Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który laptop wybrać? Samsung czy Asus


Rekomendowane odpowiedzi

to się kolego nakopiowałeś jakichś źródełek.

Dobra pracujesz w tym sklepiku i jak kazdy jestes nastawiony na max zysk a ten jest przy sprzedaży drogich egzemplarzy. Ja sklepikarzem nie jestem ale obracam się w branzy i nie słyszałem jeszcze o żadnej poważniejszej awarii packard-bella czego nie można powiedziec o Acerach, Asusach i HP. Packard bell nie jest takim potentatem jak wyżej wymienieni więc nie moze sobie pozwolić na badziewie bo nikt by ich sprzetu nie kupił.

Dałes tu historyjke różnych wad lapków które można dopasować do różnych modeli więc odpuść.

to ciekaw jestem co bys Ty polecił koledzie o podobnych parametrach i podobnych pieniądzach. Daj mi przykład lepszego sprzetu nawet ze swojej oferty skoro tak szastasz takimi argumentami. Tak jak napisałem taka sama wydajność, taka sama kasa a z wielce szanowanych przez Ciebie marek. Jak podasz to Cię przeprosze i powiedzmy przyznam że ten packard nie zasługuje na uwagę.

Jak widzisz dużym wyznacznikiem jest tez kasa. Jedni jeżdzą Cinquecento a inni Audi.

Jak chcesz wybrzydzać na podstawie tych wad które podałes wyżej to można dyskutować o sprzęcie za ponad 4000pln i wtedy się z Tobą zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo nie jestem przedstawicielem żadnej firmy więc naprawdę nie mam interesu wciskać komuś konkretnego lapka. Nie wiem czemu tak się oburzasz, po prostu chce koledze dobrze doradzić na podstawie własnego doświadczenia - skoro masz inne to spoko masz do tego prawo. W sklepie jestem TYLKO pracownikiem więc moim celem nie jest naciąganie kogoś na drogie egzemplarze.

Podałeś dobry przykład z Cinquecento i Audi. Czy w cenie Renaulta Laguny znajdziesz podobnie wyposażone Audi A4? Nie! I dlaczego chyba nie trzeba tłumaczyć. Ale co będziesz argumentował za Laguną dlatego, że możesz ją sobie odpalić na kartę? :naughty: pewnie nie, bo skupisz się na inny priorytetach. Ale oczywiście ktoś woli sobie kupić za 17 tyś Lagune z 2004 roku z pełnym wypasem niż A4 4 lata starsze i o połowe gorzej wyposażone. Z laptopami jest podobnie.

Jakiego laptopa bym doradził? Chociażby tego > http://allegro.pl/lenovo-g570-i5-2410-2gb-500gb-hd6370-1gb-hdmi-g560-i1702939720.html - mogę załatwić za 2200 zł takiego tylko że będzie miał więcej ramu - 3gb. Ale to pierwszy z brzegu przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie oburzam tylko wypowiadam swoje zdanie. :wink4:

Jednak jak sam zauwazyłes liczy się to co jest w środku.

Co do Lenovo tez mógłbym się wypowiedzieć jak Ty na temat Packarda-bella i to nie złośliwie. Widziałem pare egzemplarzy takich niedorób że szkoda gadać. A kumpel który miał własnie lenovo jak mu padł i zaniusł do serwisu to okazało się że taniej jest kupić drugi niż tamten naprawiać a padła ponoć tylko płyta główna (nie pamiętam modelu).

Pozatym nie znam max budżetu kolegi który pytał o opinię ale patrząc na obie propozycje wychodzi koło 1800pln a Ty rzucasz już modelem o 400zł droższym i to po rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto dorzucić. Teraz Lenovo ma dobry serwis, gwarancja door to door.

Co do przypadku Twojego kolegi, to płyta główna to nie jest takie "tylko". Zresztą nie wiem jakie były okoliczności jej wysypania i czy przypadkiem nie ograniczały się do czegoś więcej niż tylko do płyty głównej. Zresztą co innego naprawa gwarancyjna a co innego oddawanie kompa po gwarancji na serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto dorzucić. Teraz Lenovo ma dobry serwis, gwarancja door to door.

Co do przypadku Twojego kolegi, to płyta główna to nie jest takie "tylko". Zresztą nie wiem jakie były okoliczności jej wysypania i czy przypadkiem nie ograniczały się do czegoś więcej niż tylko do płyty głównej. Zresztą co innego naprawa gwarancyjna a co innego oddawanie kompa po gwarancji na serwis

może i tak ostatnio nie patrzyłem na Lenovo po tym co widziałem. Nie wiem co było dokładnie bo serwis nie powiedział dokładnie a usterka polegała na tym ze jednego dnia wyłaczył kompa a na drugi już nie dało rady odpalić :disgust: Dlatego tym bardziej zastanawiające.

No a co do gwarancji rozumiem że komputery sie starzeją w zawrotnym tempie i po miesiącu już jest cos sporo mocniejszego ale nie znam przypadków że ktoś oczekuje by komp działał tylko przez okres gwarancji. A po gwarancji oddaj jakiemuś magikowi to kwota naprawy może sie powiększyć no chyba że to np tylko kondensatory do przelutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ma niestety słabe baterie.. zwłaszcza w modelach T400, T410, T60 i T61... z tymi miałem do czynienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto dorzucić. Teraz Lenovo ma dobry serwis, gwarancja door to door.

