Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne zjawisko...Kopie prądem.


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak Cię kopie, to spróbuj z tym paskiem (może innym nie działa, bo przykręcają do plastikowego zderzaka :kox:) tylko przymocuj go do blachy gdzieś dalej pad autkiem, bo dziwnie będzie wyglądało A4 z tym paskiem z tyłu przy zderzaku :naughty:

Za kogo mnie uważasz? :decayed: ...

Też dopiero się kapnąłem że Ryba to kobitka :cool1:

[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 19:58_________________________________________________kupie te paski niech strace, bo to napięcie jest :kox:[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 19:58_________________________________________________było sie nazwać RYBKA a nie RyBA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem osoby których auta kopią nie woskowały ich ostatnio na myjce albo ręcznie??

Moje auto zaczęło kopać po właśnie po takim woskowaniu i najmocniej kopie jak jest świeżo po myjce z woskiem na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Forda F-150 i od jakiegoś czasu też mnie kopie a miłe to nie jest, już się nauczyłem zamykać auto nie dłonią tylko rękawem, generalnie kopie od jakiegoś czasu, auto mam od roku i wcześniej tego nie było

sprawdziłem dobrym miernikiem tak dla jaj i mam napięcie ok 1 V a moja córka 7 lat ma ok 0,7 V, człowiek jest cały czas mniej lub więcej naelektryzowany, w domu mam taki sam przypadek, jak idę na fajkę to drzwi balkonowe zamykam gumą z metalowymi koncówkami zaczepianymi jednym końcem do metalowej poręczy i zawsze wieczorem jak to robię to widzę iskrę jak zaczepiam gumę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te paski antystatyczne do samochodów coś na to poradzą? Bo mnie też wkur... że ostatnio mnie kopie i mam wypalcowana szybe żeby nie kopało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym samochodzie ten pasek antystatyczny (czy jakoś tak) sprawdzał się, w ty go nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo może oszczędził by bólu a koszt śmieszny takiego paska

nawet go przykręcić gdzieś głęboko pod samochodem żeby nie było widac i żeby nie szpecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że nie tylko ja jestem.. inny :kox:

ja nawet rękawem nie moge zamknąć... bo piz*nie z odległości kilku cm...

a wiecie co?... próbowałem też zawsze popchnąć szybę... to nawet jak dotykałem szyby to mnie pierd... tzn. popchnąć szybę w sensie zamknąć drzwi za pomocą popchnięcia szyby... nie czaje. Bzzt..Bzzt...następnym razem dotknę językiem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie na szczęście nie kopie jak szybe pchne zamiast za ramke ale szyba jest upaćkana i wnerwia a łapanie za ramke jest niestety bolesne i ciekawi mnie czy te paski coś dają

tylko żeby jezyk nie dostał paraliżu bo się już nie pobawisz :polew:

albo nie będzie dostawał po gębie od kobiety za gadanie głupot :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: ... paraliż to będę miał jak podczas tankowania będzię małe bzzt... :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: ... paraliż to będę miał jak podczas tankowania będzię małe bzzt... :polew:

musisz trzymac ręce w kieszeniach. Może nie przeskoczy a jak przeskoczy to już sparaliżuje od pasa w dół :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to niech iskra wpada do baku w takim razie jak mam być od pasa w dół sparaliżowany :decayed:

Dobra nie robimy off'a bo zieloni nowicjusze wpadną i będzię draka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. :przebiegly: Ja stawiam w takim razie na ten pasek. Jak sprawdze to się odezwę :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jadę to kupić.. też postaram się jak najszybciej zdać relację... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy co do pasków to myslicie że jak sie zabezpiecza cysterny wożące paliwo przed takimi rzeczami w czasie za lub rozładunku koże pójśc iskra prawda jadąć za cysterną zwróccie uwagę że na końcu naczepy jest taki jakby pas gumy on nie jest dla bajeru nawet jak sam nie dotyka nawierzchni to z tyłu są schowane od środka pasy uziemiające umocujcie pod samochodem minimum jeden i po problemie nic lepszego nie wymyślono ja bynajmniej nie słyszałem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy co do pasków to myslicie że jak sie zabezpiecza cysterny wożące paliwo przed takimi rzeczami w czasie za lub rozładunku koże pójśc iskra prawda jadąć za cysterną zwróccie uwagę że na końcu naczepy jest taki jakby pas gumy on nie jest dla bajeru nawet jak sam nie dotyka nawierzchni to z tyłu są schowane od środka pasy uziemiające umocujcie pod samochodem minimum jeden i po problemie nic lepszego nie wymyślono ja bynajmniej nie słyszałem :hi:

Jeśli chodzi o załadunek i rozładunek to cysterny uziemia się za pomocą przewodu, tak samo jak samoloty do tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się podłaczają przewód uziemiający a wiecie że wiele razy otwierałem drzwi w czasie tankowania nigdy więcej?wątek dał do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste zasady fizyki podczas jazdy koła pojazdu mają styczność z podłożem co sprawia że tworzy się pole elektromagnetyczne które przenosi się na karoserje auta następnie kierowca wychodząc z niego i dotykając podłoża nogami jest tzw uziemieniem miedzy autem a podłóżem dlatego odczuw ''kopnięcie prądem''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...