Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie podzespoły odpowiadja za zbyt duże spalanie


blaster99

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda na kropelce na trasie (stała predkość ok 85 km/h) kończy sie wynikiem 6 l na 100 km.. wydaje mi sie to duzo nawet zwazywszy na to ze mam automata... smiem twierdzic ze to zly wynik nie ze wzgledu na bajki o superekonomicznych afnach tylko na wlasne oczy widzialem jak glaskany afn w seacie toledo wujka palil na trasie ok 4,2 l !!!!

Mam teraz pytanie do znawcow tematu, za co do licha sie złapac by polepszyc ten wynik? Moze ma na to wplyw niedzial;ajacy czujnik temp paliwa, moze kwestia rozregulowanej dawki paliwa, moze np turbina za malo pompuje, moze cos z pompa?

Jeszcze jedna sprawa... zauwazylem ze gdy w aucie jest malo paliwa (rezerwa) jezdzi ono bardziej dynamicznie...czy to mozliwe czy tez jest to poprostu zludzenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam. co to za zuzycie?

mnie benzynowe 1,8 pali 6,5L na trasie przy 100km/h :gwizdanie:

znow z uporem maniaka powtorze to czego sie nauczylem czytajac literature forum. zrob logi dynamiczne i statyczne.

poniewz kolega juz ma staz, na forum podpowiem tlyko tyle:

uzyj opcji szukaj, ponadto w kazdym działow jest FAQ a nich kopalnia wiedzy :)

a tak na szybko poza diagnostyka, moge powiedziec. sprawdz cisnienie w kolach, zbieznosc i czy nie blokuja hamulce.

a to ze twoje :audi: jedzie szybciej gdy mniej paliwa, to pewnie dlatego ze chce szybciej dojechac na stacje ;):D jak widac ma duzy apetyt :kox:

i tak zaocznie na wszelki wypadek: nie gniewaj sie za zarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na kropelce na trasie (stała predkość ok 85 km/h) kończy sie wynikiem 6 l na 100 km.. wydaje mi sie to duzo nawet zwazywszy na to ze mam automata... smiem twierdzic ze to zly wynik nie ze wzgledu na bajki o superekonomicznych afnach tylko na wlasne oczy widzialem jak glaskany afn w seacie toledo wujka palil na trasie ok 4,2 l !!!!

Mam teraz pytanie do znawcow tematu, za co do licha sie złapac by polepszyc ten wynik? Moze ma na to wplyw niedzial;ajacy czujnik temp paliwa, moze kwestia rozregulowanej dawki paliwa, moze np turbina za malo pompuje, moze cos z pompa?

Jeszcze jedna sprawa... zauwazylem ze gdy w aucie jest malo paliwa (rezerwa) jezdzi ono bardziej dynamicznie...czy to mozliwe czy tez jest to poprostu zludzenie ???

:decayed:

AFN z automatem pali 6/100 ? Dziękuj Bozi, że tak mało. Aby twoje autko paliło tyle ile stoi w instrukcji, musisz doprowadzić silnik do serii.

Najpierw diagnostyka, później pomiar ciśnień sprężania i hamownia w ostateczności.

Niemniej jak wspomniałem AFN z autometem i 6/100 - cieszyłbym się na twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee, no sory ja tu krytykuje, a nie doczytalem ze to automat. :hi:

baskecior ma racje nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aikrakow 6L przy 85 km/h z manualem to bylaby porazka. powinien przy stalej takiej predkosci palic jakies 4,5 L /100km - ale manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz aftomata ... wynik bardzo dobry ...

mozesz dla siwetego spokoju zapiac Vagien ...

p.s im mniej paliwa w baku tym samochod lzejszy .... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam. co to za zuzycie?

mnie benzynowe 1,8 pali 6,5L na trasie przy 100km/h :gwizdanie:

znow z uporem maniaka powtorze to czego sie nauczylem czytajac literature forum. zrob logi dynamiczne i statyczne.

poniewz kolega juz ma staz, na forum podpowiem tlyko tyle:

uzyj opcji szukaj, ponadto w kazdym działow jest FAQ a nich kopalnia wiedzy :)

a tak na szybko poza diagnostyka, moge powiedziec. sprawdz cisnienie w kolach, zbieznosc i czy nie blokuja hamulce.

a to ze twoje :audi: jedzie szybciej gdy mniej paliwa, to pewnie dlatego ze chce szybciej dojechac na stacje ;):D jak widac ma duzy apetyt :kox:

i tak zaocznie na wszelki wypadek: nie gniewaj sie za zarty :)

sporo czytalem na forum ale rzadko bylo mowione o automatach.. co do zartow to sie ich spodziewalem szczegolnie w kwestii zwawszego silnika przy pustawym baku..

tak na szybko jeżeli nie wymieniałeś możesz wymienić filtr powietrza i paliwa

filtry wymieniam regularnie

spalanie rewelka, kumpel się manualem musi nagimnastykować żeby taki wynik osiągnąć...

