Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] ESP i domykanie/otwieranie szyb z pilota


woltek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na poczatku chce przyznać że wiem że źle zrobiłem :kwasny:, ale mam następujący problem:

Podłączałem kabel ze wzmacniacza do akumulatora (oczywiście do +) ale nie wykręciłem klemy tylko osobny kabel który jest jeszcze wkręcony do tej klemy. Poszło kolka iskier...

i od tej pory świeci mi cały czas ESP (czyli że jest wyłączone) i przestało działć domykanie i otwieranie szyb z kluczyka. :(

Wie ktoś może czy te dwa układy są ze sobą powiązane? czy udało mi sie przez to uwalić dwie rzeczy? (jeszcze nie sprawdzałem reszty elektryki w aucie)

I najważniejsze, czy jest na to jakaś "domowa" rada czy bez elektromechanika sie nie da i ile by to kosztowało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..przejedz sie chwile i esp zgaśnie samo , co do otwierania szyb z kluczyka to musisz opuścić szybe , potem do góry i przytrzymać kilka sekund przycisk i zacznie funkcjonować jak powinno :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: dzięki!! szyby są znów sprawne, jak tylko się przejade, to dam znać co z ESP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: dzięki!! szyby są znów sprawne, jak tylko się przejade, to dam znać co z ESP.

Pojeździj wolno i pokręć kierownicą do opiru w obie strony i powinno pomódz. Jak nie to pewnie adaptacka Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

wszystko działa!

dziekuje bardzo za pomoc.

teraz zostal mi jeszcze jeden problem z silnikiem, ale najpierw poszukam czy ktos na tym forum nie mial takiego problemu

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woltek Popraw profil bo masz w profilu silnik AEB a te silniki do b6 nie były montowane chyba :gwizdanie: Zobacz na wlepke do bagażnika albo pod tylną kanapę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj: ale znajcie moją dobroć bo dzisiaj pensje miałem. :kox:

Opuść troszkę szybę w dół następnie zamknij do końca. Puść przycisk następnie pociągnij jeszcze raz i przytrzymaj okolo 5 sekund i wszystko działa. Musisz zrobić tak z szybą pasażera i kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Na maksa szyba w dół na maksa w góre i jeszcze raz to samo i wtedy juz na pewno będzie działać.

A taki opis serwisowy jest:

Elektryczne podnośniki szyby po odłączeniu akumulatora tracą z pamięci swoje aktualne położenia oraz funkcję automatycznego opuszczania i podnoszenia.

Uaktywnianie automatycznej funkcji opuszczania i podnoszenia szyb przebiega w następujący sposób:

– Włączyć zapłon.

– Podnieść szyby elektrycznymi podnośnikami w górę do oporu.

– Następnie nacisnąć i przytrzymać wszystkie przełączniki podnośników szyb jeszcze raz przez co najmniej 1 sekundę w położeniu „Zamykanie“, w celu uaktywnienia automatycznego opuszczania i podnoszenia.

– Nacisnąć przełącznik w dół. Szyba w drzwiach musi samoczynnie do oporu przesunąć się w dolne położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Na maksa szyba w dół na maksa w góre i jeszcze raz to samo i wtedy juz na pewno będzie działać.

A taki opis serwisowy jest:

Elektryczne podnośniki szyby po odłączeniu akumulatora tracą z pamięci swoje aktualne położenia oraz funkcję automatycznego opuszczania i podnoszenia.

Uaktywnianie automatycznej funkcji opuszczania i podnoszenia szyb przebiega w następujący sposób:

– Włączyć zapłon.

– Podnieść szyby elektrycznymi podnośnikami w górę do oporu.

– Następnie nacisnąć i przytrzymać wszystkie przełączniki podnośników szyb jeszcze raz przez co najmniej 1 sekundę w położeniu „Zamykanie“, w celu uaktywnienia automatycznego opuszczania i podnoszenia.

– Nacisnąć przełącznik w dół. Szyba w drzwiach musi samoczynnie do oporu przesunąć się w dolne położenie.

Ale mi nie chodzi oto, żeby szyby same poszły w górę jak się dłużej przytrzyma przycisk od szyb tylko o to, że wcześniej działało mi domykanie szyb z pilota po przytrzymaniu guzika na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Na maksa szyba w dół na maksa w góre i jeszcze raz to samo i wtedy juz na pewno będzie działać.

