Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Napęd quattro a palenie gum

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Malo tego znam s4 na k04 ktore z moca 400ps i 600Nm rownierz lata na seryjnym sprzegle i doskonale daje sobie rade? jak to wytlumaczysz?

jeszcze mi powiedz, że na tym sprzęgle zrobi taki sam przebieg jak przy seryjnym silniku...

zresztą jakoś nie mogę znaleźć logiki w pytaniu do zacytowanego fragmentu.

Opublikowano

kosiniak nie byłeś wzywany do odpowiedzi :cool1: - pisałem o zwykłych, seryjnych A4-kach.

Malo tego znam s4 na k04 ktore z moca 400ps i 600Nm rownierz lata na seryjnym sprzegle i doskonale daje sobie rade? jak to wytlumaczysz?

To czary-mary :decayed:

Opublikowano

jeszcze mi powiedz, że na tym sprzęgle zrobi taki sam przebieg jak przy seryjnym silniku...

a czemu nie?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2009, 10:00_________________________________________________

kosiniak nie byłeś wzywany do odpowiedzi :cool1: - pisałem o zwykłych, seryjnych A4-kach.

Malo tego znam s4 na k04 ktore z moca 400ps i 600Nm rownierz lata na seryjnym sprzegle i doskonale daje sobie rade? jak to wytlumaczysz?

To czary-mary :decayed:

tu akurat nie ma roznicy!
Opublikowano

jeszcze mi powiedz, że na tym sprzęgle zrobi taki sam przebieg jak przy seryjnym silniku...

większy moment = większe tarcie, częstsze uślizgi, itp = większe zużycie. różnica może ogromna nie będzie ale będzie na pewno.

Opublikowano

przy normalnej jezdzie na bank nie zabije go wczesniej! przy upalaniu owszem i to duzo wczesniej:)

Opublikowano

przy normalnej jezdzie na bank nie zabije go wczesniej! przy upalaniu owszem i to duzo wczesniej:)

:good:

Opublikowano

Ogarnijcie się. Jeszcze ktoś naprawdę pomyśli ze Quattro jest słabe. A Wy tymczasem o sprzęgle i dwumasie..

Opublikowano

ja bardzo zaluje ze nie kupilem z Q. teraz sie zastanawiam czy nie sprzedac ale troche mi szkoda....

Opublikowano

nie bedzie ci szkoda jak sie przejedziesz :)

Opublikowano

Ogarnijcie się. Jeszcze ktoś naprawdę pomyśli ze Quattro jest słabe. A Wy tymczasem o sprzęgle i dwumasie..

Nie jest słabe ,jest wystarczające do normalnego użytkowania, nie wytrzymuje palenia gumy ,strzałów ze sprzęgła itd, a chyba o tym jest temat .:)

Opublikowano

kolego uwierz ze wytrzymuje, do tego jest tak prostym napedem ze jego serwis jest naprawde bardzo tani :)

Opublikowano

kolego uwierz ze wytrzymuje, do tego jest tak prostym napedem ze jego serwis jest naprawde bardzo tani :)

Ale pewno do czasu. Nawet najbardziej proste i odporne konstrukcje da się zaj..bać. Napewno quattro

nie służy do palenia gum lecz ma na celu bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Opublikowano

ten temat staje sie nudny,jak ktos bedzie przeginal to zajedzie wszystko;FWD,RWD i QUATTRO............. :)

Opublikowano

Trochę Panowie się wam pogibało...

Ono ma rację jeżeli chodzi o przeniesienie napędu...tzn. sprzęgło i dwumas dostają po pupie dużo bardziej w quattro niż w FWD czy RWD. Nie wspominając o mocniejszych autach z dużym momentem obrotowym.

Ale sam napęd quattro jest w zasadzie niezniszczalny. I tutaj Oniak trochę przekoloryzował. Jaki wytrzymały to napęd niech świadczą auta grupy S2 czy S1 czy wcześniejsze audi, które wygrywały w rajdowych mistrzostwach świata... Od tamtej pory ten napęd się nic nie zmienił...

Czy chociażby S4 Killer - on do tej pory śmiga na seryjnych napędach, jedyna co wymieniali to półośki.

Całkowicie rozumiem zatem reakcję kosiniaka na te wasze teksty typu, że quattro to tylko do komfortowej jazdy...Panowie no :polew: :polew: :polew: :polew:

Reasumując quattro można upalać, piszczeć na asfalcie, katować itp. Z napędem nic złego się nie stanie w przeciwieństwie do sprzęgła i dwumasa.

Opublikowano

kolego uwierz ze wytrzymuje, do tego jest tak prostym napedem ze jego serwis jest naprawde bardzo tani :)

Ale pewno do czasu. Nawet najbardziej proste i odporne konstrukcje da się zaj..bać. Napewno quattro

nie służy do palenia gum lecz ma na celu bezpieczeństwo i komfort jazdy.

palenie gum to dla mnie w ogole jakis inny swiat :)
Opublikowano

Panowie - tak jak napisał Poziek, Quattro to naprawdę cholernie mocny rodzaj napędu :good: Nie interpretujmy tutaj podzespolów typu sprzęgło, czy dwumas jako Q, bo to troszkę bez sensu. Te bajery niestety strasznie dostają w dupsko przy ostrzejszych poczynaniach, ale sam Q jest praktycznie nie do zajechania.

Zwyklakiem Audi z Q można się poślizgać na szutrach, mokrej kostce, albo sniegach i lodach - ten napęd jest zrobiony po to, aby ułatwić jazdę i poprawić trakcję.

FWD - napęd niestety dla emerytów i ludzi spokojnie jeżdżących :naughty: Głupota, jak ktoś wyżej pisał, że fajnie sie ślizga z FWD. Fajnie to jest, jak w ślizgim zakręcie przód sp***rza do rowu a nie skręca :thumbdown:

RWD - świetna zabawka dla potrafiących zapanować nad wyprzedzającym tyłem :> :good:

Opublikowano

zgadzam sie z toba kolego KOval81 nic dodac nic ujac :good:

Opublikowano

w quattro są jeszcze podzespoły, których w FWD nie ma - wał, podpory, osie, przeguby, inna konstrukcja zawieszenia...

niestety wszystko to kosztuje krocie i zazwyczaj jest nie do dostania poza ASO. podam przykład przegubów tylnych do S8 - tylko ASO - wew 1800 zł /szt, zew 600 zł /szt. przypuszczam, że części do mocniejszych czwórek kosztują podobnie. warto wziąć to pod uwagę przy upalaniu :wink4:

Opublikowano

Polosie i przeguby w s4 pasuja z VW t4, koszt niby niewymiennego lozyska walu to az 120pln choc musi naprawde byc mocno wyeksploatowane zeby bylo do wymiany, z regoly pomaga demontaz, mycie i nowy smar. Koszt podpory do s4 to az 400pln, jest tego juz sporo, tez niby nie ma poza aso. Panowie to tak jak z japonczykami, ludzie dalej twierdza ze czesci do nich sa niebotycznie drogie! To mity!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.