Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jaki będzie najlepszy rozmiar oponki na fele 17" RH ZW1 8" i 8,5" ??


TurboTeam24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. :hi: Jaki będzie najlepszy rozmiar oponki na 17" RH ZW1 8" i 8,5" ?? Żeby się ładnie, równo naciągnęły, ale tak bez przesady..poprostu żeby ładnie wyglądały..I oczywiście jaki profil, bo zastanawiałem się nad 40..ale nie wiem czy będzie ładna proporcja koła względem samochodu..ma już ktoś może coś takiego u siebie?? Dodam że zawias obniżony, a nadwozie sedan..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć 225/45/17 ale przy tej szerokości felgi to trochę lipa. Możesz założyć 255/40/17 ale to Ci auto tego nie uciągnie. Proponuję 235/45/17, myślę że to będzie optymalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, myślałem że właśnie chciałeś aby opona była równo z felgą a Ty chcesz aby felga była szersza tak?[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 22:55_________________________________________________Najmniejsze oponki jakie mozesz zastosować to 215/45/17, ale proponuję 205/50/17 to uzyskasz efekt german style :naughty: Te co napisałeś wcześniej to wogóle się nie nadają bo mają prawie 4cm mniejszą średnicę zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam na myśli oponkę ZR czyli z rantem..a jeśli chodzi o naciąganie oponek to dla przykładu..kolega naciągnął na 9" szer.195!! Wiec się da.. :) ale ja nie potrzebuje takiego MEGA naciągu..ale też nie chce żeby były równo z rantem felgi..

Czy ma ktoś coś podobnego u siebie??[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 23:36_________________________________________________

Właśnie znalazłem fajną tabelę..spójrzcie czy mam racje..

http://img863.imageshack.us/img863/6404/rozmiaroponki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...