Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Radio jest mniej istotne, kup antene misouri, jest mega optymalna. Radio choc mniej istotne kupilbym najprostsze Presidenta i jesli wyjezdzasz za granice to takie ktore dziala tez na FM. Wszelakie na licencji/podzespolach i innych glupiotach beda Cie wkurzaly. Mialem radio podobno wypas na licencji presidenta i jak stalem auto w auto to nic nie slyszalem co mowia...musialem odjechac jakies 5m i bylo OK.

Czyli mówisz że najtańszy Teddy da radę?

DO tego oczywiście jakaś antenka też pres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Kto mi pomoże przełożyć fotele i pociągnąć wiązke do grzania..... zna sie ktoś na tym ? :kwasny:

A masz schematy tej wiązki?

i potrzebuje dwa klucze torx8 i torx55 ma ktoś ? Lenox bo wiem ze Ty wszystko masz :wink: comminga juz nie chce :decayed:

Torx 55?? To jakaś krowa nie klucz :shock3:

Gorzej z wiązką bo ostatnio chciałem odkręcić tunel środkowy i 2h nie moje a gó..no z tego wyszło.:kwasny:

Jak będzie jeszcze ktoś (kto się zna) to możemy zrobić wielkie rezanko 2 furaczy naraz, szpeje do odkręcenia mam :decayed:

Wyjmowałem tunel przy okazji webasto, na czym utknąłeś?

Pany potrzebuje CB-radio kupić?

Coś polecacie? Ktoś się cokolwiek zna? Ktoś używa jakiś w miarę nie starych szpejów?

Ja używam ale przenośniego INTEK H-510, nie polecam chyba że chcesz między samochodami przenosić z tym że z tego typu radyjek wolałbym ALAN 42 (mamy w pracy) Jeśli zwykłe to President Johny II ASC lub Alan 48 (trochę więcej funkcji). Kolega ostatnio natomiast kupił jakieś radio Yosan Turbo i jestem mile zaskoczony jak je udało się zestroić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co hot-line z żoną robisz :decayed:

---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

Boseron czytaj forum ( a zwłasza PW) :kwasny: rano Ci napisałem jaki ma mieć numery klimatronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wierz nigdy PABLO :decayed:, że na antenie która ma około 1m chodź by jakiej była firmy będzie lepsza od jakiejkolwiek tej najdłuższej 2x takiej - chodzi o zasięg. Zawsze na najdłuższej antenie będzie lepszy zasięg. PABLO mnie dawno temu wrobił i musiałem kupować 2 anteny

Wtedy się dopiero szkoliłem :polew::decayed:

Ale w tym też jest prawda jeśli taką missouri z dobrą mocą i skutecznością (db) która ma ok 80cm długości postawisz obok drugiej chińskiej "o dupe rozbić" która ma 1,5m i jest zrobiona na gownianych podzespołach to będzie miała gorszy zasięg.

Z dłuższych anten to pamiętam że dużo się sprzedawało alan'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak off topic od tjuningu ;). W sobote mnie ustrzelil fotoradar w Krosnie. Stal sobie przy skrzyzowaniu, ja przyspieszylem zeby sie zlapac na zielone i mialem gdzies 90+ na 70 i pomaranczowe (moze nawet pozne pomaranczowe). Orientuje sie ktos z Was jak to jest ze zdjeciami z takich fotoradarow przy skrzyzowaniach? cykaja tylko za predkosc czy rozwniez za czerwone? i jako, ze to moje pierwsze "pamiatkowe" zdjecie, nie mam doswiadczenia - ile sie mniej wiecej czeka na mandat/wezwanie na komende? dodam, ze samochod mam w leasingu na poznanskich blachach, zameldowany jestem na podkarpaciu a mieszkam w Krakowie. Bede musial jechac do miejsca zameldowania czy moga mi to przyslac do Krakowa?

To zależy czy auto a) jest kupowane na flotę czy b)kupiłeś go jako jeden model do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, spolki zoo, cywilnej itd.. Jesli wersja A mozesz spac spokojnie jak mniemam po rejestracji PO to wbk wiec oni odpuszczają flotę, jeśli wersja B do 6msc powinien zadzwonic Pan lub Pani z Banku zaproszą Cie do placówki banku i poproszą o wypisane formularza A4 z podpunktami kto jechal autem itd lub wersja gorsza zadzwonią do Ciebie Krokodyle, bo misiaki od sierpnia tamtego roku dali fotoradary Krokodylom, zaproszą Cie na spotkanie i znow masz dwa wyjscia a) powiesz prawde B) powiesz, ze kumpel z Anglii byl u Ciebie na kilka dni niejaki John Davids jechal tym autem mieszka na oxford street 12/40 i tyle... Wybor zawsze nalezy do Ciebie:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-146/1-8t-bex-avant-2003-odebrania-wakacjach-240638/#post2948659

Powiedzcie mi skąd tacy ludzie się biorą i piszą w taki sposób:polew:

Od początku obczajcie:kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co hot-line z żoną robisz :decayed:

znasz to Tomku z autopsji? :decayed:

a tak do rzeczy to mogę kupić CB ale takie które ma tylko zakres AM...

