5 FL 1.9 TDi AJM Virus 163KM 354Nm :banan:

Napisano dziś, 18:44

Witam, jak w temacie zmieniłem radio na Concert 3, kupiłem tą przejściówkę kostki, radio działa jak należy lecz nie działa mi podświetlanie , jak to obejść bez kupowania emulatora CAN?

kolego trzeba przepiąć jak dobrze pamiętam jeden pin i wszystko będzie hulać :wink:

Napisz do kolego http://a4-klub.pl/index.php?/user/44140-turzol/

Musisz zmienić pin b5 z c7 jak dobrze pamiętam, tylko jeden pin musisz dodać bo nie ma, ale ja znalazłem konektorek i wpakował.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Podepne sie do tematu. Zmienilem dzis radio z Symphony II na Concert II+. Kupilem adapter do RNS-E, zmostkowalem pin 15 z 16. Czy zamiana pinow z b5 na c7 sluzy jedynie na podswietlenie, bo u mnie podswietla bez zmiany pinow?

OK, wypracowalem :decayed: Juz wiem, ze sluzy m.in. do diagnozy.

Edited by OskiUK

Pomogę w wymianie zegarów, naprawie DEF w licznikach RBx.

Panowie w czym może być problem jeśli podłączyłem Concert III słychać że załącza się zmieniarka jednak radio nie działa, nie chce się włączyć, pin z b5 przepięty do c7, 15 z 16 już były w przejściówce zmostkowane.

Sprawdz bezpiecznik :wink:

a co powiece nie to ze jakos ciszej gra po zmianie na concert 3?

czy to moze sprawa kodowania??, na poczatku nie grał mi jeden głosnik tył , ogarnał mi to gosc co zajmuje sie radiami , ale ywdaje mi sie ze jakos cicho gra

było BFB 1.8 TQ +,było  AVJ 1.8T+, jest BFB 1.8T+

U mnie generalnie jest glosniej, ale dzwiek jest jakis przesterowany w porownaniu do symphony II. Kodowanie nic nie zmienilo.

Bezpiecznik nie wygląda na spalony :/

Witam dzisiaj probowalem na probe podlaczyc radio concert 3 jednak co sie okazalo w samochodzie brakuje 1 kostki sa 3 a w nowym radiu mam 4.Poprzedni wlasciciel ladnie namieszal w instalacji kable nie ktore sa pod odcinane i zaizolowane ( dolaczam zdjecia ).

Za wszystkie sugestie bede wdzieczny.

wvx52833.jpg

2amxmbsu.jpg

iillkums.jpg

Chip tuning 170km 380Nm

Zapewne w adapterze masz 4 kostki, tym sie nie kieruj. Wepnij 3 i powinno ruszyc.

Tak tylko ze nie ruszylo.Cos na forum pisza by pin 15 i 16 zmostkowac to ten od tej przejsciowki zmostkowac?

Chip tuning 170km 380Nm

Tak, zmostkuj w przejsciowce juz, w kostce w radiu.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

iup8xrbw.gifZrobie tak bo juz szukalem tego po roznych forach i mam schemat od przejsciowki.

Edited by damian19886

Chip tuning 170km 380Nm

Zmostkuj 15 i 16, zamien piny opisane w pierwszym poscie. Ta 4 kostka nie wiem do czego jest :decayed: Moze ktos inny sie wypowie. W kazdym razie 3 wystarcza.

Teraz patrze na ta przejsciowke to pin 16 mam wolny a 15 zolty to 12 v.Wiec o co tu chodzi?

Chip tuning 170km 380Nm

Musisz wlasnie obsadzic 16ty i zmostkowac z 15

Kurde tylko ze nie mam takiego pinu :(

Radio gra.Tylko nie pokazuje na fisie trzeba kodowac czy jakies piny przekladac?

Chip tuning 170km 380Nm

w sumie mam to samo 16 jest wolna a w 15 są 2 piny połączone, czyli tak jak kolega wyżej dołożyć 16 i zmostkować ?

Edited by gies0

Tak jest, dokladnie tak.

15 z 16 Polaczyc razem i bedzie grac.Mam pytanie concert 3 ma w sobie zmieniarke na 6 plyt?

Chip tuning 170km 380Nm

Tak, bedzie grac. Concert II+ nie ma zmieniarki.

Radio gra.Tylko nie pokazuje na fisie trzeba kodowac czy jakies piny przekladac?

Piny przekladac jak opisane w watku. :decayed:

Edited by OskiUK