Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Włącznik świateł auto...


Piorun81

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4B6 2003r.Czy wymiana włącznika świateł na taki z funkcją ''automatycznego włączania świateł przy rozruchu'' wpłynie na fakt,że chce zaraz po tym wrzucić ksenony?Nie spali włącznika tego typu?Czy te włączniki różnią się końcówkami??Pozdrawiam Piorun81...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocznikach 2001- 2004 były włączniki z końcówką 531 , 531A / dla samochodów z pełnym FISEM/ i z funkcją AUTO 531B. Włącznik z końcówką B można zamontować tylko w miejsce włącznika 531A . Włącznik nie ma wpływu na to jakie są światła ksenony czy zwykłe. Mam jeden włącznik z końcówką 531B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę sprawdzić czy mam pełny FIS??

Chyba się nie da :mysli: :mysli:

:kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEŁNY FIS TO INFORMACJE O SPALANIU CHWILOWYM , JAKI PRZEBIEG MOZNA ZROBIĆ NA POSIADANYM OBECNIE PALIWIE, ILE GODZIN JEDZIESZ OD MOMENTU WŁĄCZENIA STACYJKI , SPALANIE ŚREDNIE, . INFORMACJE TE SA PODAWANE W 2 OPCJACH , OD MOMENTU WŁĄCZENIA STACYJKI ORAZ NA DRUGIM POZIOMIE - JAKO ZBIORCZE OD OSTATNIEGO KASOWANIA. WŁĄCZNIKA Z LITERKĄ B JUZ NIE MA. MOŻE BĘDZIE ZA 2 TYGODNIE. . Przepraszam za ten krzyk . :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć dowolny włacznik - niezależnie od konfiguracji auta. Przesiadając się ze zwykłego na HIGH czyli z końcówką A lub B (możliwe są także C lub D z B7) wystarczy przełożyć 1 lub 2 kable w kostce włącznika i wszystko działa poprawnie.

Co do rodzaju instalacji w aucie (LOW/HIGH) - po prostu wyciągnij włącznik, odczytaj jego nr i wszystko się wyjaśni. Wciskasz go do środka, przekręcasz zgodnie ze wskazówkami zegara (na tyle na ile pozwoli, stopień lub dwa) a następnie pociągasz do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dam rade wymienic go sam?...jezeli tak to jak go wymontowac?...

Bartek Ci wszystko opisał post wyżej ,,Wciskasz go do środka, przekręcasz zgodnie ze wskazówkami zegara (na tyle na ile pozwoli, stopień lub dwa) a następnie pociągasz do siebie.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że jest opcja przełożenia kabelków we wtyczce - tylko które i gdzie :mysli: . Np jak się ma włacznik 531 A i w to miejsce zamontuje z końcówką 531 - to bez wkładania kluczyka do stacyjki od razu zapalają się światła postojowe / włącznik jest w pozycji "0"/ . Jesli ktoś wie jak zamieniać kabelki do poszczególnych włączników - mile widziane będzie podzielenie się tą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie demontaż łatwa sprawa...dzieki za informacje...obecnie,mam włacznik BK7 8E0 941 531 A 01A-K 3392...także do końca nie wiem czy jest sens kupowac włącznik z funkcją ''auto'' czy zamówić taki jaki jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja AUTO daje ci komfort praktycznie nie dotykania włącznika. Ustawiasz na AUTO i po włączeniu stacyjki / 0k 3-4 sek./ włączą się światła mijania. Tylko jak chwilowo przesiądziesz się do innego pojazdu , to zostaje przyzwyczajenie i można chapnąć 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że jest opcja przełożenia kabelków we wtyczce - tylko które i gdzie :mysli: . Np jak się ma włacznik 531 A i w to miejsce zamontuje z końcówką 531 - to bez wkładania kluczyka do stacyjki od razu zapalają się światła postojowe / włącznik jest w pozycji "0"/ . Jesli ktoś wie jak zamieniać kabelki do poszczególnych włączników - mile widziane będzie podzielenie się tą wiedzą.

Żeby podłączyć włącznik z B7 8E0 941 531 C do instalcji w B6 wystarczy przełożyć odpowiednio piny jeżeli mieliśmy włącznik:

8E0 941 531 to:

kabel Pin 4 – Zasilanie świateł mijania [żółty] przekładamy do Pinu 13

kabel Pin 16 – Zasilanie świateł postojowych [szary] do Pinu 14

8E0 941 531 A to:

kabel Pin 11 – Zasilanie świateł mijania [żółty] do Pinu 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁĄCZNIK Z FUNKCJA AUTO NIE DAJE CI ZADNEGO KOMFORTU jak napisał kolega krupskim. Jeśli ktoś chce żeby zapalały się automatycznie światła to wystarczy przecież przekodować i światełka będą się świeciły zawsze po przekręceniu kluczyka.A zamontowane włącznika świateł z auto jeśli wcześniej tak owego nie było jest bezsensowne bo na pozycji auto będzie wyświetlał błąd na fisie.Chyba że kolega zamierza dołączyć do zestawu lusterko z czujnikiem światła ,ale to i tak nie będzie przydatne w Polsce bo w pozycji auto będą zapalone światła tylko jak będzie ciemno :confused4:.No więc wymiana zwykłego włącznika na taki z funkcją auto ma jedynie sens jeśli ten drugi możemy kupić okazyjnie za polowe ceny,lub dla kolejnego bajeru w aucie.Ja wymieniłem swój włącznik właśnie z tego drugiego powodu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciniak nie do końca masz rację.... ja mam włącznik AUTO z czujnikiem... zakodowane jest włączanie świateł po zapłonie ale włącznik jest ustawiony na auto... jeżeli robi się ciemno to wtedy automatycznie załącza się podświetlanie zegarów czego nie mam jadąc w słoneczny dzień więc nie koniecznie taki włącznik jest kwestią bajeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz rację kolego teraz tylko pytanie komu przeszkadza że zegary będą się paliły cały czas :wink4: .W słoneczny dzień i tak tego nie widać a samo zużycie prądu na pewno znikome więc tylko bajer.Natomiast jeśli ktoś by chciał zamontować włącznik świateł z auto +wykopać z podziemi lusterko z czujnikiem światła do b6 które musisz mieć żeby cały uklad działał a wszystko tylko po to żeby gasły w dzień zegary to już nawet nie jest gadżeciarstwo to po prostu jest głupota pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony w miejsce włącznika 531A - włącznik 531B z AUTO . Od dwóch lat błędu na FIS-ie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do wątku z zapytaniem co dokładnie trzeba lub nie aby światła włączały sie auto czy wystarczy zaprogramować przy włączniku zwykłym jeśli tak to gdzie się to koduje i jaki kod albo potrzebny jest tylko włącznik z funkcją auto i to wystarcza czy też potrzebne jest kodowanie dziękuje za informacje

dodam że chodzi o B7 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...