Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie o multitronik


netoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad przesiadką na b6, jestem zwolennikiem automatów i przy zakupie auta jest to priorytet, chciałbym jednak uniknąć multitronica i stąd moje pytanie czy b6 wychodziło tylko z multi czy miało też starszy tiptronic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda "mieszek"biegów , że tak to określę.. tak jak multi czy tak tiptron w b5 czy c5 czyli jeszcze 432 ?? bo dużo osób w ogłoszeniu pisze tiptron, ale tylko dlatego, że ma sekwencyjną zmianę biegów a jest to multi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitronic występował tylko z napędem na przednie koła, a Tiptronic z napędem 4x4 Quattro :hi:.

w każdym jednym Q ?? bezn również?? Jak wygląda obudowa lewarka zmiany biegów Tiptronic prnd(+-)432 czy prnd(+-) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitronic występował tylko z napędem na przednie koła, a Tiptronic z napędem 4x4 Quattro :hi:.

w każdym jednym Q ?? bezn również?? Jak wygląda obudowa lewarka zmiany biegów Tiptronic prnd(+-)432 czy prnd(+-) ??

432 już nie jest stosowane

Jest tylko PRNDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak kupować b6 to tylko Q :D

albo poczytać na forum o skrzyni CVT i sprawdzić dokładnie jej stan przed zakupem danego auta aby nie trafić na na sztukę w ostatnim stadium agonii i po prostu cieszyć się z jazdy multitronikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak kupować b6 to tylko Q :D

albo poczytać na forum o skrzyni CVT i sprawdzić dokładnie jej stan przed zakupem danego auta aby nie trafić na na sztukę w ostatnim stadium agonii i po prostu cieszyć się z jazdy multitronikiem

Wiem. Jechałem kiedyś multi w a6 myśląc, że to tip i najpier myślałem, że coś nie tak jak wskazówka obrotów zatrzymała się w miejscu a prędkość rosła :) . Jeździ się przyjemnie, ale lubię czasami pomęczyć auto.. i raczej wolałbym mocniejszą skrzynię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupisz zdrowe auto ze zdrową skrzynią (najlepiej wersje na 7 lamelach), zrobisz update softu i będziesz pilnował wymian oleju (szczegóły na forum) to skrzynia da rade.

ja swoją katuje od 2 lat , często pałuje ile się da, dodatkowo auto jest po programie i wszystko jest ok, dodam że znam wielu zadowolonych użytkowników tej skrzyni. co nie zmienia faktu iż jest bardziej awaryjna od np TIP'a, no ale kto co lubi :hi:

Ja multitrona szczerze odradzam miałem i doszło do tego że musiałem przerobić na manual są to dość awaryjne skrzynie i psuje się w nich wszystko :hi:

bo na 95% kupiłeś już auto jak miało skrzynie w końcowej fazie jej życia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak jest..na każde pytanie w sprawie problemów z multi, odpowiedź warsztatu brzmi..naprawa 4 do 6 tyś. lub wymiana skrzyni. więc albo się ktoś nie zna albo chce się dorobić na właścicielach aut z multitronikiem.

dlaczego w chińskich skuterach pada wszystko oprócz ctv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej multi nie pogarsza osiagów, ja tez jestem po programie i hula wszystko tak jak powinno,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...