Wiem ze Fis troche zaniza ale jak dusze A6 2,5 tdi mojego brata to pokazuje wartosci w okolicach 5L!! to mi dalo do myslenia bo skoro paliwazerny AFB ma taki wynik (tez z reszta automat) to lekki AFNik musi byc bardziej eko..

masz aftomata ... wynik bardzo dobry ...

mozesz dla siwetego spokoju zapiac Vagien ...

p.s im mniej paliwa w baku tym samochod lzejszy .... :polew:

Musze podpiac sie w koncu do vaga, sam go nie posiadam moj mechanik to moim zdaniem tylko udaje ze sie zna wiec musze poszukac dobrego fachowca..

Im mniej paliwa tym lzejszy ???? a ja myslalem ze ciezszy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz muskał pedał gazu przy 90 to powinien spalić 5l on. mi pali średnio 7, 7.5l on ale ja to raczej powoli nie śmigam.zimą to troszkę zawsze więcej zje a w mieście to już istny smok 9.5l on.ja mam 4 biegowy automat(dzisiaj ode brałem z naprawy).sprawdz czy silnik ma idealną temperature bo jesli termostat jest walniety to zawsze więcej zje silnik(raz już tak miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spalanie z FIS-a , to spróbuj jescze zalać do pełna przejechać 100 km i znów zalać.

Fis nie zawsze prawde powie. :th:[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 18:56 _________________________________________________A jaka temperatura silnika, termostat masz ok? Na jkich oponach jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

Jazda na kropelce na trasie (stała predkość ok 85 km/h) kończy sie wynikiem 6 l na 100 km.. wydaje mi sie to duzo nawet zwazywszy na to ze mam automata... smiem twierdzic ze to zly wynik nie ze wzgledu na bajki o superekonomicznych afnach tylko na wlasne oczy widzialem jak glaskany afn w seacie toledo wujka palil na trasie ok 4,2 l !!!!

Mam teraz pytanie do znawcow tematu, za co do licha sie złapac by polepszyc ten wynik? Moze ma na to wplyw niedzial;ajacy czujnik temp paliwa, moze kwestia rozregulowanej dawki paliwa, moze np turbina za malo pompuje, moze cos z pompa?

Jeszcze jedna sprawa... zauwazylem ze gdy w aucie jest malo paliwa (rezerwa) jezdzi ono bardziej dynamicznie...czy to mozliwe czy tez jest to poprostu zludzenie ???

:decayed:

AFN z automatem pali 6/100 ? Dziękuj Bozi, że tak mało. Aby twoje autko paliło tyle ile stoi w instrukcji, musisz doprowadzić silnik do serii.

Najpierw diagnostyka, później pomiar ciśnień sprężania i hamownia w ostateczności.

Niemniej jak wspomniałem AFN z autometem i 6/100 - cieszyłbym się na twoim miejscu.

No nie wiem czy nie przesadzasz, przy zadanych parametrach pracy "kropelka i 85/h" to moje 2.5 afb tiptronic pali 6.5 max, a pewnie gdyby był w 200% włacznie z tiptronikiem zdrowy paliłby 6... ( w warunkach drogowych, wiem bo miałem okazje tak "pojeździć" niejednokrotnie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spalanie z FIS-a , to spróbuj jescze zalać do pełna przejechać 100 km i znów zalać.

Fis nie zawsze prawde powie. :th:[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 18:56 _________________________________________________A jaka temperatura silnika, termostat masz ok? Na jkich oponach jeździsz?

termostat mi troche wariował raz bylo 90 a raz 74, ostatnie 2 dni ciagle 90 (na klimatroniku 88-89 st C - kanał 49 :))... na szczescie kupilem juz nowy w Aso (zamiennik dobrze ciagnal przez 2 miesiace wiec jego niska cena jest tylko iluzoryczna), ale nie mam czasu by go zamontować - moze jutro

Moje opony to zimowe 15'' 65 na 205

A jaka temperatura silnika, termostat masz ok? Na jkich oponach jeździsz?

