Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zmienić uszkodzony ślizg do szyby elektrycznej


SIRMAC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem się dowiedzieć (jeśli już to ktoś robił) jak można samemu zmienić ślizg w szybie elektrycznej http://img215.imageshack.us/img215/534/screenhunter01jan250012of4.gif

Ślizg ten roztrzaskał się przy zamykaniu szyby, zdjąłem osłonę drzwi ale nie mam pojęcia od czego zacząć aby wymienić ten ślizg.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam slizg wymienisz sam bezproblemu, jak bedziesz kupowal kup odrazu 2 szt napewno sie przydadza.

Poprostu odkrec tapicerke i bedziesz mial linke od szyby na niej musisz zamocowac ten slizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz tapicerke (chyba 4 srubki) sciagasz ja do gory odczepiasz kable, odstawiasz tapicerke na bok widzisz juz wszystkie flaki i wymieniasz slizg :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak zdjac boczek drzwi kierowcy, prosze o jakies zdjecia, ja widze tam tylko dwie sróbki

Odkręcasz dwie śrubki u góry i jeszcze dwie są w miejscu gdzie trzymasz rękę, najpierw musisz ściągnąć cześć plastikową i wtedy się dostaniesz do tych śrubek.

Wracając do mojego pytania, ok. ślizg za łoże na prowadnice ale mam problem z umieszczeniem części metalowej na której jest umieszczona szyba (czy ją się odkręca??) Bo jak umieszczę ślizg na prowadnicy to nie dam rady metalowej części założyc na ślizg i odwrotnie.

Jakieś inne dokładniejsze wskazówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania, ok. ślizg za łoże na prowadnice ale mam problem z umieszczeniem części metalowej na której jest umieszczona szyba (czy ją się odkręca??) Bo jak umieszczę ślizg na prowadnicy to nie dam rady metalowej części założyc na ślizg i odwrotnie.

Jakieś inne dokładniejsze wskazówki ??

witam

ja jak zmieniałem ślizg to zdejmowałem całą czarną ramę okna bo musiałem założyć linkę na kółko,

nie jest to proste, ale ja nie dam rady? :)

wracając do twojego problemu, mniemam, że nie możesz założyć ślizgu na metalową część przykręconą do szyby? ( taka sama jest z lewej jak i prawej strony szyby )

problem tkwi w tym, że łeb śruby torx jest od drugiej strony i go nie widać,

nie pamiętam już jaki nr torxa, ja użyłem do odręcenia małej grzechotki i krótkiego bita.

nic dłuższego tam nie wejdzie bo ogranicza nas blacha drzwi

śrubę wystarczy poluzować i przesunąć tą "metalową część" w lewo i z powrotem wsunąć w ślizg

ot cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś Sławosz(+) i faktycznie tragedia żeby odkręcić tą metalową cześć co podtrzymuje szybę, ale jak się człowiek nie pomęczy to nie zrobi :>

Teraz mam problem z zasuwaniem się szyby bo dosunie się do końca i automatycznie troszkę się cofa jakieś 3 cm. Można to jakoś wyregulować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś Sławosz(+) i faktycznie tragedia żeby odkręcić tą metalową cześć co podtrzymuje szybę, ale jak się człowiek nie pomęczy to nie zrobi :>

Teraz mam problem z zasuwaniem się szyby bo dosunie się do końca i automatycznie troszkę się cofa jakieś 3 cm. Można to jakoś wyregulować ??

hmm

sprawdź czy nie spadła linka z rolek, wygląda to jakby linka była za długa i włączało się sprzęgło jak poczuje opór,

ale nie jestem pewien czy w naszych a4 jest to zabezpieczenie, zaraz sprawdzę

edyta

jest sprzęgło, ale u mnie po wyczuciu oporu cofa się blisko 10 cm

stawiam na to, że linka spadła z rolek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh i znowu mnie czeka rozkręcanie drzwi :confused4:

A jak sprawdzę czy mi linka spadła z rolek, będzie to widać w którymś miejscu ??

A przy okazji się zapytam czy kiedy kolwiek smarowałeś prowadnice na której porusza się ślizg, czy takich rzeczy się nie smaruje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...