Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CZUJNIK STOP naprawa FOTOSTORY


swist007

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio w mojej a4 zapaliła się kontrolka ABS ESP i migała od świec żarowych. po rozejrzeniu się na forum doszedłem do wniosku że stoi za tym czujnik świateł STOP.
można taki kupić za 30-40zł (ASO 45zł) ale podejrzewam że usterka u większości tych czujników jest taka sama.
poniżej kilka zdjęć i porad jak ją usunąć.


1.
-zdejmujemy osłonę pod kierownicą (2 śruby od dołu i jedna od strony bezpieczników)
- odpinamy przewód od oświetlenia
- odpinamy kostkę od czujnika stopu (ten po prawej)
- przekręcamy korpus czujnika w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara o 10 min
i mamy czujnik
56deabe21207d7a9gen.jpg

2.
- odchylamy dwa zatrzaski po bokach i delikatnie podważamy płaskim śrubokrętem wewnętrzną część czujnika aby go wysunąć
d2f7e26cae731c78gen.jpg

3.
-blaszka ta dolna pod wpływem czasu już nie styka się z drugą częścią,
f47c0973e03e166e.jpg
-delikatnie ją podginamy szczypcami tak aby się stykał, i problem z głowy

4.
-widać na zdjęci małą przerwą
fdae5195fcb9c8b1gen.jpg
- i po dogięci jej niema
07c0ca32ee1f8550gen.jpg

5 składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
-czujnik posiada własną regulację ale najlepiej go wyregulować jeszcze raz
- należy mocno wysunąć tą szarą końcówką co styka się z dźwignia hamulca najlepiej całkowicie
5ff6bce9cac731afgen.jpg
- i wcisnąć ją z powrotem tak na dwa zatrzaski
- zamontuj czujnik podłącz kabel, ustaw ten bolec tak aby przy lekkim wciśnięciu pedału załączały się światła STOP, jak za późno się będą załączać znowu zacznie wywalać błąd (ja użyłem płaskiego śrubokręta zapierając go o dźwignie hamulca.
(uniknięcie niespodzianki, przypadkowo wcześniej wcisnęła mi się do końca i światła świeciły się cały czas, zacząłem regulować to na tym bolcu od serwa, i pedał mi się strasznie podniósł, a osłony pod kierownicą nie szło przykręcić :wallbash:)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sporo się natrudziłeś aby opisać tę przypadłość, jednak sprawa nie jest taka prosta jak ją przedstawiasz. Myślę, że każdy z klubowiczów jeśli miał tą przypadłość a przy okazji ma troszkę zdolności manualnych, próbował najpierw naprawić ten włącznik właśnie w sposób, który ty opisałeś, gdyż logicznie myśląc nie ma innego sposobu na naprawę lub od razu kupił nowy i wymienił.

Ja również przerabiałem ten temat u siebie i próbowałem reanimować stary włącznik Stopu. Jednak uważam, iż jest to "skórka za wyprawkę", gdyż na odpowiednie wyregulowanie szczeliny pomiędzy blaszkami ( jeśli zbyt blisko stop pali się cały czas - jeśli zbyt daleko styk jest słaby i światło nie zapala się. - w obu przypadkach wywali ci błędy) poświęciłem około 2 godzin. Po tym czasie wszystko było super jednak tylko przez jedną dobę. Po dniu problem powrócił więc stwierdziłem, że jeśli po 2 godzinnej operacji problem wrócił to prawdopodobnie co dzień będę go regulował i od razu kupiłem drugi w serwisie. Wymieniłem w 10min, zapłaciłem 40 PLNów i mam problem z głowy.

Uważam też, że nie ma co oszczędzać na takich rzeczach, gdyż jeżeli podczas jazdy w trasie lub na mieście, będziesz hamował a światło STOP nie zasygnalizuje tego kierowcy jadącemu za Tobą i ten zbyt późno zareaguje i wjedzie ci w tyłeczek, to jeżeli zezna policji, że nie zapalił Ci się STOP jak hamowałeś to masz mokro i wina będzie twoja.

Więc każdy niech się zastanowi czy warto....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że może ten problem wrócić, jak na razie u mnie minęło 12 dni i jest wszystko OK, jeśli coś będzie nie tak to dam znać

fajnie wszystko opisane :))

ja kupiłem w ASO za 48 zł pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...