Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Wymiana turbiny


krolu

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj jest mój błąd, mam 8 bitowy sterownik a nie 16... 8 na bank nie ogarnia VGT.. :kwasny:

028 906 021 EA w AFF 1997 rok - 16-bitowy !!! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mowilem:) w ogole w a4 wystepowal 8bitowy sterownik? w golfach i paskach b4 owszem, ale w a4? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mowilem:) w ogole w a4 wystepowal 8bitowy sterownik? w golfach i paskach b4 owszem, ale w a4? :mysli:

byly ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wtryski w ASV (Seat) sa wydajniejsze wg opini niz te w AFN mimo tej samej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle wydajniejsze,co mniej zajechane, poprostu asvy to nowsze silniki, stad mniejsze przebiegi/lepszy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiasty tyle kasy ladowac kupil bym se afna i tam kombinowal z wtryskami turbo itp :P na bank by Cie zadowolilo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa wydajniesze bo maja ciśnienie przedwtrysku 220 Bar a afn 190, poprostu sa nowsze.

a ja mam 216 czytajcie... :gwizdanie:

tutaj jest mój błąd, mam 8 bitowy sterownik a nie 16... 8 na bank nie ogarnia VGT.. :kwasny:

028 906 021 EA w AFF 1997 rok - 16-bitowy !!! :cool1:

kurcze ale i tak wymiana całego sterowania podciśnieniem z wszystkimi n75 itd. mnie przeraża.. :embarrassed: [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2011, 17:06_________________________________________________

poczytaj, dobry temat dla Ciebie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=382344

przeczytałem ten watek jestem w stanie zaryzykować co to za "T3" ?? nie ogarniam tego slangu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krolu zmieniaj na podcisnienie,w moje bylej zmienialem nie ma tragedi,bierzesz schemat instalacji co do czego i bedzie ok

u mnie jest jeszcze jeden temat prócz pod ciśnienia 1Z AFF AHH mają turbo u góry wiedz dochodz wydech + dolot - kpszta mnie zjedzą + turbo np. CAHA :gwizdanie: to moja fura tego nie ogarnie prędzej bym poszedł w swapa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniles sterowanie z nadcisnienia na podcisnienie? niech przeprogramuje kompa na tego z afna, jak nie umiesz to kup kompa od afna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu, zapytalem o cos, zmieniles nadcisnienie na podcisnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten AFF to to bliźniaczy 1Z jesli tak,to turbina którą masz całkiem nie źle sobie radzi, a Tobie jest potrzeba zmiany programu w sterowniku a nie wymiany turbiny.

tak, to blizniak 1Z z ta sama sprezarka, tylko z slabymi wtryskiwaczami i obcietym programem ...

Wtryski AFF są identyczne z 1Z, te silniki różnią się tylko softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer z AFF-a nie ogarnie sterowania turbiną VGT - też go trzeba wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sterownik jest 8bitowy to nie ogarnie vgt . jak 16bit to luz. chyba w tym watku byla o tym dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompa od AHU i jest 16 bitowy co musze zrobić z tym kompem??? zmienic całego softa czy tylko zmienic mu ustawienia sterowania turbiny ??? a jak założe kompa od AFN to nierówno pracuje na wolnych obrotach a na AHU chodzi równiutenko tylko niema sterownia turbilną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...