Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spryskiwacze lamp xenonowych


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam pytanko do Was rezacze sprysków :)

Sprzedaję zderzak koledze który nie ma układu zmywania reflektorów. Być może w przyszłości podejmie się próby zainstalowania ale póki co plan jest taki aby dziury czymś zakryć. Czy do zaślepienia otworów wystarczą nakładki 8E0 955 275 D i czy będzie jakiś problem z ich przymocowaniem (np. konieczny okaże się jeszcze zakup ramy prowadzącej 8E0 8-7 787/788 lub innych części)? Te nakładki o których piszesz sa zamocowane do końcówek dyszy spryskiwaczy reflektorów więc jak chcesz je zakryć to musisz zamocowac spryski inaczej niebędzie mozliwości ich zamocowania no chyba że przykleisz je od srodka zderzaka :mysli: zamiszczam fote jak wygląda mocowanie nakładki (zaślepki) spryskiwacza w audi jest tak samo zamocowane cfeba9b9d8025288.jpg

Przepraszam za małe OT ale wątek wydał mi się najbardziej odpowiedni :wink4:

Wrzucam rysunek z w/w elementem...

spryski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , widze ze troszke ucichlo w tym temacie a moze ktos juz rozkminil jak trzeba podlaczyc prawidlowo te spryski w A4 B6 model?

Trzeba wymieniac jakis przekaznik czy tez nie? , elektryk ze mnie zaden a spryski juz zamowione , bardzo prosze o porady i pomoc jezeli ktos juz cos takiego montowal.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a no zamowilem te spryski z "Allegro"

POkaz jakie.

Ciekawe czy jakies inne dysze podpasuja pod ori mocowanie.Najprawdopodobniej mam uszkodzone dysze,a ceny ori zabiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem takie , mam nadzieje ze sa cos warte i troszke posluza http://www.allegro.pl/item863307610_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzejmy kotleta :naughty:

Czy ktoś już to zrobił ?

Czy komuś już to zrobili i wie jak ?

Sam se mam zrobić ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest kilka marek aut ktore PODOBNO maja takie same spryskiwacze jak B6.

Octavia chyba II? Passat B5 FL (a czy B5 przed FL tez?) i co jeszcze bo będzie większe pole manewru do szukania a ceny sa bardzo rożne i niektóre zabijają.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba do osob co maja etke.

Potrzebuje nr prowadnic do spryskwiaczy i nr wtyczki do pompki spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba do osob co maja etke.

Potrzebuje nr prowadnic do spryskwiaczy i nr wtyczki do pompki spryskiwaczy.

lewa - 8E0 807 787

prawa - 8E0 807 788

wtyczka - 1J0 973 722 A

konektorki - 000 979 133 (1mm) lub 000 979 225 (2,5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja też powoli zabieram się za montaż sprysków. Nie ma jednaoznacznych odpowiedzi na pytania:

1. Czy ktoś podłaczał ten zestaw do B6

http://www.allegro.pl/item966249879_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html - pompka jest od VW a spryski od skody. Wiem, że w B5 chłopakom się udało to podłączyć ale tam podłaczali się pod przekaźnik 603 i wszystko śmigało. podejrzewam, że z montażem w B6 też nie powinno być większego problemu. Może ktoś to już robił i mógłby się do tego ustosunkować, a może i poczęstować nas jakimiś fotkami jak to wygląda.

2. Potrzebuje również potwierdzenia że sposób zaproponowany przez kolegę Mk4

"do pompki spryskiwaczy lamp

pin1-> podpiąć do masy (kolor kabla brązowy)

pin2-> podpiąć do centralnej elektroniki do pinu 2 (do gniazda 10 pianowego czarnego) (kolor kabla czerwono-biały)

a dokładnie w ori jest tak ze idzie od pinu 2 do (17-pin connector, zielony przy nogach kierowcy po lewej stronie jak odsuniesz ten czarny plastik) a od niego idzie do centralnej"

jest prawidłowy do B6.

3. Jak punkt 2 jest prawidłowy to czy wystarczy:

"do pompki spryskiwaczy lamp

pin1-> podpiąć do masy (kolor kabla brązowy)

pin2-> podpiąć do centralnej elektroniki do pinu 2 (do gniazda 10 pianowego czarnego) (kolor kabla czerwono-biały)"

czy jeszcze trzeba:

"idzie od pinu 2 do (17-pin connector, zielony przy nogach kierowcy po lewej stronie jak odsuniesz ten czarny plastik) a od niego idzie do centralnej"

a jak nie jak zachowa się pierwsze rozwiązanie a jak drugie(czym to się różni?).

Może już ktoś to dokładnie rozkminił i jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć ty rozwiązaniom. Dzięki za wszelki info.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za cienkie przewody moga powodac,ze pompa dostaje za male napicie i ma mniejsza wydajnosc( to jest sprawdzone,bo po podpieciu po aku wszystko dziala super,juz nawet druga pompke kupilem).

Dla zainteresowanych bede wszystko rozbieral(polaczenie) i postaram sie zrobis jakis opis i fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Ja rowniez przychylam sie do prosby kolegi "studziany" a mianowicie bardzo prosze kogos kto juz przerobil w B6 podlaczenie spryskow lamp ale nie ori o potwierdzenie , ktore z podlaczen sa prawidlowe dla tego modelu? Czy takie jak w modelu B5 w innym watku lub to podane przez kolege "MK4"

Dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych bede wszystko rozbieral(polaczenie) i postaram sie zrobis jakis opis i fotki.

Jeśli masz rezane na częsciach nie-ori to ja czekam ze zniecierpliwieniem (głównie na podłączenie elektryczne).

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych bede wszystko rozbieral(polaczenie) i postaram sie zrobis jakis opis i fotki.

Jeśli masz rezane na częsciach nie-ori to ja czekam ze zniecierpliwieniem (głównie na podłączenie elektryczne).

pozdr :hi:

Co rozumiesz na czesciach nie ori? Wczoraj wymienialem instalacje,bo bylo podejrzenie,ze gubi gdzies napiecie.Ale nie wszystko jest ok,tylko sygnal idzie przez ulamek sekundy.Dzisiaj powinienem wiedziec jak to zrobic.Minus od pompki mam podlaczony do masy a, plus bezposrednio do wtyczki pod kierownica.Pozniej moge pstryknac fote gdzie dodkladnie,lub sie wstrzymam do momentu jak wszystkie problemy rozwiaze u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako laik w temacie zadam pytanie...

...dzis poszedlem do mojego auta zeby sprawdzic czy mam faktycznie spryski lampek (okzalo sie za sa -poprzedni wlasciciel nie klamal)

...jak kupilem auto to gosc mowil ze odlaczyl bo plyn sie lal na lampki litrami i w zwiazku z tym odlaczyl...

...poradzcie gdzie on mogl je odlaczyc bo nie wiem gdzie szukac a chcialbym zeby dzialaly :embarrassed:

Prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz na czesciach nie ori?

Myślałem może, że masz zrobione to na częściach z alledrogo np.

http://www.allegro.pl/item966249879_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

tak jak chłopaki to robili w B5. Ale jakbyś mógł to popstrykaj fotki tego podłączenia nawet jak jest na ori częściach bo na stówe się przyda. Będe wdzięczny.

Dzięki z góry.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...