Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Moje pierwsze logi - pilnie proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś zrobiłem moje pierwsze w życiu logi statyczne ze względu na niedawną awarię i wymianę silnika opisaną w dziale Diesel. Po wymianie silnika auto wpada często w tryb awaryjny. Stawiam na turbinę ale proszę was o diagnozę.

Grupy 000,001,002 http://vaglog.rtnet.pl/zong36_47839.html

Grupa 003: http://vaglog.rtnet.pl/zong36_47840.html

Grupa 011: http://vaglog.rtnet.pl/zong36_47841.html

Grupa 018 chyba pompki OK http://vaglog.rtnet.pl/zong36_47842.html

Opublikowano

z tych logow nic nie wynika :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

z tych logow nic nie wynika :thumbdown:

Tzn. co jest w nich złego , żle je zrobiłem,zapisałem czy poprostu złe bloki diagnozowałem ?

Opublikowano

zapoznaj sie z tematem podwieszonym

Opublikowano

jeżeli chodzi o logowanie AJM to musisz zlogować takie grupy:

grupy statyczne: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023

grupy Basic Settings: 000, 003, 011:

- grupa 000 > basic settings: logować całość przez ok. 20s;

- grupa 003 > basic settings: logować całość przez ok. 50s

- grupa 011 > basic settings: logować całość przez ok. 50s

dynamiczne:

grupy dynamiczne: 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011.

Opublikowano
  • Autor

OK zrobię w najbliższym czasie logi kompletne tylko muszę najpierw uporać się z problemem braku zasilania na ECU bo dziś w czasie logów auto zgasło i już nie odpali. Błąś 18258 powertrain data bus Missing Message from ECU

Tylko mam pytanie o tę diagnozę którą zrobiłem - czy te grupy które zrobiłem i zapisałem to było poprawne logowanie ?

Opublikowano

Mozesz pominąc grupe 000 w trybie Basic Settings

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc po moich ostatnich przeżyciach z wymianą silnika.

Przypomnę autko wchodzi bardzo często w tryb awaryjny przy 3 tys. obrotów. Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika moc wraca ale tylko do czasu aż przekroczą np. na III biegu 3 tys. obrotów.

Logi statyczne:

Log (0 - 001)

Log (1 - 003)

Log (2 - 023)

Log (3 - 004)

Log (4 - 013)

Log (5 - 014)

Log (6 - 018)

Log (7 - 007)

Logi Basic Seting:

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Dynamiczne jeśli będzie trzeba zrobię jak żona wróci z pracy i będzie mi obsługiwać laptopa.

Opublikowano

dynamiczne trzeba,choc po 011 BS duzo widac,ale zrob dynamiczne

Opublikowano
  • Autor

Zrobię dynamiczne ale narazie spróbujcie ocenić stan samochodu ( szczególnie turbiny) po logach statycznych również w trybie Basic Seting grupy 3 i 11.[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2011, 16:56_________________________________________________Mam jeszcze pytanko - jak zrobię logi dynamiczne skoro już przy 3 tys. obrotów auto mi wpada w tryb awaryjny. Czy na podstawie takiego logu będzie można coś ocenić ?

Opublikowano

tak bedzie mozna,doladowania na statycznych nie ma wiec i tyle sie sprawdzI:)

Opublikowano

Robisz dynamiczne, az do trybu awaryjnego.

Resetujesz auto i kolejna grupa.

011, 010 - najwazniejsze... jesli chodzi o Twoj przypadek.

Pozostałe tez wazne - 008,004,003 i 001 - ale moze wykonaj najpierw te dwie co wskazałem.

Opublikowano

Turbina do czyszczenia.

Opublikowano
  • Autor

No tego się spodziewałem. A czy oprócz zapieczonej turbiny jest coś co budzi wasz niepokój ?

Opublikowano

termostat

Opublikowano

jak wyczyscisz turbo i wymienisz termo... przyjdz znowu z kompletem logów...

Opublikowano
  • Autor

A jeszcze takie pytanie - czy z tych logów można odczytać, że np. to przeładowanie spowodowane jest zapieczonymi kierownicami w turbinie, a nie np. padniętym zawórem N75 ?

Opublikowano

A jeszcze takie pytanie - czy z tych logów można odczytać, że np. to przeładowanie spowodowane jest zapieczonymi kierownicami w turbinie, a nie np. padniętym zawórem N75 ?

tak wprost .... nie mozna... :)

Opublikowano
  • Autor

To zaraz lecę zerknąć na N75 , może po wymianie silnika jakiś wężyk jest odłączony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.