Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana radia symphony II na concert III


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze jedno dołożę do mojej układanki. Po podłączeniu Chorusa 2din w ustawieniach: odwrotnie jest ustawiony balans - przechodząc balansem na stronę prawą, podgłasza się lewa a prawa wycisza. I odwrotnie. Czyli któreś kable mam źle podpięte. Dodatkowo nie ma w ogóle ustawień głośności przód/tył. Jakieś pomysły z kablami?

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans - masz pozamieniane piny. Które i gdzie, możesz sobie sprawdzic korzystając z opisu wtyczek, który wkleiłem wcześniej.

Fader - nie masz wcale i tak ma byc.

Wtyku od diversity nie podłączasz, jeśli nie zmieniłeś wzmacniacza antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odłączyłem antenę diversity ,ale od wzmacniacza i odbiera dużo lepiej,wzmak mam B ,radio CIII,wcześniej odłączałem od radia ale nic niedawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans - masz pozamieniane piny. Które i gdzie, możesz sobie sprawdzic korzystając z opisu wtyczek, który wkleiłem wcześniej.

Fader - nie masz wcale i tak ma byc.

Wtyku od diversity nie podłączasz, jeśli nie zmieniłeś wzmacniacza antenowego.

Kable jasna sprawa, sprawdzę i dojdę do ładu.

Dzięki :thumbup1:

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz masz nad tylną szybą po lewej stronie jak mi się zdaje (nie mam sedana i nie jestem pewien).

Odłączenie kabla diversity bezpośrednio przy wzmacniaczu w przypadku sedana na 99% niczego nie zmieni.

Do radia/przejściówki diversity podłączasz czarną wtyczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem od wzmacniacza wtyczkę diversity ale jest to samo. Też nie sądziłem, że to coś zmieni.

Przy radiu podłączam tak jak być powinno. Mam taką przejściówkę:

4894183524.jpg

Jedno złącze idzie od anteny do radia a pod drugie złączę wpiąłem diversity.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dzisiaj pomagalem koledze zakladac radio concert III,kupilismy przejsciowke na ebay,przelozylismy pin z b5 do c7,podlaczylismy do radia,bylo tylko slychac jak zmieniarka pracuje,,,

pozniej po przeczytaniu,calego tematu,wzielismysie za pin 15 i 16,pin15 byl obsadzony dwoma kabelkami(czerwony i zolty)16 byl pusty,nie moglem wyciagnac,pinow z nr 15 i wlozyc do 16,wiec podpiolem do pinu 15,trzeci kabelek i wlozylem do pinu 16,po podlaczeniu do radia,cisza nic nie dziala,nawet nie slychac jak zmieniarka pracuje :facepalm:

Co zrobilem zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zerknę, może coś poradzim ;)

Sorry, że w takiej formie, ale nie potrafię ładniej tego posklejac ;)

Zadanie na niedzielę dla Ciebie, to weryfikacja połączeń (pin po pinie) w przejściówce, którą kupiłeś. Możliwe, że coś jest namieszane i dlatego radio startuje jedynie po kluczyku.

Ciężko na odległośc inaczej pomóc, tym bardziej, że przejściówka jest u Ciebie.

Opis wtyczek Twojego starego Concerta

1. 76b04168907998d6m.jpg 2. 212a42674b52327em.jpg 3. c9fbea6c89e0564fm.jpg

Opis wtyczek Twojego obecnego Chorusa

1. bd7607cb1fb8509em.jpg 2. 6d457e7ff1a561fcm.jpg 3. 2375d04d70b9c58bm.jpg

Pozdr

staniek dziękuję za schematy.

Niestety cały czas tkwię w miejscu. Radio działa ale ewidentnie widać, że nie ma w ogóle prądu bez kluczyka.

Objawy:

- brak podświetlania na radiu bez kluczyka,

- brak zapamiętania kodowania - po zakodowaniu w VCDS, radio pamięta kodowanie do wyjęcia kluczyka, później znów ustawia na to, które miało przed kodowaniem,

- brak automatycznego uruchomienia wraz z odpaleniem zapłonu - trzeba uruchamiać ręcznie,

Stacje i niektóre ustawienia korekt dźwięku pamięta, natomiast nie pamięta kodowania z VCDSa i kilka innych ustawień (np. w którym miejscu grała ostatnio CD etc.)

