Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana radia symphony II na concert III


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem Concert III do A4 B6 Sedan i radio cały czas przerywa.Jak mogę to wyeliminować ?Wsadziłem to radio do mojego Avanta i idzie super tylko ja mam wzmacniacz AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00821-antenna 2 for radio (r93)

011-open circut

Wtyczki żółtej od diversity nie podłączałem do Concert III

Edytowane przez Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy

906k13f9e10h_t.jpg

żółty kabel jest obcięty był on do nie oryginalnego radio było ono podpięte na krótko

Czerwono niebieski zasilanie

Brązowy masa

od czego jest ten czarny od wzmacniacza antenowego .. ? gdzie go wpiąć

i do czego jest ten niebiesko szary od alarmu.... ? byłem święcie przekonany ze ten niebiesko szary to diagnoza ale tak nie jest a kabla od diagnozy nie widze w tej czarnej kosce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale dla Concerta wygląda to tak:

pin1 cienki brązowy dla BOSE jeśli oryginalnie było,

pin2 alarm brązowo-szary,

pin3 linia "L" diagnoza zielono-niebieski,

pin7 zasilanie czerwono-niebieski,

pin8 masa brązowy gruby.

masz tam namieszane, najlepiej daj fotki wszystkich kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn druga kostka ta brązowa jest ok są w niej tylko kable od głośników

W tej czarnej kable są poprzekładane bo wcześniej miał tu ktoś radio nie oryginalne dowiedziałem się właśnie ze musze sobie doprowadzić kable z gniazda diagnozy zielono niebieski bo go nie mam (k-link)

Niebiesko szary jest od alarmu pozostaje pytanie do czego jest ten czarny czytałem gdzieś ze ten czarny kabel jest od wzmacniacza antenowego

dodam ze czarny wychodzi z ori wiązki razem z zasilaniem i masą

ŻŁÓŁTY JEST NIE AKTYWNY JEST ON TAM TYLKO DLATEGO ZE NIE MOGE GO WYJĄĆ JES OBCIETY

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 1din ale co dokładnie nie mam pojęcia poszukam mam kody wyposażenia mojego auta z fabryki może cos znajdę

No to tak mała aktualizacja nie znalazłem radia jakie miałem na pierwszy montaż ale postanowiłem pójść do garażu i rozebrać wszystko rozebrałem wszystko zrobić porządek sprawdziłem kable

Kabel czarny był podłączony do czegoś takiego znalazłem to pod zegarem. ( ciężko było znaleźć ponieważ było to skręcone i przyklejone do oryginalnej wiązki )

5r1out6gscq4_t.jpg

Jakiś emulator do anteny czy cos... ? wywaliłem to od razu bo to od starego radia

dalej zrobiłem porządek z kablami w kostce

806n0u3m01og_t.jpg

Jest tak jak być powinno a ten kabelek szaro niebieski idzie razem w wiązce w głąb auta gdzieś w konsole

Jak by spojrzeć tutaj to opis odpowiadał by na pytanie co to za kabel

xgaqapwnzo4z_t.jpg

Masa DWA od centralnego komputera Ale czy to faktycznie to..... to jest dobre pytanie mam fabryczny alarm więc by to pasowało co o tym myślicie ?

Sprawdziłem tez starą wiązkę nie oryginalnego radia i ten kabelek niebiesko szary był podpięty pod to

v824xir561ly_t.jpg

system remote controller ---> System zdalnego sterowania

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile głośników masz w aucie (2?) i ile kostek do radia (dwie czarną i brązową?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki mam dwie i jedną antene

musiałem mostkować głośniki przy radiu ponieważ mam 4 wejścia w radiu a kabli 8 ...

axspfxvpq93t_t.jpg

I czarna taka jak post wyżej

nie mam wzmacniacza nie mam telefonu navi. Mam 8 głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dokładałem wzmacniacz i tubę. Co do mostkowania głośników to czytałem że może się źle skończyć dla radia..

To co wywaliłeś na pierwszym zdj wygląda jak wzmacniacz antenowy.. Ja jak u siebie gonie podłączyłem to słabiej odbierało radio..więc sobie sprawdź to i czy warto się go pozbywać.

Ten szaro niebieski raczej Ci sie nie przyda bo on jest od podświetlenia.. przynajmniej tak wynika z mojej autopsji.. W twoim nowym ori radiu 2 din za podświetlenie odpowiada teraz Can L i Can H który idzie od licznika..

Zostaje Ci tylko dołożenie Lini K i podłączenie do złącza diagnostycznego. I raczej tyle.. :)


audi-chorus.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem co mi napisałeś ale teraz pomyśl jak to chodziło jak było oryginalne radio 1din ? tez musiało być to z mostkowane czy cos takiego ( jak się spali to kupie rns heheh )

Mam w planach bose mam już graty czekam na montaż który będzie zaraz po nowym roku :)

Ja jak podłączyłem swoje radio to tez nie miałem podświetlenia itp. dopiero jak podłączyłem CAN h/l to podświetlenie wróciło i cała reszta jak wyłączanie z kluczyka itp.

A co do wzmacniacza ten który wywaliłem to był on nie oryginalny i raczej niechce czegoś takiego u siebie kupiłem już wzmacniacz audi z konćówką AF i musze go zamontować i podłączyć :)

Tą linie k to normalnie podpiąć się pod pin 15 w gnieździe diagnostycznym i dociągnąć kabel do piny c7 przy radiu tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinu b5 nie ma :) tak samo jak samego k-link niema musze go dociągnąć i podłączyć pod c7 :)

Dziękuje za pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że w Twoim aucie nie było fabrycznego radia (np. brak kabla do diagnozy,oraz niebiesko-szary kabel, którego nie ma na schematach z ori radiami ), a jedynie instalacja pod radio aftermarketowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebiesko szary jest( Post 188) brak tylko kabla od diagnozy :)

Takie dostałem informacje od kolegi z forum

"Szaro niebieski jak podłączyłem na chwile stare radio audi gama , był w miejscu na schemacie oznaczony jako odpowiedzialny za podświetlenie przycisków i też tak działał. "

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :) panowie przeczytałem cały wątek. I jak to jest z tą zmiana wzmacniacza w sedanie? Mówimy o tym który jest nad tylną szybą w podsufitce? Jak tak to mam taki numer

8E5035225D Ten z końcówka AF tam sie zmieści?

Chciałbym zmienić concert II na Concert III lub na BNS5.0.


Nikt nic??

Z seata exeo radio concert podejdzie do b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od avanta nie będzie pasował, musisz szukać od sedana ,ważne żeby miał wyjście na 2 anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie anteny powiadasz, czyli ma wyglądać tak?

http://allegro.pl/wzmacniacz-anteny-8e5035225d-audi-a4-b6-b7-igla-i5928542323.html

Bo jak nie to czy w b6 sedan były takie?

Myślałem że ktoś pomoże kto ma sedana ale od stycznia nikt się nie odezwał

Czy raczej tak

http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-audi-a4-b6-b7-8e5-035-225-q-i5923473039.html#imglayer

Edytowane przez Marcin850527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wyglądac podobnie do tych co wkleiłeś (czyli byc do/od sedana B7, ewentualnie seata Exeo) i miec końcówkę AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...