Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A3 BPW] Jaki olej proponujecie z MOBILA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jaki olej proponujecie firmy MOBIL do Audi A3 2.0 TDI 2007 rok, przebieg 32 tys km.

Samochód serwisowany w ASO, ale jestem ciekaw waszych opinii

Opublikowano

Mobil 1 5W50 Rally Formula - pełem syntetyk, dobra ochrona na zimno (5W) i na duzym obciążeniu (50)

Ewentualnie 0W40 (też syntetyk, ale juz nie jest tak odporny na wysokie temperatury oleju, rzadszy, natomiast lepiej chroni na zimno - ja brałbym jedak 5W50 - bo silnik zimny jest krótko...)

Opublikowano
  • Autor

Ok tak jak myślałem, ale co jeżeli wcześniej był lany 0W 40 a teraz zaleje 5W 50 ??? -> lub na odwrót, czy ma to istotne znaczenie???

Mój silnik jest zimny dosyć długo przy temperaturze ok 5-7 C rozgrzewa się dopiero po ok 4-5 km jazdy.

Czasami będę robił mały dystans więc może lepiej ten 0W 40, a samochodu raczej nie katuje ???

Opublikowano

Moim skromnym zdanie to przy tym przebiegu można śmiało zmieniać na mineralny (żart)

Jedź do ASO i powiedzą Ci dokładnie jaki olej zalali w fabryce, lej taki sam.

Opublikowano

a dlaczego musi być mobil? może poczytaj o olejach Motul :th:

Opublikowano

ej no ludzie co wy gadacie. kolega zarznie pompowtryski :bicz:

tylko norma 507.00 !!!!!!!

Opublikowano

ej no ludzie co wy gadacie. kolega zarznie pompowtryski :bicz:

tylko norma 507.00 !!!!!!!

505,01 jest do PD :th:
Opublikowano

MObil to tylko Mobil 1 ESP Formula 5W-30

MOtul specific 507.00

castrol Edge 5W30

ja jezdze na tym wlasnie motulu powyzej[br]Dopisany: 17 Styczeń 2008, 18:48 _________________________________________________Tukan poczytaj pozniej pisz!!!! :bicz2::tongue4:

amws ma filtr czastek stalych, a do tych motorow tylko norma 507.00

oleje PD to nie tylko 505.01

505.01 jest do PD przy wymianie co 15.oookm

506.01 do PD przy wymianie longlife serwis - przy czym spelnia wszystkie normy 505.01

507.00 do silnikow z filtrem czastek stalych w tym rowniez do PD spelnia normy 505.01 oraz 506.01

[br]Dopisany: 17 Styczeń 2008, 18:52 _________________________________________________BTW

amws jestes pewien ze masz silnik BPW one sa montowane w A4???

z tego co wiem w A3 z moca 140PS sa montowane BKD i BMM :mysli:

Opublikowano

musashi, kolega wziął taki motór bo tylko takie są na liście w profilu(wyłącznie z a4)

I dobra uwaga, ten motorek może mieć (ma) DPF, więc wyłącznie 507 norma. Ciekawe ile jeszcze razy będziemy to pisać.

Aczkolwiek nie mam pojęcia jak wygląda sprawa DPF w tych a3jkach...

autor niech poprawi temat, powinien być silnik BKD lub BMM w prefixie

Opublikowano

jak DPF to tylko 507.00 jedyny spelniajacy wymogi tych filtrow.

z tego co wiem to wszystkie wypuszczane diesle przez niemcow od 2005 roku spelniaja norme EURO 4,a tylko DPF pozwala na jej spelnieie.

bez DPF to tylko Euro 3

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Dzięki za tak liczne odpowiedzi.

Pytałem o olej MOBILA ponieważ wszyscy na forum polecają ten olej lub MOTUL.

W serwisie leją mi CASTROL EDGE 5W 30, spełniający normę 507.00, myślałem o przejściu na MOBIL 5W 30 ale chyba zostanę przy CASTROLU, co o tym sądzicie ???

Opublikowano

ja sądzę że niepotrzebnie się pytasz o oleje Mobila skoro planujesz zostać przy Castrolu...

Opublikowano

jezeli masz castrola z ASO to masz ori wiec to dobry olej. jezdzilem na nim 2 wymiany. mobil specjalnie sie nie bedzie roznil.

jezeli chcesz zasmakowac egzotyki i to polecam motula o kotrym pislaem powyzej. do czego wszystkich namawiam :thumbup:

:a4fan:

Opublikowano

a ja polecam castrola

i dobrze zrobisz jak na nim zostaniesz.pozdrowionka

Opublikowano

Uwazam ze jezeli orginalnie zalany byl Castrol o odpowiednich parametrach na powinienes na tym pozostac nie ma sensu zmieniac czy eksperymentowac zbyt mlode autko.Zazwyczaj w ASO wiedza czym zalac i jezeli tym zalali a klijet nie ma innch wymagan do zalewaja takim jak potrzeba.

Opublikowano

Witam!

Ja jeżdżę na Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Polecam

Opublikowano

A jaki olej zalać przy najbliższej wymianie do mojej A4 ? sorry,że się wcinam ale jestem jeszcze zielony na forum.

:hi:

Opublikowano

skoro zielony to najpierw czytasz regulamin. tam czytasz ze pierwszm kroekim jest funkcja szukaj, wpisujesz czego sukasz. i tyle

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.