Co do przypadku Twojego kolegi, to płyta główna to nie jest takie "tylko". Zresztą nie wiem jakie były okoliczności jej wysypania i czy przypadkiem nie ograniczały się do czegoś więcej niż tylko do płyty głównej. Zresztą co innego naprawa gwarancyjna a co innego oddawanie kompa po gwarancji na serwis

może i tak ostatnio nie patrzyłem na Lenovo po tym co widziałem. Nie wiem co było dokładnie bo serwis nie powiedział dokładnie a usterka polegała na tym ze jednego dnia wyłaczył kompa a na drugi już nie dało rady odpalić :disgust: Dlatego tym bardziej zastanawiające.

No a co do gwarancji rozumiem że komputery sie starzeją w zawrotnym tempie i po miesiącu już jest cos sporo mocniejszego ale nie znam przypadków że ktoś oczekuje by komp działał tylko przez okres gwarancji. A po gwarancji oddaj jakiemuś magikowi to kwota naprawy może sie powiększyć no chyba że to np tylko kondensatory do przelutowania.

miałem przypadek w którym przez spalenie płyty głównej popaliło pół komputera więc z tym różnie bywa. Niestety jest tak jak piszesz - 2 lata i mają Cię w nosie. Ale to dotyczy większości firm i nie tylko branży laptopów.

Zresztą nie upieram się przy Lenovo. Można złożyć laptopa innej marki w cenie 2200-2300 na tych parametrach. Niestety taniej to tylko acery itp - więc to chyba o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcecie dobry sprzęt to trzeba więcej kasy wyłożyć. To tak samo jak z samochodem:) Dlatego jeździmy :a4fan:

Co do tematu to ja posiadam acera juz 3 lata i jakoś nie narzekam. Po wymianie dysku na ssd nie straszny nawet upadek na podłogę lub jakieś wibracje. Jest tyle opinii o firmach co ich klientow. Jeżeli chce się dobry sprzęt to niestety jak juz pisałem wyżej trzeba dobrze zapłacić. A te lapki które tu są wymieniane moim zdaniem każdy z nich jest dobry do neta i pograć na nich idzie. Teraz tylko kwestia czy kupujący woli acera packard bella asusa czy inną firmę.

Płyta główna spaliła pół kompa? hehe też miałem kilka przypadkow że lapek sie zjarał. Zawsze winny był uzytkownik.... Tony kurzu w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jazda hehe ;-)

Jeżeli mogę dodać coś od siebie to jeżeli chcecie dobrego laptopa który posłuży Wam kilka lat to wybierać tylko wersje biznesowe. Nie będzie kosztował 2000 tylko bliżej 3000 i więcej w zależności od konfiguracji, ale wytrzyma swoje ;-)

Oczywiście jak ktoś patrzy tylko na procesor i obudowę to sobie kupi co będzie chciał.

Od siebie jeszcze dodam że są wersje laptopów z dwoma wejściami na dyski. Sam takie używam i systemowy siedzi dysk SSD, a magazynowy zwykły na sata 750GB. W porównaniu tych technologii, faktycznie jak po jakimś czasie odpaliłem takiego samego laptopa ze zwykłym dyskiem to nie mogłem uwierzyć że to aż taka różnica pracy.[br]Dopisany: 15 Lipiec 2011, 15:31_________________________________________________i to co jeszcze pisze kolega pokson, jak się nie czyści chłodzenia z syfów to później są kłopoty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jeszcze pisze kolega pokson, jak się nie czyści chłodzenia z syfów to później są kłopoty ;-)

No tak racja, miałem na myśli to że w następstwie mogą paść inne części.

Jeśli już musisz wybrać coś z tych dwóch bierz tego Packard Bella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jeszcze pisze kolega pokson, jak się nie czyści chłodzenia z syfów to później są kłopoty ;-)

No tak racja, miałem na myśli to że w następstwie mogą paść inne części.

Jeśli już musisz wybrać coś z tych dwóch bierz tego Packard Bella

dsc0008ru.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Siorki laptop.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc0008ru.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Siorki laptop.....

standard ;-)

to co jeszcze pisze kolega pokson, jak się nie czyści chłodzenia z syfów to później są kłopoty ;-)

No tak racja, miałem na myśli to że w następstwie mogą paść inne części.

Jeśli już musisz wybrać coś z tych dwóch bierz tego Packard Bella

dsc0008ru.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us Siorki laptop.....

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie doradźcie proszę bo nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, który wybrać :?:

1.

Toshiba Satellite C660-1EC W7HP

Procesor: Intel® Pentium® P6200 2,13 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 3 GB

Pojemność dysku: 320 GB

Model karty graficznej: Radeon HD5470

2.

Dell Inspiron 15R i3 380M 3GB 320GB W7HP

Procesor: Intel® Core™ i3 380M 2,53 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 3 GB

Pojemność dysku: 320 GB

Model karty graficznej: GMA

3.

Acer Aspire 7736ZG W7HP

Procesor: Intel® Pentium® T4500 2,3 GHz

Przekątna ekranu: 17,3 cala

Pamięć RAM: 4 GB

Pojemność dysku: 500 GB

Model karty graficznej: Radeon HD560v

4.

Samsung NP-RC510-S03PL

Procesor: Intel® Core™ i3 380M 2,53 GHz

Przekątna ekranu: 15,6 cala

Pamięć RAM: 3 GB

Pojemność dysku: 320 GB

Model karty graficznej: GeForce 315M

czym się kierować przy kupnie, procesorem, pamięciom RAM czy kartą graficzną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał kiepski procesor to karta graficzna dużo Ci nie pomoże :) Ten Dell gdyby nie grafika byłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...