U mnie w aucie mam osadzenie w czarnej kostce:

pin 4: czerwono-niebieski,

pin 5: biały,

pin 6: zielono-niebieski (to wiem że k-line i przepiąłem w przejściówce pin żeby VCDS widział radio),

pin 7: czerwony,

I to wszystko...

Ktoś musiał grzebać bo było wcześniej nieoryginalne radio podłączone.

Poniżej zdjęcie:

Full_Size_Render4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo w czarnej wtyczce powinneś miec:

Pin 8 - masa/brązowy

Pin 7 - stały plus/czerwono-niebieski

Pin 3 - diagnoza/zielono-niebieski

i ewentualnie jeśli auto posiada alarm, bądź BOSE:

Pin1 - połączenie do masy jeśli masz BOSE/cienki brązowy

Pin2 - brązowo-szary do alarmu

Widac, że u Ciebie ktoś coś gmyrał, na odległośc ciężko pomóc nie widząc tego na własne oczy.

Na początek sprawdź czy ten gruby czerwono-niebieski to na 100% stały plus? jeśli tak, to powinien byc podłączony do zmostkowanych Pinów 15 i 16 wtyczka D w przejściówce.

Widac tam gruby brązowy, gdzie jest podłączony,powinna to byc masa? i powinna byc podłączona do Pinu 12 wtyczka D w przejściówce.

Ten czerwony i biały radziłbym wypiąc bo nie wiadomo do czego to (przynajmniej ja nie wiem tak na odległośc ;) Możliwe, że to jakieś kable przeniesione z innej wtyczki.

Kabel od diagnozy też masz w złym Pinie, i tak wogóle to nie jest on do niczego potrzebny i nie powinien byc wykorzystany.

Cany Low i High masz prawidłowo podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo w czarnej wtyczce powinneś miec:

Pin 8 - masa/brązowy

Pin 7 - stały plus/czerwono-niebieski

Pin 3 - diagnoza/zielono-niebieski

i ewentualnie jeśli auto posiada alarm, bądź BOSE:

Pin1 - połączenie do masy jeśli masz BOSE/cienki brązowy

Pin2 - brązowo-szary do alarmu

Widac, że u Ciebie ktoś coś gmyrał, na odległośc ciężko pomóc nie widząc tego na własne oczy.

Na początek sprawdź czy ten gruby czerwono-niebieski to na 100% stały plus? jeśli tak, to powinien byc podłączony do zmostkowanych Pinów 15 i 16 wtyczka D w przejściówce.

Widac tam gruby brązowy, gdzie jest podłączony,powinna to byc masa? i powinna byc podłączona do Pinu 12 wtyczka D w przejściówce.

Ten czerwony i biały radziłbym wypiąc bo nie wiadomo do czego to (przynajmniej ja nie wiem tak na odległośc ;) Możliwe, że to jakieś kable przeniesione z innej wtyczki.

Kabel od diagnozy też masz w złym Pinie, i tak wogóle to nie jest on do niczego potrzebny i nie powinien byc wykorzystany.

Cany Low i High masz prawidłowo podpięte?

staniek - dziękuję. Właśnie o to mi chodziło. Prosto i na temat. Od razu mi nie podpasował czerwono-niebieski pin. Przepiąłem pin tam gdzie być powinien i radio działa jak należy :) Kodowanie pamięta, odpala się jak należy.

:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Dodatkowo zakodowałem żeby można było sterować fader'em czyli przód-tył.

