Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie do fachowców, po wymianie wtrysków 3 dni ok, później to samo


johny_walker

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu uprzedzam, wiem trzeba podpiąć pod komputer i będzie wiadomo, jutro jadę się podpiąć i chcę zaczerpnąć informacji. Pytanie brzmi: skąd olej w turbinie po regeneracji?? Miesiąc temu wymieniłem turbinkę na regenerowaną wydałem tysiaka i powstał nowy problem. Mianowicie jakiś tydzień po wymianie turbiny pierwszy objaw: podjechałem do świateł, zatrzymałem się i zaczęło trząść buda i kopcić, jeszcze może ze 2 razy zdarzyła się taka sytuacja. Najgorzej jest jak odpalam auto i to tez nie zawsze. Odpalę, trzęsie i kopci. Dzisiaj sprawdziłem i na wirniku nie ma luzów ale za to jest olej i pytanie skąd i czy regenerowana turbina nie siada :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ślady oleju zawsze bedą w dolocie, gorzej jeśli leje sie jak z kranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ślady oleju zawsze bedą w dolocie, gorzej jeśli leje sie jak z kranu

Nie jak z kranu, ale też nie są to śladowe ilości oleju, tak pomiędzy tymi 2 opcjami. Czyżby turbo padło?? Na wirniku nie ma luzów. Jak kolejna wymiana to chyba ją opchnę bo brak sił. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odma leje syf do dolotu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej, na pokrywie zaworowej masz odolejacz z odmy, tam powinien zlatywac olej spowrotem do silnika. Śladowe ilości przedmucha do węża od turbo.

A kopcenie i telepanie...Może któryś z wtrysków siada i momentami leje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wtrysk to jutro na kompie mi pokaże. :gwizdanie: Już powoli mnie też zalewa :naughty: [br]Dopisany: 10 Maj 2011, 21:33_________________________________________________Napisze jak skończyła się moja przygoda, może komuś się przyda :hi: Wczoraj zostawiłem autko u mechaniora, podłączył pod komputer, skasował 2 błędy ale nie pomogło :confused4: Sprawdził wtryski i okazało się, że tu ją boli. 2 wtryski wymienione, skasował 450 zł i chodzi jak złoto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz masz zajazd silnika i odma leje olej jak szalona :naughty: tez mialem taki przypadek w megane 1.9 dci silnik do remontu był :hi: daj znac jak sprawy się mają :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy się mają gorzej niż źle :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: Już powoli mam dość mojego AFN'ika. W ciągu półtora msc wydać 2 tys na remont to przesada. Po wymianie wtrysków było ok, ale przez 3 dni. Wczoraj wszystko wróciło, trzęsie jakby się miała rozpaść i kopci jak cholera. Jadę jutro na reklamacje do mechanika. Może wiecie co to, bo ja już nie mam siły i pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś te błędy?? może to nie wtryski a nastawnik pompy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawial na zasyfiony nastawnik. jakos mozna bylo nastawnik sprawdzic, wtyczke jakas trzeba bylo wyciagnac, ale nie pamietam jaka. niech ktos mądrzejszy dopowie ;)[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 20:07_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201327.0 tu masz napisane jaka wtyczke wypiąć. jak okaze sie,ze nastawnik, to szykuj sie na kolejne koszta, a mechanik nie wiem czy ogarnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kto reperuje auto które ma 15lat na nowych czesciach , sprezarke mogłes kupic za 400 pln ma nasz kolega klubowy , dalej wtryski za 400 to komplet od asv trzeba bylo kupic a swoje sprzedac za 200 pln na forum golfa jest kolega co skupuje stare wtryski itd ,ale jak wolisz wykladac kase dla mechanika to nie płacz teraz , trzeba bylo zaciągnąc porady zanim wydałeś kase

masz kom pa to kup sobie kabelek 100pln troche nauki i pomocy od kolegów i bedziesz sam wiedzial co boli twoje auto , pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel 25zl kosztuje, a wiedza tutaj jest za darmo . :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel 25zl kosztuje, a wiedza tutaj jest za darmo . :decayed:

faktycznie staniało to teraz na maxa :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kto reperuje auto które ma 15lat na nowych czesciach , sprezarke mogłes kupic za 400 pln ma nasz kolega klubowy , dalej wtryski za 400 to komplet od asv trzeba bylo kupic a swoje sprzedac za 200 pln na forum golfa jest kolega co skupuje stare wtryski itd ,ale jak wolisz wykladac kase dla mechanika to nie płacz teraz , trzeba bylo zaciągnąc porady zanim wydałeś kase

masz kom pa to kup sobie kabelek 100pln troche nauki i pomocy od kolegów i bedziesz sam wiedzial co boli twoje auto , pozdro

Nikt tu nie płacze, tylko szuka porady. Jakbym chciał jeździć "kosiarką", to też bym kupował części używane, nie wiadomo po jakim przebiegu. A jeśli ja wydaje kase, to tylko moja prywatna sprawa, a nie Twoja. Jeśli nie masz nic mądrego do wniesienia to nie zaśmiecaj forum i nie pisz zbędnych OT :wallbash: Poza tym pisałem wcześniej na forum, ale żaden z magów nie wiedział co jest i dalej nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kto reperuje auto które ma 15lat na nowych czesciach , sprezarke mogłes kupic za 400 pln ma nasz kolega klubowy , dalej wtryski za 400 to komplet od asv trzeba bylo kupic a swoje sprzedac za 200 pln na forum golfa jest kolega co skupuje stare wtryski itd ,ale jak wolisz wykladac kase dla mechanika to nie płacz teraz , trzeba bylo zaciągnąc porady zanim wydałeś kase

masz kom pa to kup sobie kabelek 100pln troche nauki i pomocy od kolegów i bedziesz sam wiedzial co boli twoje auto , pozdro

Nikt tu nie płacze, tylko szuka porady. Jakbym chciał jeździć "kosiarką", to też bym kupował części używane, nie wiadomo po jakim przebiegu. A jeśli ja wydaje kase, to tylko moja prywatna sprawa, a nie Twoja. Jeśli nie masz nic mądrego do wniesienia to nie zaśmiecaj forum i nie pisz zbędnych OT :wallbash: Poza tym pisałem wcześniej na forum, ale żaden z magów nie wiedział co jest i dalej nie wie.

człowieku, ja ci napisalem co trzeba było zrobic zeby ci auto jezdziło tanim kosztem a jak chcesz to wydaj sobie i 10 tys i auto i tak ci jezdzic nie bedzie (zmien mechanika), tu nie ma magów tylko ludzie co moga logi odczytac i cos z nich wywnioskować lub z informacji podanych przez uzytkownika a z twoich informacji to wlasnie musisz jakiejś wrózki poszukac zeby ci auto zreperowała :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...