Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Pytanie o zapalanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dziwne dzwieki wydobywaja Ci sie spod maski ..... :polew:

Ja bym powiedział bardzo dziwne :D

A na poważnie powinien palić dosłownie w 0,5 sekundy - mi odpala zaraz po zadziałaniu rozrusznika.

Opublikowano

OT :tongue4: w pracy jestem i wybuchy smiechu niewskazane :naughty:

a jak slychac u Was? :polew:

haha, jak pomierzyłes te 0,5 sek :tongue4:

Opublikowano

OT :tongue4: w pracy jestem i wybuchy smiechu niewskazane :naughty:

a jak slychac u Was? :polew:

haha, jak pomierzyłes te 0,5 sek :tongue4:

Ojejku, chciałem chłopakowi zobrazować ile jest u mnie: skoro on pisze, że odpala mu po 1,5 sek. to ja żeby zobrazować to, że zapala szybciej napisałem 0,5 sek - czepiasz się mój drogi kolego :polew:

Opublikowano

ja sobie juz zapisalem w kajeciku: start od kopa? musze sie przysluchac, jak bede odpalac.

kurcze zylem sobie szczesliwy, ze mi autko jak zegarek tyka, a teraz nie moge wysiedziec czy staruje ok :naughty::kox:

Opublikowano
  • Autor

Ok właśnie wróciłem z pracy do domu i za chwile ide robić diagnoze Vagiem napisze potem co wyszło. A tak po za tematem czy ktoś wie gdzie jest jakiś dobry serwis gdzie można naprawić audi na sląsku??

Opublikowano

hehe. jeszcze powinnismy sprecyzowac co to znaczy palenie od kopa.... :D

jakby nie patrzec pojecie dosyc wzgledne....

a teraz sam sie zastanawiam co to ten kop i czy mnie dobrze pali... :gwizdanie:

Czas tak długi jak po kopie odbicie nogi kopiącego od dupska kopanego. :decayed:

Teraz łatwiej ? :polew:

Opublikowano
  • Autor

Ok auto juz sprawdziłem ma dwa błędy:

2 Faults Found:

16725 - Camshaft Position Sensor (G40): Implausible Signal

P0341 - 00-00 - -

17994 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Plus

P1586 - 35-10 - - - Intermittent

Pierwszy to coś z czujnikiem Halla czyli pewnie przez niego auto tak późno odpala ale co to ten drugi????

W sterowniku ABS mam taki błąd:

1 Fault Found:

01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30

35-10 - - - Intermittent

A tu w załączeniu logi 1 statyczny:

3b5f8e3d7d1bd95d.jpg

oraz 2 dynamiczne na czwartym biegu:

a16dea3f09e0c544.jpg

7e80ad1b1d5410e0.jpg

Proszę również o komentarz i opinie co można powiedzieć o kondycji silnika????

Opublikowano

...w silnikach PD nie sprawdzasz kąta wtrysku tylko kąt synchronizacji. Sprawdza się to w grupie 004 na poz. 4.

Najlepiej jakby był 0, ale norma jest -3 / +3. Tylko to jest na biegu jałowym i należy pamiętać, że przy obciążeniu ten kat będzie rósł trochę, więc jak na jałowym będzie około +2,5 to na pewno pod obciążeniem wyjdzie poza normę i trzeba to zmienić.

Rozumiem, że to dotyczy również AJM?

Opublikowano

Jarol najlepszy serwis w jakim byłem wogóle kiedykolwiek to serwis Audi MAGRO w rybniku. Masz tu nr: 0324328471

Jeżdzę tam z grubszymi robotami chociaż mam 300km

Opublikowano
  • Autor

Ja bym zaczął od kąta wtrysku, kanał 00 w Engine. Prawidłowa wartość to o ile pamiętam 51.

grzanek85 jak nie jesteś czegoś pewien to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd - w silnikach PD nie sprawdzasz kąta wtrysku tylko kąt synchronizacji. Sprawdza się to w grupie 004 na poz. 4.

