Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po 2 tys. musiałem wymienić nowy pasek alternatora, bo stało się to samo


lasken

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM :) 3 MIESIACE TEMU WYMIENIALEM PASEK ALTERNATORA BO ROZERWAL SIE NA STRZEPY NA DROBNE NITKI I ZAPLATAL SIE W KOLA ROZRZADU NA SZCZESCIE NIE ROZERWALO PASKA. MYSLALEM ZE MIALO PRAWO TO SIE STAC BO PASEK BYL JUZ STARY. ALE PO TYM INCYDENCIE ZALOZYLEM NOWIUTKI PASEK BOSCHA I DZIS PARKUJAC SAMOCHOD WRZUCILEM NA LUZ I PO 5 SEKUNDACH JUZ JAK MIALEM GASIC ZACZELO COS PISZCZEC POD MASKA, NIEZWLOCZNIE ZGASILEM SAMOCHOD PATRZE POD MASKE A TU JUZ POL PASKA POSTRZEPIONEGO ( JESZCZE DRUGIE 5 SEKUND I BY CALKIEM GO ROZERWALO ). OD ZMIANY NIE WIEM NAWET CZY ZROBILEM 2 TYSIACE KILOMETROW. BOJE SIE ZE JAK ZALOZE KOLEJNY NOWY PASEK TO PO JAKIMS CZASIE STANIE SIE TO SAMO. CZY KTOS MNIEJ WIECEJ MOZE PRZYPUSZCZAC JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA. WSZYSTKO WYGLADA NA SPRAWNE: ROLKI ALTERNATOR ITP NIC SIE NIE RUSZA, NIE PISZCZY. BARDZO PROSZE O SUGESTIE BO JAK BEDE ZAKLADAL NOWY PASEK TO BYM POSPRAWDZAL EWENTUALNE PRZYCZYNY. MOJE AUDI TO A4 B5 1.9 TDI 1Z 1995r. Z GORY SERECZNIE DZIEKUJE :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź no gościu nie pisz wielkimi literami wszystkiego bo masakrycznie sie to czyta. :wallbash:

Nazwa tematu też mało jasna.

A odnośnie przyczyny:

-zbyt mocno napięty pasek

-wada fabryczna paska

- może się też przycierać łożysko alternatora i stawia duzy opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że masz jeszcze 1Z to sprzegła na alternatorze pewnie nie masz. Zostaje więć koła pasowe na wale, jak jest ładne i świecące jak po polerce to znaczy że jest oberwane z gumy. Szarpie bo silnik przecież pracuje od wybuchu do wybuchu na tłoku czyli to praca wyładunkowa z silnym momentem przeciążenia.

Kołem szarpie a dalej to już wiesz jaki jest efekt. Zmien i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bede sprawdzal i rozbieral przod zobaczymy co wyjdzie. dziekuje za sugestie :hi:[br]Dopisany: 24 Maj 2011, 23:31_________________________________________________Rozebralem przód i jedyne co rzuciło mi się w oczy to spolerowane koło pasowe wału a podobno powinno być gumowane i na dodatek od strony wału jest tak poobijane jak na zdjęciu. Oglądałem na allegro używane w celu sprawdzenia i też tak mają ale nowe nie mają takich obić jak uważacie? dodatkowo kolo zaznaczone w czerwonym kółku z milimetr rusza się jak chwycę ręką na boki. Takto wszystko wydaje się być w porządku. Myślę kupić nowe koło pasowe wału i napinacz paska alternatora jak pisaliście. Proszę o sugestię gdyż nie chciałbym na marne wydawać tej kasy. Z góry serdecznie dziękuję :hi:

27052011298.jpg

28052011322.jpg

28052011323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że napinacz paska ja mialem podobne problemy i wina była napinacza i kup najlepiej ori bo zamienniki szybko padaja bynajmniej w moim przypadku wytrzymywały ok 3-4 miesięcy a ori juz mam 1,5 roku i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał napinacz to zwróc uwagę na podstawę alternatora a w szczególności na miejsce gdzie przechodzi drut od napinacza. Tam są tulejki i jesli się wytarły to mogło dojść do wytarcia aluminium w podstawie. Wtedy koło po którym chodzi pasek się pochyla i pasek się zsuwa. Potem trafia na koło z blaszkami z boku i on go tnie.Tak samo się dzieje jak jest wyrobiona tulejka wałka koła na pompie wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na napinacz paska, który często się wykrzywia i idzie pod kątem (tnie pasek). Ja w swojej wymieniałem już dwa razy. Kup lepiej jakiś porządny bo tani długo nie pochodzi. Może jeszcze być zacierająca się pompa wspomagania ale to trzeba sprawdzić lub pompa wody (zobacz czy nie ma wycieków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnawiam, strasznie lata mi pasek i napinacz pracuje za bardzo a byl wymieniony napinacz na nówkę a nie zamiennik, pompe wody bo już hałasowała, wytargałem altka i ma trochę luzu i jest bez sprzegielka , reszta kol wygląda dobrze i nic nie słychać nienormalnego ;] a kolo pasowe wału ma wyglądać jak spolerowane od strony walu czy przodu auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...