Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Jak sprawdzić czy mam magistralę CAN-BUS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Potrzebuję pomocy. Jak mogę sprawdzić czy mam w swoim aucie magistralę can-bus?

Jest to A4 B6 AWX z 2001 r. Potrzebuję to ustalic bo chcę u siebię aktywowac funkcję świateł do jazdy dziennej a CAN jest w tym przypadku wymagany

POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC :notworthy:

Opublikowano

ETKA ? :)

lub 2 skręcone przewody czarny i czarno/czerwony które są np pod osłoną lewej nogi w boczku :)[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 17:14_________________________________________________sorry , pomyłka : pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brązowy

Opublikowano

pewnie chodzi mi o te swiatla do jazdy dziennej co sie w lapmy wklada prrzynajmniej tak mi sie wydaje :mysli: swoja droga ciekawe jak to sie sprawdza

sory za OT ale podobno mozna ustawic zeby swiatla sie same wlaczaly po zapaleniu auta czy to prawda?

Opublikowano
  • Autor

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

Opublikowano

Panowie A ja właśnie się rozglądam za jakimś fajnym i nie drogim :tongue4: B6 i Moje pytanko brzmi do czego służy ten bajer pod tajemniczą nazwą CAN-BUS. No wiem że do świateł dziennych, ale co jak tego nie mam to się nie da na światłach w dzień jeździć?? A nie można sobie pokrętłem włączyć tych świateł??? Może ktoś mnie oświecić?? Z góry dziękuje :hi:

Opublikowano

To w końcu jak te halogeny się ustawia żeby świeciły wie ktoś?moim zdaniem to jet niemożliwe.

Opublikowano

Jak ktoś to rozszyfruje jak to zrobić to fajnie, ale nie wydaje mi sie ze to jest możliwe?

Opublikowano

Włączanie świateł mijania po przekręceniu kluczyka to tzw. tryb skandynawski, który normalnie można ustawić za pomocą VAGa (nie pamiętam dokładnie, ale chyba nic więcej nie potrzeba, ewentualnie musi być odpowiedni włącznik świateł - może niech ktoś poprawi jeśli się mylę). U mnie tą funkcję włączył poprzedni właściciel.

Natomiast o światłach do jazdy dziennej w halogenach (B6) jako ori patent to jeszcze nie słyszałem - kamelus_, jak masz jakieś info to zapodawaj :)

Opublikowano

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

No to może się podzielisz wiedzą jak to zrobić :gwizdanie:

Opublikowano

Pomylił modele.

B7 na bixenonach można tak ustawić. I reguluje się jasność świecenia żarówek.

Opublikowano

Pomylił modele.

B7 na bixenonach można tak ustawić. I reguluje się jasność świecenia żarówek.

No to akurat wiedziałem , miałem nadzieję , że w [b6] też się da :rolleyes::kwasny:

Opublikowano
:mysli: jak przestawię w VAG na kraj USA lub Kanada to tez się świecą halogeny ale z bonusem w postaci kierunków ale to w B7 zwykle lampy.
Opublikowano

kamelus_ .....ale w B6 nie ma swiatel do jazdy dziennej :kox:

i tu się mylisz :no: Można ustawić włączanie światel dziennych tak jak w nowych skodach czyli halogeny (tj. światła przeciwmgłowe przednie) świecą 70 % swojej mocy po włączeniu zapłaonu. I świecą TYLKO ONE! Tył zgaszony deska itp zgaszona. Ponadto przy całej tej operacji zachowują w 100% swoją normalną funkcjonalność.

ale mało kto o tym wie :naughty:

Ciekawe jakie kodowanie wstukasz :decayed: Wiec czekamy na info

Opublikowano
  • Autor

Jest to temat sprawdzony. Wszystko jest proste do zakodowania ale musi być CAN-BUD. Robi się to w długim kodowaniu - banał :good:

Wchodzisz w centralną elektrykę potem w long coding. Następnie wybieramy pomocnika długiego kodowania i zaznaczamy:

w bajt 0 - bit 4 tryb NA

w bajt 17 - bit 4 Światła przeciwmgielne jako dzienne

bajt 20 ustawiamy moc świateł np 70%

robimy transfer kodowania i dajemy wykonaj

POWODZENIA

Opublikowano

ja u siebie spróubuje z checia mam nadzieje ze to nie pomylka z b7

dziwne ze do tej pory byla o tym cisza

czyzby jakas konspira :bicz2: :bicz2: swirki :kox:

Opublikowano
  • Autor

aha i VAGA musicie mieć z obsługą CAN

Opublikowano

Może ktoś to zweryfikować ? Ja nie mam vcds'a, tylko zwykly kkl

Opublikowano

Jest to temat sprawdzony. Wszystko jest proste do zakodowania ale musi być CAN-BUD. Robi się to w długim kodowaniu - banał :good:

Wchodzisz w centralną elektrykę potem w long coding. Następnie wybieramy pomocnika długiego kodowania i zaznaczamy:

w bajt 0 - bit 4 tryb NA

w bajt 17 - bit 4 Światła przeciwmgielne jako dzienne

bajt 20 ustawiamy moc świateł np 70%

robimy transfer kodowania i dajemy wykonaj

POWODZENIA

Próbował ktoś ??? :rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.