A taki opis serwisowy jest:

Elektryczne podnośniki szyby po odłączeniu akumulatora tracą z pamięci swoje aktualne położenia oraz funkcję automatycznego opuszczania i podnoszenia.

Uaktywnianie automatycznej funkcji opuszczania i podnoszenia szyb przebiega w następujący sposób:

– Włączyć zapłon.

– Podnieść szyby elektrycznymi podnośnikami w górę do oporu.

– Następnie nacisnąć i przytrzymać wszystkie przełączniki podnośników szyb jeszcze raz przez co najmniej 1 sekundę w położeniu „Zamykanie“, w celu uaktywnienia automatycznego opuszczania i podnoszenia.

– Nacisnąć przełącznik w dół. Szyba w drzwiach musi samoczynnie do oporu przesunąć się w dolne położenie.

Ale mi nie chodzi oto, żeby szyby same poszły w górę jak się dłużej przytrzyma przycisk od szyb tylko o to, że wcześniej działało mi domykanie szyb z pilota po przytrzymaniu guzika na nim.

Jak szyby nie będą przyuczone wg. opisu wyżej, nie będzie działało domykanie i otwieranie szyb z pilota.

Wiem to z własnego doświadczenia. :)

Przyuczone muszą być wszystkie cztery (lub dwie) szyby, inaczej z pilota nie będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak:

Opuszczam trochę szybę, po czym na maksa do góry odpuszczam przycisk i ponownie naciskam trzymając około 5sek.

Tak samo robię w dół z szybą i tak na dwóch przełącznikach i nie działa dalej domykanie szyb z pilota ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz doprowadzić do stanu, że po naciśnieciu przycisku sama szyba leci w dół i to samo w górę. Bez tego nie bedzie działało opuszczanie z kluczyka. Próbuj. Musi działać. A jak nie to vag i czytaj błędy. Albo spróbuj jeszcze raz odłączyć aku na 5 minut i wtedy. Najpierw z opisu technicznego a jak nie zadziałą to szyba na maksa w dół trzymająć cały czas przycisk nie mogże być to kilkukrotne naciśnięcie. I w góre dwa razy tak i MUSI działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz doprowadzić do stanu, że po naciśnieciu przycisku sama szyba leci w dół i to samo w górę. Bez tego nie bedzie działało opuszczanie z kluczyka. Próbuj. Musi działać. A jak nie to vag i czytaj błędy. Albo spróbuj jeszcze raz odłączyć aku na 5 minut i wtedy. Najpierw z opisu technicznego a jak nie zadziałą to szyba na maksa w dół trzymająć cały czas przycisk nie mogże być to kilkukrotne naciśnięcie. I w góre dwa razy tak i MUSI działać.

stan, że po naciśnięciu szyba sama leci w dół jest, zaś za chiny ludowe nie chcą zrobić się te szyby z pilota.

Błędów zero w Vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak staniesz przy szybie kierowcy i przytrzymasz przycisk??? W który moduł wchodzisz na VAG?? 46???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się kiedyś problem z modułem, że szyba nie chciała chodzić w automacie.

Vag pokazywał tylko jeden błąd coś o braku adaptacji modułu.

Szyby nie działały ani z pilota, ani z kluczyka.

Pierwsza myśl przyciski, miałem drugie to podmieniłem, nie pomogło.

Więc wziąłem się za moduł, bo też miałem na podmianę.

Wymieniłem na drugi i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilą w aucie i zrobiłem jeszcze raz opuściłem w dół przytrzymując klawisz, podniosłem do góry przytrzymując klawisz i d*pa ;/

błędów w Module komfortu (46) brak.

Zaś kluczyk jak włożę w drzwi i przytrzymam to szyba idzie w dół sama lub do góry.

Nie wiem co jest grane ......

Nie działa mi też mruganie kierunkami jak samochód zamyka się z pilota, działa tylko jak się otwiera.

Jestem już bez radny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś kodowania modułu to chyba problem może tkwić tylko w samym module.... Bo nic już nie przychodzi mi do głowy. Może jest tak jak u kolegi Bromchit.... Najlepiej zrobic podmianke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...