Najlepiej jakby był 0, ale norma jest -3 / +3. Tylko to jest na biegu jałowym i należy pamiętać, że przy obciążeniu ten kat będzie rósł trochę, więc jak na jałowym będzie około +2,5 to na pewno pod obciążeniem wyjdzie poza normę i trzeba to zmienić.

Tu sprawdzałem mam dokładnie 0

Opublikowano

te bledy

16725 czujnik halla G40 - przez to dlugo kreci i pozniej chodzi w trybie awaryjnym.

17994 blad poduszki mocowania silnika - byc moze problem kabelka, jak nie lata silnik mozna sobie zostawic na pozniej

01826 blad czujnika skretu kerownicy G85- blad zasilania, spradz bezpieczniki

Opublikowano
  • Autor

Musashi dziękuje bardzo za objaśnienie błędów. Czyli czujnik Halla do wymiany wie ktoś ile taki ksztuje w ASO z wymianą??

A czy zna ktoś jakiś dobry warsztat nie koniecznie ASO w obrębie Śląska gdzie można auto do naprawy odstawić??

Opublikowano

ten czujnik do wymiany, to tak nie "zaraz".... czasem się wymianie i d*pa.

G40 powinien mieć sygnał z czujnika obrotów silnika

edit: źle się wyraziłem.. Istototny jest również sygnał z G28 (czujnik obrotów)

Opublikowano

sprawdz kabelki od czujnika moze sie zerwały/pzrzetarly ...

bład ten wyskakuje rowniez gdy rozrzad jest przestawiony .... reszta juz zostala napisana]

[p.s logi dynamiczne nie chca mi sie otworzyc .... :no:]

Opublikowano

...w silnikach PD nie sprawdzasz kąta wtrysku tylko kąt synchronizacji. Sprawdza się to w grupie 004 na poz. 4.

Najlepiej jakby był 0, ale norma jest -3 / +3. Tylko to jest na biegu jałowym i należy pamiętać, że przy obciążeniu ten kat będzie rósł trochę, więc jak na jałowym będzie około +2,5 to na pewno pod obciążeniem wyjdzie poza normę i trzeba to zmienić.

Rozumiem, że to dotyczy również AJM?

tak :)

Opublikowano

bład ten wyskakuje rowniez gdy rozrzad jest przestawiony .... reszta juz zostala napisana]

najczęściej, gdy rozrząd jest przestawiony, ale tu jest ustawiony na 0...

Opublikowano

bład ten wyskakuje rowniez gdy rozrzad jest przestawiony .... reszta juz zostala napisana]

najczęściej, gdy rozrząd jest przestawiony, ale tu jest ustawiony na 0...

widocznie ta informacje gdzies przeoczylem .... ;)

Opublikowano

mozna sprobowac kilka razy odpiac, zapiac zlaczke czujnika :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Umówiłem się w ASO w Rybniku na poniedziałem. Jak naprawią Auto to napisze co dokładnie było. Wszystkim dziękuje za pomoc. W diagnozie.[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 11:28 _________________________________________________No i byłem na diagnostyce w serwisie Audi sprawdzili błędy a potem fazy rozrządu i wyszło że napewno mam źle ustawiny rozrząd i trzeba to poprawić - koszt 700zł :( bo czujnik pokazuje wartości po za zakresem. A po ustawieni jeśli dalej będą złe wartości to czujnik też do wymiany koszt 350zł. Co o tym myslicie??

Opublikowano

ja mam takie doswiadczenie ze swojego auta mam kat synchro 3,3-3,8/ wiec poza norma i pali na dotyk.

w aso w poznaniu ustawienie rozrzadu drogo 500 zl. tyle ile wymiana rozrzadu.

oczywiscie bede to niedlugo poprawiac.

swoja droga moze to dobry moment na skorzystanie okazji i wymiane rzrzadu :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.