Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bang&Olufsen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miał ktoś do czynienia z system bang&olufsen w A4 B8? Gdzieś na forum wyczytałem, że to porażka.

Jak jest z montażem takiego systemy w audi które standardowo nie było w nie wyposażone? Na aukcjach często widać komplet 14 głośników + wzmacniacz. Czy to wystarczy?

Co z okablowaniem? Jest takie samo?

Czy wymiana wymaga jakiejś ingerencji w MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie trzeba zmieniac.Wzmacniacz rowniez.Nie wiem jak w A4 w A5 musisz polke z tylu na dodatkowe glosniki wymienic(tu pewnie to samo)

Zdania co do jakosci samego systemu podzielone.

Moim zdaniem słabe to ale i tak najlepsze z mozliwie dostepnych oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie trzeba zmieniac.Wzmacniacz rowniez.Nie wiem jak w A4 w A5 musisz polke z tylu na dodatkowe glosniki wymienic(tu pewnie to samo)

Zdania co do jakosci samego systemu podzielone.

Moim zdaniem słabe to ale i tak najlepsze z mozliwie dostepnych oczywiscie.

Czemu zmieniać kable ? Impedancja głośników jeśli się nie mylę jest taka sama, a moc wyjściowa nieznacznie większa (różnica między całym zestawem jest poniżej 500W). Z tego co zdążyłem się zorientować to trzeba pociągnąć kable do dodatkowych głośników + światłowód (3g i 3g+) lub kabel (2g) do wzmaka. No i jeszcze kodowanie... nie orientuje się jak wygląda sprawa z Component Protection wzmak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie kolego w twoim watku napisać, jak jest ze wzmacniaczem czy jest różnica pod 2G, 3G jesli tak prosze o nr.pod 3G High :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz oryginalnego naglosnienia Bang&Olufsen moge tylko potwierdzic ze mod napewno sie oplaci:whistling: powodzenia w rezaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również jako właściciel takiego systemu, powiem że warto, jak dla mnie dźwięk dosłownie jak by cię otaczał z każdej strony...... dla mnie lux :thumbup: , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma CP :wink:

Co z tymi kablami ktoś może wyjaśnić czemu trzeba zmieniać kable głośnikowe bo nadal nie widzę przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma CP :wink:

Co z tymi kablami ktoś może wyjaśnić czemu trzeba zmieniać kable głośnikowe bo nadal nie widzę przyczyny?

Czy ja napisałem ze trzeba zmienic kable ? :wink:

B&O ma wiecej głosników niz standard nagłosnienie i o to pewnie chodzi .

Wzmacniacz ma tzw. OCHRONE KOMPONENTU i przy wymianie trzeba pojechać do ASO celem jej ściagniecia (przypisanie VIN) .

Inaczej nie wszystko będzie prawidłowo chodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu masz dodatkowe ustawienia B&O a poza tym na blendach głośników są napisy i jest ich więcej po pierwsze m.in. "w trójkącikach" drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem w trakcie przechodzenia z Audi Sound System na Bang & Olufsena to mogę swoje 5gr. podrzucić ;)

Jak już wcześniej powiedziano jest więcej głośników, co się wiążę z kilkoma extra kabelkami. To tylko przy wymianie głośników i blend. A przy wymianie wzmacniacza trzeba już grzebać we wtyczce do wzmacniacza, bo inna jest kolejność podłączonych kabelków. Oraz dodatkowo trzeba pociągnąć dodatkowe okablowanie od mikrofonów i zasilania. Widać to na schematach z ELSY.

Aczkolwiek już sama zmiana głośników daje wymierny efekt w postaci poprawy grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja powiem jako posiadacz ze warto gra czysto glosno i jak kolega wczesniej pow czyjesz sie jakby z kazdej strony grala muzyka SUPER!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie zakładać nowego tematu...

Czy głośniki same w sobie też mają ochronę CP czy ma ją tylko wzmaczniacz B&O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie zakładać nowego tematu...

Czy głośniki same w sobie też mają ochronę CP czy ma ją tylko wzmaczniacz B&O?

Sam wzmak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mając zwykły ASS jest sens zmieniać same głośniki?:whistling: Chodzi mi przede wszystkim o sub i głośniki w drzwiach. Przy BOSE b7 różnica po wymianie była bardzo duża a jak to wygląda w B8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...