IMG_3895.jpg

witam,dzisiaj pomagalem koledze zakladac radio concert III,kupilismy przejsciowke na ebay,przelozylismy pin z b5 do c7,podlaczylismy do radia,bylo tylko slychac jak zmieniarka pracuje,,,

pozniej po przeczytaniu,calego tematu,wzielismysie za pin 15 i 16,pin15 byl obsadzony dwoma kabelkami(czerwony i zolty)16 byl pusty,nie moglem wyciagnac,pinow z nr 15 i wlozyc do 16,wiec podpiolem do pinu 15,trzeci kabelek i wlozylem do pinu 16,po podlaczeniu do radia,cisza nic nie dziala,nawet nie slychac jak zmieniarka pracuje :facepalm:

Co zrobilem zle?

Kolego na pewno dobrze podpiąłeś kabelki? Do pinu 15 dochodzą dwa kabel - czerwony i żółty i tak ma zostać. Musisz natomiast dołożyć kawałek kabelka przy kablu czerwonym, który idzie do pinu 15. A drugi koniec do pinu 16. Tak jak poniżej:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/140602-all-b6-zamiana-radia-symphony-ii-na-concert-iii/?p=4257153

Dodatkowo sprawdź również jak kable wychodzą z kostki przy aucie, czy wszystko jest w oryginalnym miejscu. Tak jak staniek napisał powyżej, musi być podpięta dobrze masa czyli brązowy i napięcie czyli czerwono-niebieski. Ja miałem przepięty czerwono-niebieski bo wcześniej siedziało tam nieoryginalne radio.

Pzdr.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że działa jak należy :)

Widzę,że idzie przekodowac tak, że i "fader" jest. Trzeba będzie sobie też tak zrobic :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że działa jak należy :)

Widzę,że idzie przekodowac tak, że i "fader" jest. Trzeba będzie sobie też tak zrobic :)

Pozdr

Tak, kodowania dla Chorus, Concert itp. w wersji II+ są:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio_Generation_II_Plus

U mnie zdało egzamin 0230011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy przejście z Concerta II 1 din na BNS 5.0 2 din wygląda tak samo? Te same przejściówki muszę kupić i zmostkować piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aktualnie mam w aucie Kenwooda KDC-BT42U.

Radio gra ok ale chcę zamienić go na Concert II+

w związku z tym kilka pytań mam...

1) radio jest podpięte pod plus i masę i to wystarcza do uruchomienia?

2) podświetlenie z deski, wł/wył itp. idą przez CAN?

3) jeżeli aktualne nie ori radio gra na 4 głośnikach to oznacza że brak jest jakichkolwiek wzmacniaczy?

4) w związku z powyższym Concert II+ zagra czy potrzebne są wzmacniacze (BOSE)?

- nie widzę w opisie wtyczek wyjścia na głośniki. Są tylko na wzmacniacze!?

5) wyjścia na wzmacniacze BOSE są jak typowe wyjścia liniowe i można je podpiąć do tradycyjnego wzmacniacza?

6) żeby FM grało jak należy trzeba dorzucić wzmacniacz z końcówką AF i dwie anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak + wtyczka zasilania powinna jeszcze mieć K-BUS

2. tak, do licznika

3. sprawdź w bagażniku, czy masz wzmacniacz, bo niestandardowe radio nie pójdzie przez wzmacniacz

4, 5, 6 - niestety nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

wzmacniacza i suba nie mam

wydaje mi się że pod nie ori radiem tył by nie grał gdyby był wzmacniacz w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wydaje mi się że pod nie ori radiem tył by nie grał gdyby był wzmacniacz w bagażniku

Też tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przejściówki do zasilania i anteny trzeba kupić żeby podłączyć concert III w miejsce symphony II bez nagłośnienia bose, bo mam zamiar zmienić radio. I jeszcze jedno lepiej zmienić na wspomnianego concert III czy chorus III ?

Panowie jak jest z tym radiem concert III, szukam owego radia i dzwoniłem do jednej osoby na allegro i powiedział mi, że nie ma takiej opcji żeby to radio czytało mp3, tylko zwykłe CD. To jak to wreszcie jest ?

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są przejściówki do rns-e ,i taką musisz kupić ,bierz concert III czyta mp3 i możesz podpiąć kabelek do aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro są przejściówki do rns-e ,i taką musisz kupić ,bierz concert III czyta mp3 i możesz podpiąć kabelek do aux

A do anteny jaka jest potrzebna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...