Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzić czy mam magistralę CAN-BUS


kamelus_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy. Jak mogę sprawdzić czy mam w swoim aucie magistralę can-bus?

Jest to A4 B6 AWX z 2001 r. Potrzebuję to ustalic bo chcę u siebię aktywowac funkcję świateł do jazdy dziennej a CAN jest w tym przypadku wymagany

POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKA ? :)

lub 2 skręcone przewody czarny i czarno/czerwony które są np pod osłoną lewej nogi w boczku :)[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 17:14_________________________________________________sorry , pomyłka : pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi mi o te swiatla do jazdy dziennej co sie w lapmy wklada prrzynajmniej tak mi sie wydaje :mysli: swoja droga ciekawe jak to sie sprawdza

sory za OT ale podobno mozna ustawic zeby swiatla sie same wlaczaly po zapaleniu auta czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A ja właśnie się rozglądam za jakimś fajnym i nie drogim :tongue4: B6 i Moje pytanko brzmi do czego służy ten bajer pod tajemniczą nazwą CAN-BUS. No wiem że do świateł dziennych, ale co jak tego nie mam to się nie da na światłach w dzień jeździć?? A nie można sobie pokrętłem włączyć tych świateł??? Może ktoś mnie oświecić?? Z góry dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak te halogeny się ustawia żeby świeciły wie ktoś?moim zdaniem to jet niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie świateł mijania po przekręceniu kluczyka to tzw. tryb skandynawski, który normalnie można ustawić za pomocą VAGa (nie pamiętam dokładnie, ale chyba nic więcej nie potrzeba, ewentualnie musi być odpowiedni włącznik świateł - może niech ktoś poprawi jeśli się mylę). U mnie tą funkcję włączył poprzedni właściciel.

Natomiast o światłach do jazdy dziennej w halogenach (B6) jako ori patent to jeszcze nie słyszałem - kamelus_, jak masz jakieś info to zapodawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

No to może się podzielisz wiedzą jak to zrobić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylił modele.

B7 na bixenonach można tak ustawić. I reguluje się jasność świecenia żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylił modele.

B7 na bixenonach można tak ustawić. I reguluje się jasność świecenia żarówek.

No to akurat wiedziałem , miałem nadzieję , że w [b6] też się da :rolleyes::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: jak przestawię w VAG na kraj USA lub Kanada to tez się świecą halogeny ale z bonusem w postaci kierunków ale to w B7 zwykle lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

Ciekawe jakie kodowanie wstukasz :decayed: Wiec czekamy na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to temat sprawdzony. Wszystko jest proste do zakodowania ale musi być CAN-BUD. Robi się to w długim kodowaniu - banał :good:

Wchodzisz w centralną elektrykę potem w long coding. Następnie wybieramy pomocnika długiego kodowania i zaznaczamy:

w bajt 0 - bit 4 tryb NA

w bajt 17 - bit 4 Światła przeciwmgielne jako dzienne

bajt 20 ustawiamy moc świateł np 70%

robimy transfer kodowania i dajemy wykonaj

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to temat sprawdzony. Wszystko jest proste do zakodowania ale musi być CAN-BUD. Robi się to w długim kodowaniu - banał :good:

Wchodzisz w centralną elektrykę potem w long coding. Następnie wybieramy pomocnika długiego kodowania i zaznaczamy:

w bajt 0 - bit 4 tryb NA

w bajt 17 - bit 4 Światła przeciwmgielne jako dzienne

bajt 20 ustawiamy moc świateł np 70%

robimy transfer kodowania i dajemy wykonaj

POWODZENIA

Próbował ktoś ??? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...