Mi średnio pali 6l, ale z uszkodzonym termostatem (otwierał przy 70 st. ) spalił prawie 7l

ale głaszczesz go gdy wychodzi ci 6l ?? bo mi tyle wychodzi na trasie przy niskich predkosciach

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 22:22 _________________________________________________

jak bedziesz muskał pedał gazu przy 90 to powinien spalić 5l on. mi pali średnio 7, 7.5l on ale ja to raczej powoli nie śmigam.zimą to troszkę zawsze więcej zje a w mieście to już istny smok 9.5l on.ja mam 4 biegowy automat(dzisiaj ode brałem z naprawy).sprawdz czy silnik ma idealną temperature bo jesli termostat jest walniety to zawsze więcej zje silnik(raz już tak miałem)

Mozliwe ze wlasnie chodzi o termostat o jak wspominalem moj wariował... odezwe sie jak sprawa bedzie wygladala po jego wymianie..

Mam jeszcze pytanie z innej beczki do posiadaczy automata 4 biegowego. Przykladowo jade na 3 biegu obroty i predkosc juz prawie na pozimie zmiany na nastepny bieg, puszczam gaz i czuje dosc wyrazny opor jakby skrzyni biegow... czy aby on nie powinien sie lekko toczyc? bo gdy puszcze gaz przy nizszych obrotach jakby "lzej" sie przemieszcza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale głaszczesz go gdy wychodzi ci 6l ?? bo mi tyle wychodzi na trasie przy niskich predkosciach

Te 6l to średnia z trasy którą pokonuję na codzień, ok 70km z czego jakieś 50km to trasa, raczej nie przekraczam 130km/h, najlepszy wynik jaki miałem to 5,6l[br]Dopisany: 18 Styczeń 2008, 22:44 _________________________________________________

Moje opony to zimowe 15'' 65 na 205

wydaje mi się ze jeśli masz 15" i 205 to powinien być profil 55 a nie 65 ( 195/65 albo 205/55 ) ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

Jazda na kropelce na trasie (stała predkość ok 85 km/h) kończy sie wynikiem 6 l na 100 km.. wydaje mi sie to duzo nawet zwazywszy na to ze mam automata... smiem twierdzic ze to zly wynik nie ze wzgledu na bajki o superekonomicznych afnach tylko na wlasne oczy widzialem jak glaskany afn w seacie toledo wujka palil na trasie ok 4,2 l !!!!

Mam teraz pytanie do znawcow tematu, za co do licha sie złapac by polepszyc ten wynik? Moze ma na to wplyw niedzial;ajacy czujnik temp paliwa, moze kwestia rozregulowanej dawki paliwa, moze np turbina za malo pompuje, moze cos z pompa?

Jeszcze jedna sprawa... zauwazylem ze gdy w aucie jest malo paliwa (rezerwa) jezdzi ono bardziej dynamicznie...czy to mozliwe czy tez jest to poprostu zludzenie ???

:decayed:

AFN z automatem pali 6/100 ? Dziękuj Bozi, że tak mało. Aby twoje autko paliło tyle ile stoi w instrukcji, musisz doprowadzić silnik do serii.

Najpierw diagnostyka, później pomiar ciśnień sprężania i hamownia w ostateczności.

Niemniej jak wspomniałem AFN z autometem i 6/100 - cieszyłbym się na twoim miejscu.

No nie wiem czy nie przesadzasz, przy zadanych parametrach pracy "kropelka i 85/h" to moje 2.5 afb tiptronic pali 6.5 max, a pewnie gdyby był w 200% włacznie z tiptronikiem zdrowy paliłby 6... ( w warunkach drogowych, wiem bo miałem okazje tak "pojeździć" niejednokrotnie :D )

Tak, a przy 70 km/h zacznie Ci palić 5,5/100 ... :D Sprawdź , może się uda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 w automacie pali w cylku mieszanym tzn 500km trasa (autobana ,średnia prędkośc jazdy 120km i cały czas włączony tempomat) i 500km miasto i wyszło mi 6,5L/100km ,natomiast samo miasto 9,6L/100km ,ale że to mój nowy zakup i pierwszy automat może uda mi się zejśc do mniejszego zużycia w mieście :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...