Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Drgania autem powyżej 140km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

soul87 miałeś taki przypadek że tylne zawieszenie powodowało takie wibracje całego auta???

 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie ogarnoł ktoś te drgania w końcu?? 

Opublikowano

Mnie też w końcu dopadł ten problem :grin:

Co dziwne drgania nie zawsze występują, hmm

Mechanik sprawdzał przeguby, poduszki zdrowe. 

A co najciekawsze jak jadę do mechanika, mechanik jedzie na jazdę testową i nic nie drga to mi aż głupio :facepalm:

Wibracje nie zawsze występują... 

Jedyne co wybadał to, to że dolne banany mają delikatny luz. 

I może pod wpływem silnego wiatru raz są a raz nie. 

Przeguby okej, koła wyważone. 

Jutro prawdopodobnie założę letnie i się przejadę by wykluczyć ewentualne gule w oponach. 

Opublikowano

jak zdejmujesz noge z gazu to też sa wibracje  ?

Opublikowano

To dziwne ale jak zmieniłem pakiet na letni opony 17 225/45 to nie ma aż tak mocnego bicia, występuje bardzo rzadko... 

Nie miałem jeszcze okazji aby przetestować powyżej 150km/h ale do tej prędkości tragedii nie ma. 

Dodam, że mam jeszcze dość spore dystanse bo 25 i 20 mm

W co do twojego pytania to tak niezależnie czy rozłączałem napęd lub nie 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 7.10.2018 o 20:35, Bartec6184 napisał(a):

Siema mam problem z drganiem powyżej 120km/h do 140km/h i nie mogę dojść od czego to, opiszę swój przypadek może ktoś by się znalazł z mojego rewiru (Dąbrowa Górnicza) kto by mi wkoncu pomógł. Otóż mam Audi A4 b6 1.9 tdi AVF 131 kunia z wirusem na 167 koni z tym drganiem zmagam się jakieś półtora roku wymienione praktycznie wszystko co możliwe  bo tak naprawdę kupiłem auto w fajnym stanie wizualnym ale co się okazało zawieszenie układ napędowy itp były w opłakanym stanie. Więc przez ten okres wymienilem:

- wahacze ( jest minimalny luz na prawym bananie) 

- poł osie ( brak luzów na przeg wew) 

-  tarcze hamulcowe ( są prosciutkie) 

- skrzynia biegow ( stara skrzynia miała luz na flanszach zdawczych i wydawało by się ze to przez to lecz nie) 

- dwu masa ( używka w dobrym stanie) 

- nowa tarcza+ docisk+łożysko Valeo. 

- koła wyważane i podmienie na inne

- wuzek zawieszenia ( stary miał już zużyte gumy) 

Brakuje mi już pomysłów, dodam że jak auto jest załadowane drgania są mocniejsze ale ciągle w tym samym przedziale prędkości druga buda i lekko kiera, drgania występują przy wyrównaniu prędkości i przyspieszanie. 

 

Witam, 

Wiem, że post stary, ale moje pytanie jest takie czy w końcu komuś udało się rozwiązać problem opisany przez kolegę wyżej. Mam u siebie dosłownie takie same objawy i powymieniane już mnóstwo elementów łącznie ze skrzynią biegów i półosiami całymi i nic się nie poprawiło , jeśli ktoś ma jakieś cenne uwagi albo zna przyczynę tych drgań to proszę o podpowiedź?

 

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.