A1 o mocy 500KM

Każdy prawdziwy miłośnik Audi wie co oznacz literka S lub RS ulokowana na grillu samochodu oraz, że pod maską takiego auta kryje się niesamowita moc. Jednakże koncern poza seryjnymi sportowymi samochodami, produkuje także samochody sportowe wystawowe, które nie są dostępne dla zwykłego śmiertelnika. Jednym z takich samochodów jest Audi A1 clubsport quattro.

Koncern wystawi „bestię” na jednej z ważniejszych imprez samochodowych organizowanych przez grupę Volkswagen, która odbędzie się nad jeziorem Worthersee w alpach.

Silnik samochodu to benzynowa jednostka TFSI o pojemności 2.5 litra, która oferuje moc w granicach 503 KM i moment obrotowy rzędu 660 Nm. Dzięki tak olbrzymiemu silnikowi oraz dzięki napędowi Quattro małe Audi przyspiesza lepiej od większości rasowych wyścigówek- pierwsza setka na liczniku pojawia się po 3.7 sekundy a druga setka po 10.9 sekundy. Samochód posiada 6-stopniową manualną skrzynię biegów zapożyczoną z TTRS.

Auto dostało także nowy pakiet aerodynamiczny, oraz 19-calowe felgi, dzięki czemu maluszek uzyskał agresywniejszy wygląd.

Samochód najprawdopodobniej nie będzie dostępny dla klientów. Możliwe jednak, że jeżeli w przyszłości powstanie RS1 to model będzie bazować na podstawie Audi A1 clubsport quattro.

[Źródło: http://audi-blog.eu/2011_05_31_audi-a1-clubsport-quattro/ ]

A tutaj jak te monstrum powstało

Co powiecie na takiego maluszka :)??

Piotr_a6 sa juz w tym dziale 3 tematy o tym aucie :rolleyes: