Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy spalanie 15l/100km to norma dla silnika 1.6 benzyna ?


Gość lukasz,  Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz,  Młody

w dniu kupna samochodu zatankowalem do pelna po porzejechaniu (65mil)100km zatankowałem jescze raz spalanie wyszlo 15l/100km.1.6benzyna z 99r to norma dla tego silnika???

nie wiem czy to jest odpowiedni dzial na ten temat.

pozdr

* dział dobry, ale nazywaj proszę wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem) - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzał odpowiedni. Jak już Ci pisałem nie jest to normalne.No chyba,że pedał w podłogę. Zacznij od podłączenia VAG'a,może pokaże jakieś błędy. Zazwyczaj za duże spalanie odpowiedzialna jest sonda lambda,choć tak na prawdę przyczyn można szukać też w zbyt brudnym filtrze powietrza,zużytych świecach....itp.

Ile robisz na całym baku w cyklu mieszanym?

Był podobny temat,tylko,że dotyczył 1.8.Poszukaj.

_________________________________________________

Poza tym zapraszam do lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że niedogrzany silnik pali więcej. Weź pod uwagę,że zaraz op odpaleniu i po ruszeniu ssanie jest załączone dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temp. Poza tym,radzę Ci przejechać się na dłuższym odcinku,by od czasu do czasu silnik popracował w optymalnej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka on sie nie zdąży jeszcze nagrzać, ale może coś już zaczyna nie domagać zacznij od czyszczenia MAFu, potem sprawdzenia sondy itp (mój w mieście pali od 13 w górę teraz, ale jest zima i specyfika miasta taka ze co 20m trzeba staći pod gore wiec trzeba kręcić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz,  Młody

głupio mi pisac, ale co to jest ten MAf i jak sprawgzić sondę??

nie mam mozliwosci podpiecia pod VAG"a [br]Dopisany: 13 Styczeń 2008, 21:42 _________________________________________________ :polew::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupio mi pisac, ale co to jest ten MAf i jak sprawgzić sondę??

nie mam mozliwosci podpiecia pod VAG"a [br]Dopisany: 13 Styczeń 2008, 21:42 _________________________________________________ :polew::wallbash:

jutro na spocie kolega AndreA4 bedzie mial Vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy dziwne macie spalanie. U mnie na przebieg 145 tyś km: trasa 5,8 do 6,5 l/100. Natomiast miasto 9-10 l/100 - (jazda spokojna). To jest naprawde bardzo oszczędny silnik, także szukajcie usterek.

Nie wprowadzaj zamieszania,diesel pali 5-6 w trasie 1.6 pali od 7,5-9.

Miasto 13-15 w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpisujcie swoich rozmyślań na temat spalania, od tego jest inny temat.

Czekamy co napisze lukasz, Młody , miał zaproszenie na spota i VAG-owanie.

Wpisywanie niepotrzebnych postów zakończy się Ostrzeżeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Mam przepływomierz z Hitachi, Ty pewnie Boscha, więc jest do wymiany
ale może coś już zaczyna nie domagać zacznij od czyszczenia MAFu

Przestańcie sugerować koledze jakiekolwiek naprawy bo jeszcze pobiegnie do garażu i zacznie grzebać gdzie popadnie i szukać usterki nie tam gdzie trzeba.

Kaszel może oznaczać zarówno zwykłe przeziębienie jak i raka płuc lub gruźlicę więc bez dokładniejszej diagnozy wstrzymajmy się od osądów. ;)

Wklej na błędy jakie wywalił Vag i na pewno będzie coś już wiadomo bardziej konkretnego.

I jeszcze taka, dosyć ważna, dygresja - zacznij lepiej chodzić do tej pracy z buta bo niedługo w twoim oleju znajdzie zbyt duża ilość paliwa i zacznie się pojawiać błąd mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

], miał zaproszenie na spota i VAG-owanie.

Wpisywanie niepotrzebnych postów zakończy się Ostrzeżeniem

vag byl ale mlodego lukasza nie bylo niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz,  Młody

Witam koledzy, jeszcze nic nie sprawdzałem bryczka czeka w warsztacie na wymiane plecionki w poniedzialek tłumnik odpadł i nie moglem przyjechac na VAG-a, bardzo mi przykro,takie zycie. jutro wymienie filtr powietrza i przejade się w trase zobacze co bedzie, moze to przez tą moją jazde do pracy na zimnym silniku, nie wiem jutro sie okaze.

A na spocie bede za tydzien o 20

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ,ze mam to samo tylko ze mi pali 17 na 100 km, :decayed: Bylem na vagu ,wykazalo brak napiecia z sondy lambda, trzeba ja wymienic ,ale tylko na bosha ,jestem umowiony w warsztacie na wtorek ,filtr powietrza tez wymieniam, i sie okaze , oby to bylo to. Wiec sadze ze twoje spalanie tez nie jest w normie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej niuni siedzi silnik AHL ale w mieście zdrowa jednostka powinna pochłonąć 10l przy normalnej jezdzie ten silnik tak pali za to z mojego krótkiego doświadczenia z tym autkiem mogę powiedzieć że przy rozsądnych prędkościach w trasie łyka 6l/100km . Tak jak koledzy pisali przyjrzyj się sondzie lambda i przepływomierzowi na dzień dobry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz,  Młody

Witam i dziekuje za podpowiedzi w sprawie mojego spalania.dzis mialem wymienic plecionke, ale mialem problem zeby ją dostac i kupilem nowy katalizator razem z pleciąnką :wallbash: . podczas montazu znajomy ktory mi to zakładal zaluwazyl ze kabel który idzie do sondy jest bardzo luzny i ze dwa przewody są przytopione, zaizowalismy to .nie wiem czy to mialo wplyw na moje spalanie,mam nadzieje ze to byla ta przyczyna.

kable od sondy zaizolowany, oby nie trzeba bylo zmieniac na nową sonde.filtr powietrza zmieniony.

ale to co mnie naprawde cieszy to to, ze mogłem uslyszec jak chodzi mój silnik z powodu tej plecionki nie bylo to mozliwe wczesniej.

jutro sprawdzam spalanie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy dziwne macie spalanie. U mnie na przebieg 145 tyś km: trasa 5,8 do 6,5 l/100. Natomiast miasto 9-10 l/100 - (jazda spokojna). To jest naprawde bardzo oszczędny silnik, także szukajcie usterek.

Nie wprowadzaj zamieszania,diesel pali 5-6 w trasie 1.6 pali od 7,5-9.

Miasto 13-15 w zimie.

Sorki, że odbiegam od tematu. Tankuje od około 1 roku za każdym razem do pełna i dlatego podałem takie wartości, które stwierdzam po każdym tankowaniu. Nie mam ciężkiej nogi i mieszkan w 100 tyś mieście. I jeszcze jedno ważne: na zmiane tankuje benzynę 95 i 98 Pb co zmiejsza zanieczyszczenie w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz,  Młody

witam

moje wczorajsze spalanie to 9l/100km (80%trasa 20%miasto)

z tego co widze to jest juz blizej normy ale nie jestem pewin czy to juz to.

chyba bez vag-a się nie obejdzie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...