Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] TIPTRONIC nie pokazuje biegu na wyświetlaczu


lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest świeżo upieczonym właścicielem A4 2,5 TD w automacie wersja B5 z 98r. i mam pytanie czy cos jest nie tak jeżeli po przełaczeniu na tiptronic na wyświetlaczu nie pojawia się informacja na jakim akutalnie jestem biegu czy to normalne. wpadła mi w ręce jakas instrukcja od AVANTA i tam widać że wyświetlacz to pokzauje a umnie nie

Z góry dzieki za info

Pozdrawiam

Pamiętaj o prawidłowym nazywaniu tematów i prtefiksie. Ten poprawiłem.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest świeżo upieczonym właścicielem A4 2,5 TD w automacie wersja B5 z 98r. i mam pytanie czy cos jest nie tak jeżeli po przełaczeniu na tiptronic na wyświetlaczu nie pojawia się informacja na jakim akutalnie jestem biegu czy to normalne. wpadła mi w ręce jakas instrukcja od AVANTA i tam widać że wyświetlacz to pokzauje a umnie nie

Z góry dzieki za info

Pozdrawiam

Pamiętaj o prawidłowym nazywaniu tematów i prtefiksie. Ten poprawiłem.

[spedyt]

A normalne PRND wyświetlają się ?

Jeśli tak to podejżana jest taśma w dzwigni. Jeśli jest tak samo jak w A6 to tam nie ma switchów tylko są magnesiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego alo ci wysyadlo podswietlenie ,albo wysiadl komputer sterujacy od skrzyni biegow-znajduje sie w podlodze posazera(przynajmniej umnie).Tez mam ostanio ten problem tylko nie mam czasu wyciagnac licznik.pozdro :a4fan:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 09:37 _________________________________________________A skrzynia dobrze pracuje? moze jezdzisz na trybe awaryjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pracuje bez zarzutów, jednak udało mi sie teraz zakupić magazynek do zmieniarki i zauważyłem że w momencie przełączenia na CD wyświetlacz na FIS`e w miejscu gdzie wyswitela dane z radia czasami gaśnie ale wystarczy włączytć na radio i jest ok. A tak na marginesie po czym poznać że skrzynia działa w trybie awaryjnym?

Pozdrawiam[br]Dopisany: 01 Luty 2008, 08:04 _________________________________________________Kolego Music czy jeżeli wysiadło podświetlanie jestm w stanie sam to zrobić czy raczej wybrać sie do elektromechanika?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie po czym poznać że skrzynia działa w trybie awaryjnym?

Po tym, że w VAGu pojawiają się błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRND też nie ma !!!!

Trzeba zmienic wartość poprzez adaptacje w jednym z kanałów w 17-Instrument (VAG).

Ostatnio robiłem takie ustawienie w A6 rok 2001

Pozniżej instrukcja ale nie wiem czy inna jest dla A4 musiałbym sprawdzić w ELSie.

Spróbuj do liczby, która masz w kanale 60 dodać 2 do ostatniej cyfry.

Jak nie zadziała to daj znać to sprawdze w dokumentacji co i jak dla A4 B5.

Control Module Adaptation

Select 17 (Instrument Cluster)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 60 (CAN-Powertrain)

+00001 - Engine (if TDI and/or MY 2001 and above)

+00002 - Automatic Transmission

+00128 - Post Shift-Step (allroad only)

+01024 - Instrument Cluster (if TDI and/or MY 2001 and above)

+02048 - Self-Levelling Suspension (allroad only)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris1997 - dzis jade do "fachowca" przekaże mu twoje wskazówki ale ostatnio stwierdził że wszystko jest ok i że powodem mojego problemu jest sam wyświetlacz i stwierdził że wymieni tylko ten na dole !!! nie wiem czy to wogóle możliwe!!! Zobaczymy co on wymysli :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...