Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Świece zapłonowe do gazu


mpoloo

Rekomendowane odpowiedzi

TYLKO PLATYNA IRYD - najlepiej NGK LPG wejdz sobie na strone NGK i tam w katalogu wszystko ładnie sobie dobierzesz! Na 99% będzie to NGK LPG 1.

". Bardzo mała œrednica elektrody oraz bardzo powolne jej zużywanie podczas eksploatacji wpływajš na zmniejszenie wymaganego napięcia zapłonu. Odpowiednio dobrana budowa stożka izolatora, elektrody œrodkowej i ostro zakończonej bocznej poprawiajš dostęp iskry do mieszanki paliwowo–powietrznej. Nie bez znaczenia dla poprawnego spalania sš również zdolnoœci katalityczne platyny. Dzięki tym zaletom zapłon staje się pewniejszy, nawet mieszanki zubożonej. Œwieca z elektrodš platynowš osišga przeważnie 2–3 krotnš żywotnoœć œwiecy standardowej, niestety wadš jest jej bardzo wysoka cena."

http://warsztaty.samochodowka.internetdsl.pl/serwishdd/poradnik/elek_autom/wykonaw/swieca.htm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry gazownik od LPG mi kiedys powiedzial ze swiece musza byc takie jakie przewidzial producent, tylko ze wzgledu ze lpg potrzebuje caly czas utrzymania ukladu zaplonowego w dobrym stanie, swiece trzeba wymieniac czesciej zamiast 100 tys co 50 tys.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry gazownik od LPG mi kiedys powiedzial ze swiece musza byc takie jakie przewidzial producent, tylko ze wzgledu ze lpg potrzebuje caly czas utrzymania ukladu zaplonowego w dobrym stanie, swiece trzeba wymieniac czesciej zamiast 100 tys co 50 tys.

pzdr.

sprawdz w katalogu boscha jakie jednoelektrodowe pasuja do twojej bryki i zaloz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece dobiera się do silnika a nie do gazu :gwizdanie:

A to że producenci wypuszczają świece do gazu to jest tylko chwyt i nabijanie sobie kieszeni :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój gazownik też zaproponował mi wymianę świec na zwykłe NGK, nie platynowe. Powiedział, że na gazie będzie lepiej samochód śmigać gdy będą właśnie zwykłe, niżeli platynowe. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślimy napisaliśmy wyżej. Gdyby zwykłe świece były dobre to producent takie by zastosował. Skoro producent zaleca platynowe to takie powinny być zamontowane.

Skoro gazownik takie poleca to niech powie dla czego zwykłe będą w tym wypadku lepsze?

Zawsze montowałem takie świece jakie zaleca producent - nigdy nie miałem żadnych problemów z układem zapłonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wspominał, że platynowe są czulsze na wysoką temperaturę. Dlatego na gazie auto będzie śmigało lepiej.

Jeśli instalacja będzie dobrze zestrojona a elementy instalacji odpowiednio dobrane to temperatura spalin oraz silnika nie powinna wzrosnąć na tyle, żeby to miało jakiś wpływ na elementy silnika. Wkładaj platynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pakuj normalne świece, jakie są przewidziane do twojego silnika. Wszystkie te wynalazki mają na celu tylko wyciągnięcie kasy z kieszeni. Ja jeździłem na NGK, od ponad roku jeżdżę na DENSO i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic denso albo ngk napewno masz ngk zalozone jak nikt wczesniej ich nie wymienial. ja mam nalatane 230tys mysle ze ori bo swiece jeszcze ori byly audi chyba ze ktos zmienial na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...