Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana łożysk w przednich kołach


LordVader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś może mi opisac jak wymienić łożyska w przednich kołach :kox: w B6 Avant i jakich firm są najlepsze :mysli: ?? Sklep mi proponuje 200 zł :slina: za komplet do jednego koła, niemieckie podobno ale już chyba lepiej droższe i na dłużej :mysli:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić to nie podpowiem, bo nigdy tego nie robiłem u siebie, ale co do łożysk to jakiej firmy łożysko proponuje sklep ?

Wg mnie powinieneś kupić sobie łożyska firmy SKF (a dokładnie do Ciebie SKF VKBA 3536 - koszt około 210 zł). Jakbyś był z Warszawy to mógłbym Tobie je załatwić i byś podjechał i odebrał sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to chyba z cala zwrotnica bedziesz musial wyjechac i najlepiej na prase zeby z piasty wyciagnac,ciezki temat nawet w sam naprawial nieopisali tego(przod)

http://www.usmotor.pl/porady.htm zasada podobna

http://mx6.greennet.org.pl/service/lozysko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada podobna ale

oj to chyba z cala zwrotnica bedziesz musial wyjechac

nie trzeba wystarczy rozpiac dół i zdjac przegub z jednej strony od piasty nastepnie odkrecic 4 sruby od wew. strony i tu moze byc problem bo u mnie sie jedna zerwala i trzeba bylo przecinac nastepnie zbijakiem cale lozysko wybić. Wprasować nowe i złożyć godzina roboty na jedno kolo jak śruby beda chcialy sie odkrecać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Z tego co czytam bez prasy się nie obędzie. Wymianę łożysk dokonam z ojczulkiem, "starym" mechanikiem autobusowym więc chyba damy radę.

Nie miałem nigdy auta z ABS-em więc pytam jak się odłącza czujniki ??? Wyciąga czy wykręca?? Bo w B5, wyczytałem, się wyciąga.

Producent łożysk to SKF (propozycja sklepu) 210 zł za stronę.

Co do mechaników to straciłem niestety zaufanie po tym jak w drugim aucie, w fordzie mechanik (w serwisie) założył mi łożysko, dokręcił ale nie popuścił - efekt grzanie koła i łożysko do d..y. A później założył mi tulejkę w głowicy silnika do świecy i nie wyciągnął wszystkich wiurów - afekt wiury dostały się między tłoki i silnik do d..y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak samo jak w b5 wyciaga ale niechcem cie w prowadzic w blad wiec jak zdejmiesz przegub zerknij od tylu koncowka czujnika wystaje ,oblukasz czy ma gwint czy nie i bedzie ci latwiej go wypchac,co do lozyska to cena ok i skf bardzo polecane,zdemontuj sam a wyprasowac i wprasowac podjedz gdzies i bedziesz mial cacy ...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...