Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Coś tłucze na kostce brukowej itp


rem3dy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Sprawa wyglada tak, ze jak jade po kostce brukowej i mam otwarte okna to slysze dzwiek tluczacego sie metalu o metal.

Jak zdiagnozowac co tlucze sie w zawieszeniu a moze to nie zawieszenie?

Miesiac temu bylem na trzepakach i diagnosta nie stwierdzil zadnych luzow na wahaczach.

Tak sobie mysle,ze to moze klocki hamulcowe.

Ma ktos moze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga to byc klocki..bo moze byc luz na prowadnicach ,trzeba rozebrac i zobaczyc,jak luz bedzie w srodku tam gdzie chodza prowadnice to to wtedy koszta,ale jest patent na to..poprostu wladuj smaru w te dziury to wyciszy zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam jak jade po nie równej drodze to często jest a jak po ładnym asfalcie to raz za kiedy tak jak by z okolic wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sprawa wyglada tak, ze jak jade po kostce brukowej i mam otwarte okna to slysze dzwiek tluczacego sie metalu o metal.

Jak zdiagnozowac co tlucze sie w zawieszeniu a moze to nie zawieszenie?

Miesiac temu bylem na trzepakach i diagnosta nie stwierdzil zadnych luzow na wahaczach.

Tak sobie mysle,ze to moze klocki hamulcowe.

Ma ktos moze jakies sugestie?

może spróbuj podjechać na inną stację diagnostyczną, no chyba że ufasz temu kolesiowi co to sprawdzał.

u mnie jak zaczęło się coś tłuc w zawieszeniu to za pierwszym razem okazało się, że jeden z górnych wahaczy (przedni) ma luz, ale coś mnie tknęło aby zajrzeć do drugiej stacji (bo koszt nie wielki ok 20zł) i diagnosta potwierdził to co mówił ten pierwszy, ale okazało się również, że był bardzo minimalny luz na drugim górnym wahaczu (tylnym). wymieniłem oba i cisza jak makiem zasiał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie objawy były przy wyklepanych łącznikach stabilizatora. Zawiozłem do mechanika wymienił i cisza, a dzwoniło po maleńkich nierównościach. Teraz znów szykuje się do ich wymiany tylko chce zrobić to sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem wlasnie takie stuki niby nie stuki i wyminilem lacznik i wszytko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednek byly to klocki hamulcowe. Wymienilem i jest cicho, choc jak sie dobrze wsluchac to cos tam leciutko stuka, wiec pewnie i te laczniki mam do wymiany.

Zatem jakby ktos mial podobny problem to jak wali glosno jak metalowa grzechotka to niech sprawdzi czy przestaje podczas hamowania. Jak przestaje to klocki sa luzne. A jak cichutko wali nie zaleznie od tego czy sie hamuje czy tez nie to niech sprawdzi laczniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zakładałem klocki nowe więc wątpię ze beda luzne. A to normalnie idzie ruszać tym klockiem czy jak to sie objawialo u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wpychac paluchy i ruszac klockami ale ruchu nie wyczulem. Kiepski dostep jest wiec trudno to tak sprawdzic. Polecam test na ucho i hamowanie. Pojedz na brukowana ulice, ktora jest waska, gdzie dzwiek bedzie mogl odbic sie od muru lub zaparkowanych aut. Jak bedzie tarabanic to przyhamuj i wyjdzie ci czy to klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzisiaj to sprawdze a na prostej drodze czasami też ci trzaskało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w aucie cichutko ale jak otworzyłem okno z prawej strony to brzęczało myślałem że klocki podniosłem okazało się że końcówka sprężyny ostatni dolny zwój ok.4cm się ułamała i leżała na kielichu amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zaczął bym od sprawdzenia lub wymiany sprężyne/blaszek mocujących klocki hamulcowe. Jest to naj mniej kosztowne a w 80% przypadków właśnie one dzwonią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to na pewno nie klocki bo w czasnie hamowania tak samo. Te trzaskanie jest tak głośne na dworze że się wszyscy patrzą a w środku wcale nie lepiej idzie samemu sprawdzić jakoś stan wahaczy górnych i dolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw czy mozna samemu sprawdzic. Co pojade do mechanka tego czy owego to mi mow, ze bym pojechal na trzepaczke to mi powiedza bo to wielo wachaczowe zawieszenie. Jak juz pojade to 30 dychy zostawie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedne moge napisać o moich trzaskach że czuć je jak się położy nogę na podstopnicy w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kogoś poproś żeby wyszedł i zobaczył dokładnie które koło tłucze. U mnie był też taki odgłos i wydawało się że z przodu. Winowajcą była wytłuczona tuleja z tyłu na zawieszeniu. I to też waliło tylko na kostkach brukowych, nawet na dziurach tego nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahcacze gorne mozna sprawdzic samemu tylko trzeba podnisc kolo i pomachac kolem w prawo i lewo delikatnie i mozna wyczuc. a dolne to musisz od spodu gora dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden dolny do wymiany ciekawe czy potem dalej będzie trzaskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...