Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie gdzie w Krakowie bądź okolicach zregenerują mi lampy (nie ksenon)?? Teściu ma hondę accord i światła mu świecą jakby ze świeczkami jeździł, ostatnio miał przegląd rejestracyjny i chłop mu powiedział, że jak lamp nie zmieni to mu za rok nikt przeglądu nie podbije.

Rozglądaliśmy się, za nowymi lampami, ale zamienniki które są w cenach 400 - 500zł są nic nie warte, a za oryginał chcą 1200zł/sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

wujek google pomaga, ale może ktoś ma jakiś namiar na firmę, którą może z czystym sumieniem polecić. Na necie jest sporo negatywnych opinii na temat firm tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie gdzie w Krakowie bądź okolicach zregenerują mi lampy (nie ksenon)?? Teściu ma hondę accord i światła mu świecą jakby ze świeczkami jeździł, ostatnio miał przegląd rejestracyjny i chłop mu powiedział, że jak lamp nie zmieni to mu za rok nikt przeglądu nie podbije.
Rozglądaliśmy się, za nowymi lampami, ale zamienniki które są w cenach 400 - 500zł są nic nie warte, a za oryginał chcą 1200zł/sztukę.


A regeneracja to 100-150 zł wyrzucone w błoto, efekt na dwa miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do tej firmy do której link podał Cuber - chcą 250zł za lampę. Kerczi czemu uważasz, że to pieniądze wyrzucone w błoto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu natknąłem się na ten artykuł, wiele wyjaśnia w kwestii regeneracji. I daje do myślenia.

http://www.charakterek.pl/2016/12/regeneracja-reflektorow-w-samochodzie.html

http://regeneracja-hc.com/

Koszt 220 zł od lampy przy wysłaniu całej lampy do niego. Niestety nie jest to blisko Krakowa lecz zachód polski.

Hubert Cugier
ul.Szkolna 46, Turew
64-000 Kościan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem właśnie do tej firmy do której link podał Cuber - chcą 250zł za lampę. Kerczi czemu uważasz, że to pieniądze wyrzucone w błoto??



Bo większość ludzi nie ma pojęcie o polerowaniu lamp. Ktoś kto ma o tym pojęcie krzyknie tyle ze go nie wybierzesz. Reflektor ma warstwę Spcjalnego lakieru, pokrytego jakby bezbarwnym która to chroni pseudo szkło przed działaniami warunków atmosferycznych (głównie UV)

Polerując lampy ścierają te warstwy i lampy wyglądają pieknie (jak nowe) ale po miesiącu dostają tak w d*pę ze są wtedy już do wyrzucenia.

To zabieg dla ludzi którzy chcą sprzedać auto - na krótko.

W niewielu przypadkach sprawdza się polerka pod warunkiem ze są minimalnie przyćmione a gość ma o tym pojęcie i nie targa za mocno.

Tak wygladaja lampy po Ok. Pół roku po polerce

42863bb101fe7e0e82c8a03a313e957b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kwota do przyjęcia za porządnie zregenerowana lampę to ok 400zł (cena zamiennika). Myśle, że w tej cenie można to zrobić porządnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci to już napisał powyżej znany rybok z masłomiący polerka lamp to temat który jest na krótką chwilę w zależności od tego jak mocno się je spolerowało i jak się potem lampy traktuje .

Generalnie po zjechaniu z lamp tej powłoki utwardzającej (widać ją pod światło mieni się jak rozlana na wodzie benzyna) to zostaje goły poliwęglan który potem rysuje się od przejechania po nim placem dlatego o lampy wtedy trzeba bardzo dbać żeby efekt utrzymał się więcej niż kilka miesięcy.  Potem będziesz musiał co kilka miesięcy je polerować żeby utrzymać efekt w przeciwny razie lampa będzie wyglądać jak ta ze zdjęcia u Karola a on wie co mówi bo jemu fiordy z ręki jadły.  

Jeśli przy polerce nie zniszczysz tej powłoki to oczywiście lampy będą OK ale to zależy od stanu lampy (ile ją trzeba drzeć żeby zeszły rysy itp.) ale z tego co opisujesz to muszą być dobrze zorane. Druga sprawa jak lampy są zabrudzone od środka bo to następny temat. Jeśli auto nie ma DRL-a tylko jeździ się cały czas na zwykłych lampach to klosz , odbłyśnik vel soczewka szybko łapią syf od środka od temperatury itp. co też powoduje , że gorzej potem świecą a tego czyszczenie to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cuber napisał:

ale łajza widać jak ściska pieroga ale nie mogę zrozumieć jak można nie wytrzymać jeszcze te kilkadziesiąt sekund żeby się odlać jak człowiek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po 9 piwach była?tez bys nie utrzymał. Mogla puszczac po kropelce i w udo wcierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jeżdżę już z rok jak nie dłużej z niezakodowanym czujnikiem deszczu/zmierzchu.. u wrc nie przyjmowało kodowania, myśleliśmy ze to przez to ze mam czujnik z 8k0 a auto a3 8p. Na forum a3 wyczytałem, ze ten czujnik powinien hulać bez problemu :wink: mamy tu jakiś magików, którzy mogliby się zająć w tym tygodniu? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale łajza widać jak ściska pieroga ale nie mogę zrozumieć jak można nie wytrzymać jeszcze te kilkadziesiąt sekund żeby się odlać jak człowiek  

Jak już tak nie mogła wytrzymać to mogła to zrobić pod żywopłotem a nie w windzie [emoji12]

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

A co do tych lamp z hondy to zrobię zdjęcia i pokaże jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skotyman napisał:

Chłopaki, jeżdżę już z rok jak nie dłużej z niezakodowanym czujnikiem deszczu/zmierzchu.. u wrc nie przyjmowało kodowania, myśleliśmy ze to przez to ze mam czujnik z 8k0 a auto a3 8p. Na forum a3 wyczytałem, ze ten czujnik powinien hulać bez problemu :wink: mamy tu jakiś magików, którzy mogliby się zająć w tym tygodniu? Z góry dzięki :)

zadzwon do Navipol-u z zakopianskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie polecić jakąś firmę w Krakowie gdzie wypiorą dobrze tapicerkę? Dzięki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

A co do tych lamp z hondy to zrobię zdjęcia i pokaże jak to wygląda

Teść po pokazaniu mu lamy po regeneracji podjął męską decyzję i kupuje nowe lampy w ASO. Jeździ tą hondą 13 lat i nie dołożył do niej jeszcze ani grosza (wymienia tylko płyny i części eksploatacyjne), więc te lampy jakoś przeżyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...