Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Szarpanie silnikiem przy jeżdzie na niskich obrotach


jacaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem jak w temacie, auto mi szarpie w granicach od 2 - 3 tys obrotów. Objawami jest przyduszanie silnika - wystarczy dynamiczniej wcisnąć gaz i wszystko jest ok na jakiś czas. Kiedyś też tak mi się działo i zmieniłem stacje z BP na LOTOS i problem znikł zmieniłem również benzyne 95 na 98. Od 3 miesiecy tankuje na NESTIE benzyne 98 i w ostatnim czasie problem powrócił. Mam silnik 1.8 turbo przebieg 171 tys nic przy nim nie bylo robione z tego co mi wiadomo. Proszę o porady.

* nazywaj proszę wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem) - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro po zmianie na inne stacje sytuacja sie zmienia z gorszej na lepsze i odwrotnie to chyba sam sobie odpowiadasz w czym jest rzecz :tongue4: może filtrem paliwa powinieneś sie też zainteresować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina pracuje caly czas, a nie zalacza sie w jakis magiczny sposob przy 2 tys.

jesli nie jest to filtr paliwa, to stawialbym tutaj na wtryskiwacz lub cos z ukladem zaplonowym - swiece kable cewki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, wydaje mi sie, że na tym polega forum. Faktycznie na wolnych obrotach również czasami "dusi" mi silnik, auto nie kopci, przynajmniej nie zauważyłem sprawdze to jutro z rana. Zerkne rownież na filtr powietrza.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2008, 19:13 _________________________________________________Witam.

Filt powietrza jest czysciutki chociaz przejechalem na nim 15 tys, wymieniłem filtr paliwa po przejechaniu na nim rowniez 15 tys. Odkad wsadzłen nowy BOSHA (to jest od dzisiaj rana) nie odczułem żadnego szarpniecia silnikiem ani nierownej pracy. Mam nadzieje ze to bylo powodem tych szarpań. Bede dalej obserwował poczynania mojego silnika :)....dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze że to był tylko filt prawdopodobnie :th:

w piekarach masz świetnego speca od audi więc jak by co zawsze możesz do niego skoczyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...