Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] zimny silnik-dziwne poranne odgłosy


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko od kilku tygodni smigam na oleju TEXACO HAVOLINE 5W-40 pełen syntetyk.przyszły mrozy (-10 C) przy odpalaniu tylko mocno zimnego silnika słusze wyraznie metaliczne odgłosy w głowicy jakby hydraulika pracowła przez kilka sekund

( okolo 3-5) na sucho zanim olej dotrze wszedzie, pózniej jest wszystko OK i silnik pracyje kulturalnie

.wiem ze zanim olej wszedzie dotrze to chwilunie trwa.nie wiem jaki był lany wcześniej olej czy ten olej nie wyczyści mi silnika i rozczelni bo z pod miski mam niewielki wyciek? przebieg 133000 sprawdzony i pewny.

miałem w cześniej b4 z 115KM i przy odpalaniu były podobne odgłosy tak powiedział mi mechanik ze to normalne zjawisko ale pozniej musiałem robić hydraulike wiec już nie jest to normalne

Prosze o rade bo nie chce nie potrzebnych niespodzianek. pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odzywają się popychacze hydrauliczne.Było o tym bardzo wiele na forum.Wystarczy poszukać. Teraz przy niższych temperaturach olej jest gęściejszy i trudniej dopływa.jeśli pomlaskają chwilkę na zimnym to nie ma obaw do paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomlaskują tylko przez chwile zwłaszcza teraz na tym mrozie.jak kupowałem :a4fan: w wrześniu to tego nie było, bo było cieplej.mam złe wspomnienia z b4 wiec moze troche przewrazliwiony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...