Po co jest zakres FM? Napisałeś Kerczi że za granicę? A tam czasem Polacy nie używają kan 28 AM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za granicą używają 28 AM.FM w dawnych czasach był używany teraz nie stosowany.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z wiązką bo ostatnio chciałem odkręcić tunel środkowy i 2h nie moje a gó..no z tego wyszło.:kwasny:

Jak będzie jeszcze ktoś (kto się zna) to możemy zrobić wielkie rezanko 2 furaczy naraz, szpeje do odkręcenia mam :decayed:

Wyjmowałem tunel przy okazji webasto, na czym utknąłeś?

Na zdjęciu kosza i samego tunelu. Musiał bym pokazać bo trudno wytłumaczyć.

Pany potrzebuje CB-radio kupić?

Coś polecacie? Ktoś się cokolwiek zna? Ktoś używa jakiś w miarę nie starych szpejów?

Ja używam ale przenośniego INTEK H-510, nie polecam chyba że chcesz między samochodami przenosić z tym że z tego typu radyjek wolałbym ALAN 42 (mamy w pracy) Jeśli zwykłe to President Johny II ASC lub Alan 48 (trochę więcej funkcji). Kolega ostatnio natomiast kupił jakieś radio Yosan Turbo i jestem mile zaskoczony jak je udało się zestroić :-)

Umiesz takie ustrojstwo zestroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

co hot-line z żoną robisz :decayed:

znasz to Tomku z autopsji? :decayed:

a tak do rzeczy to mogę kupić CB ale takie które ma tylko zakres AM...

Po co jest zakres FM? Napisałeś Kerczi że za granicę? A tam czasem Polacy nie używają kan 28 AM?

Tak jak napisałeś, za granicą rozmawia się (wywołuje) na kanale 28 (27,280 MHz) Jesli chciałbyś jednak pogadać z kimś kto ma radio założone np w DK to musisz mieć radyjko, które przełącza się na tzw "półówki" wtedy kanał 28 to 27,285 MHz. Natomiast AM, FM oraz SSB to sposób modulacji. AM - standard, FM - mniejszy zasięg ale mniej zakłóceń (w praktyce rzadko kiedy używam), SSB - podobno większy zasięg ale nigdy nie używałem i mało które radio ją ma

---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

Na zdjęciu kosza i samego tunelu. Musiał bym pokazać bo trudno wytłumaczyć.

Na spocie pokażesz to pewnie sobie przypomnę jak to szło, było zadzwonić jak dłubałeś to bym coś może poradził, poza tym wszystko jest na forum tylko w kilku wątkach niestety :kox: ZTCP to demontaż podłokietnika, RNS'a, klimatronika, popielniczki, zaślepki pod dzwignia ręcznego oraz ramki lewarka zmiany biegów i dopiero masz dostęp do śrub, od zewnątrz chyba tylko dwie sztuki w nogach kierowcy i pasażera

Umiesz takie ustrojstwo zestroić?

Tak, o ile zakres promiennika jest wystarczający bo w docinanie się jeszcze nigdy nie bawiłem i wolałbym nie skrócić Ci anteny za dużo :grin: Sprzęt też do tego mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry:

Że tak się wtrącę:

AM (amplitude modulation) - modulacja amplitudowa (duży zasięg - duże szumy)

FM (frequency modulation) - modulacja częstotliwościowa (mały zasięg - małe szumy)

SSB (single side band) - polega na wysyłaniu tylko jednej wstęgi bocznej, górnej (USB) lub dolnej (LSB), bez fali nośnej (oszczędność energii - w praktyce sporadycznie stosowane).

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruks masz SWR do strojenia?

Dobrze wiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anten to śmiało mogę polecić Sirio ML145 mam ją już 2 rok i jestem z niej zadowolony ,może gabaryty jej dużę są ,ale zasięg jest mega .Lennox co do zestrojenia anten i całego sprzętu CB to mam kolegę który tym profesjonalnie się zajmuję więc mogę śmiało polecić

CB Radio Kraków, Montaż, Serwis, Radia Samochodowe, RADIO-CAR . Zapraszamy Kraków ul. Armii Kraków 67 - Borek Fałęcki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio gdzieś był jak cię nie było:decayed:

Sirio też dają radę, pamiętam że 3 modele były różniące się długością, mocą i skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio gdzieś był jak cię nie było:decayed:

Sirio też dają radę, pamiętam że 3 modele były różniące się długością, mocą i skutecznością.

Dokładnie i model Sirio ML145 mogę polecić śmiało.Jestem jestem cały czas :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany znacie jakiś fajny szrot w Krakowie? Bo kurde jadę za niedługo do domu na 2tyg. a moze udaloby się kupić halogeny z polifta w jakiejś normalnej cenie, to troche pobawilbym się w mlodszego szpachlarza przez ten czas :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooook podbije tam w czwartek na maly buszing i szoping :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

Boseron czytaj forum ( a zwłasza PW) :kwasny: rano Ci napisałem jaki ma mieć numery klimatronik

Tomek to Ty czytaj forum ja szukam klimatronika 1 Din a Ty mi podałeś nr Twojego pod 2 Din który do mnie nijak nie spasuje :wink:

Pany a wogóle to po co Wam te radia CB :eusathink: nigdy nie używałem i jakoś mnie do tego nie ciągnie hm.... pogadac to se można przez telefon.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...